ayarlanabilir fasılalı silecek

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ayarlanabilir fasılalı silecek

İleti bybirim42 » 25 Şub 2008, 23:06

ayarlanabilir fasılalı silecek ne demek arkadaşlar ben bu fabişin sileceğinin çalışma mantığını anlayamadım
bir arkadaşım anlatabilirmi.

bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 25 Şub 2008, 23:13

hocam 3 kademeden oluşuyo silecek kolu 2 kademe yukarı gider 1 kademe aşağı iner 1. yukarı kademe yavaş ve saniyede bir çalışır 2. yukarı kademe daha hızlı ve devamlı çalışır son alt kademe ise hafıza kademesidir eğer daha ilk sileceksen camı aşağıya çekersen kolu 5 yada 10 saniye sonra devreye girer (saniyesini tam hatırlamıyorum) ilk silmek için yukarıya bir kere kaldırıp aşağıya indirirsen kolu o zaman 1 saneyede çalışır silecekler eğer yukarı kaldırıp sileceği kapatıpta 2 3 saniye bekleleyipte aşağıya çekeresen kolu o zaman 3 saniye durur gene çalışır biraz karışık oldu ama böyle yani Confused
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 25 Şub 2008, 23:14

şimdi kademeyi en sola yatırırsan nerdeyse 40 50 sn de bir çalışıyor. sağa doğru kaydırdıkça çalışma periyodu kısalıyor örn: 30 sn de, 20 sn de 10 5 3... gibi. Çok iyi bir özellik, bazen ne gerek var yağmur sensörüne' dedirten bir olay

fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bybirim42 » 25 Şub 2008, 23:16

çok sağolun arkadaşlar.
bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabiamania » 25 Şub 2008, 23:16

silverline ve ben farklı birşey anlattık galiba.
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 25 Şub 2008, 23:17

bencede senin anlattığın yağmur sensörü gibime geldi LOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 25 Şub 2008, 23:23

Big%20smile[quote="silverlinemania"]bencede senin anlattığın yağmur sensörü gibime geldi [/QUOTE]
Yok yav.. Yağmur sensöründe bu kadar teferruat yok. yağmur yağınca direk çalışıyoLOL
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 25 Şub 2008, 23:28

[quote="silverlinemania"]hocam 3 kademeden oluşuyo silecek kolu 2 kademe yukarı gider 1 kademe aşağı iner 1. yukarı kademe yavaş ve saniyede bir çalışır 2. yukarı kademe daha hızlı ve devamlı çalışır son alt kademe ise hafıza kademesidir eğer daha ilk sileceksen camı aşağıya çekersen kolu 5 yada 10 saniye sonra devreye girer (saniyesini tam hatırlamıyorum) ilk silmek için yukarıya bir kere kaldırıp aşağıya indirirsen kolu o zaman 1 saneyede çalışır silecekler eğer yukarı kaldırıp sileceği kapatıpta 2 3 saniye bekleleyipte aşağıya çekeresen kolu o zaman 3 saniye durur gene çalışır biraz karışık oldu ama böyle yani Confused[/QUOTE] bu kadar karışıkmı yav ben hayatta fabia falan almam allah korusun yağmur falan yağarda silecekleri çalıştıramamda sonra LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 25 Şub 2008, 23:52

[quote="rather86"][quote="silverlinemania"]hocam 3 kademeden oluşuyo silecek kolu 2 kademe yukarı gider 1 kademe aşağı iner 1. yukarı kademe yavaş ve saniyede bir çalışır 2. yukarı kademe daha hızlı ve devamlı çalışır son alt kademe ise hafıza kademesidir eğer daha ilk sileceksen camı aşağıya çekersen kolu 5 yada 10 saniye sonra devreye girer (saniyesini tam hatırlamıyorum) ilk silmek için yukarıya bir kere kaldırıp aşağıya indirirsen kolu o zaman 1 saneyede çalışır silecekler eğer yukarı kaldırıp sileceği kapatıpta 2 3 saniye bekleleyipte aşağıya çekeresen kolu o zaman 3 saniye durur gene çalışır biraz karışık oldu ama böyle yani Confused[/QUOTE] bu kadar karışıkmı yav ben hayatta fabia falan almam allah korusun yağmur falan yağarda silecekleri çalıştıramamda sonra LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL[/QUOTE]

hahahahah hocam bu anlattığım favoda da var yanlız hemen hemen aynılar yani fabia nın süresi biraz daha uzun gibi sanki favolarda nasıl hemen kolu bir kademe aşağıya indirdiğinde çalışıyo mu çalışmıyo bekliyosun biraz sonra devreye giriyo
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 26 Şub 2008, 16:37

[bu kadar karışıkmı yav ben hayatta fabia falan almam allah korusun yağmur falan yağarda silecekleri çalıştıramamda sonra LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL[/QUOTE]
Bu çalışma şekli sadece fabia ya ait değil vw-audi-seat -skoda hepsi aynı hemen hemen
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti BaTeRRiiSStt » 26 Şub 2008, 17:03

sileceğin üzerindeki 3 kademeli düğmeyi ayarlarsan sileceğin hızıda artmış oluyor.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti YNG_1968 » 26 Şub 2008, 17:21

Sileceği yukarı doğru 3 kademe itiyorsun. Her kademede daha hızlı siliyor. Ayrıca her kademedeki hızı yine kendi içerisinde, silecek kolu üzerindeki tırnak şeklindeki bir anahtar ile, arttıp azaltabiliyorsun mesela 1. kedemede silecek çalışırken o tırnak ile oynarsan 1. kademenin en az hızlı ve en hızlı seçenekleri arasında seçim yapabilirsin
YNG_1968
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 26 Şub 2008, 17:44

[quote="YNG_1968"]Sileceği yukarı doğru 3 kademe itiyorsun. Her kademede daha hızlı siliyor. Ayrıca her kademedeki hızı yine kendi içerisinde, silecek kolu üzerindeki tırnak şeklindeki bir anahtar ile, arttıp azaltabiliyorsun mesela 1. kedemede silecek çalışırken o tırnak ile oynarsan 1. kademenin en az hızlı ve en hızlı seçenekleri arasında seçim yapabilirsin [/QUOTE]
Bunu daha yeni duyuyorum, harika bir özellik daha!... Hemen deneyeceğim.(Tipo ve tempralardaki silecek hızını çok seviyorum, herhalde onlar kadar hızlı değildir)
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti sainz » 26 Şub 2008, 17:47

[quote="silverlinemania"]hahahahah hocam bu anlattığım favoda da var yanlız hemen hemen aynılar yani fabia nın süresi biraz daha uzun gibi sanki favolarda nasıl hemen kolu bir kademe aşağıya indirdiğinde çalışıyo mu çalışmıyo bekliyosun biraz sonra devreye giriyo[/QUOTE]

Favorit' in silecek kolunu bir kademe aşağıya çektiğinde, silecekler camı üç sefer silip öyle beklemeye başlıyorlar. Ardından da ayarı ne ise o frekansta bir kez silip duruyorlar.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hetepe » 26 Şub 2008, 18:56

[quote="sainz"][quote="silverlinemania"]hahahahah hocam bu anlattığım favoda da var yanlız hemen hemen aynılar yani fabia nın süresi biraz daha uzun gibi sanki favolarda nasıl hemen kolu bir kademe aşağıya indirdiğinde çalışıyo mu çalışmıyo bekliyosun biraz sonra devreye giriyo[/QUOTE]

Favorit' in silecek kolunu bir kademe aşağıya çektiğinde, silecekler camı üç sefer silip öyle beklemeye başlıyorlar. Ardından da ayarı ne ise o frekansta bir kez silip duruyorlar.Wink
[/QUOTE]
 kalan su damlalarını almak için son bir kere daha devreye giriyor.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti sainz » 26 Şub 2008, 20:50

[quote="hetepe"][quote="sainz"][quote="silverlinemania"]hahahahah hocam bu anlattığım favoda da var yanlız hemen hemen aynılar yani fabia nın süresi biraz daha uzun gibi sanki favolarda nasıl hemen kolu bir kademe aşağıya indirdiğinde çalışıyo mu çalışmıyo bekliyosun biraz sonra devreye giriyo[/QUOTE]

[/QUOTE]
 kalan su damlalarını almak için son bir kere daha devreye giriyor.
[/QUOTE]

Son bir kere değil. Ayarlı frekansına göre silip duruyorlar ki bu ayar sizin elinizde değil. Fabrika neye ayarlamışsa ona göre.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 26 Şub 2008, 22:23

[quote="sainz"][quote="silverlinemania"]hahahahah hocam bu anlattığım favoda da var yanlız hemen hemen aynılar yani fabia nın süresi biraz daha uzun gibi sanki favolarda nasıl hemen kolu bir kademe aşağıya indirdiğinde çalışıyo mu çalışmıyo bekliyosun biraz sonra devreye giriyo[/QUOTE]

[/QUOTE]

nasıl yani bende niye olmuyo öyle ben bir kere aşağıya çektiğimde hemen devreye girmiyo ki baya bekliyo yani 5 saniye kadar sonra devreye giriyo ama kolu 1 kere yukarı kaldırıp devreyei kapatıp sonra beklemeden aşağı çektiğim zaman 1 saniye bekliyo sonra çalışıyo hep 1 saniyede çalışıyo ama kolu tekrar yukarı kaldırıp 2 3 saniye bekleyip aşağıya indirdiğim zaman 3 saniye bekliyo sonra çalışıyo yani her 3 saniyede bir çalışıyo hiç senin dediğin gibi 3 kere çalışıpta sonra beklemeye başlamıyo
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 27 Şub 2008, 14:02

[quote="silverlinemania"]nasıl yani bende niye olmuyo öyle ben bir kere aşağıya çektiğimde hemen devreye girmiyo ki baya bekliyo yani 5 saniye kadar sonra devreye giriyo ama kolu 1 kere yukarı kaldırıp devreyei kapatıp sonra beklemeden aşağı çektiğim zaman 1 saniye bekliyo sonra çalışıyo hep 1 saniyede çalışıyo ama kolu tekrar yukarı kaldırıp 2 3 saniye bekleyip aşağıya indirdiğim zaman 3 saniye bekliyo sonra çalışıyo yani her 3 saniyede bir çalışıyo hiç senin dediğin gibi 3 kere çalışıpta sonra beklemeye başlamıyo [/QUOTE]

Arkadaşımın 1992 model 135L' sinin silecek kolundaki bir şey değişmişti ve o da o şekilde olmuştu. Tam hangi parçanın değiştiğini hatırlamıyorum ama.Confused Belki sizinkinde de böyle bir değişiklik olmuştur.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir