debriyajda gidiş???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

debriyajda gidiş???

İleti hakanerdogan » 21 Ekm 2006, 01:41

sevgili skodacılar ve özellikle emir bey;

2006 Fabia 1.4 TDI PD 80 hp Ambiante aracımı almaya skoda showroom a gittiğimde araçla test sürüşü yaptık ve yetkili kişi sürüyordu. nasıl oldu pek anlamadım kendi de anlattı ama pek dikkatli dinlemedim doğrusu. olay şu; araç viteste ve ayak gazdayken gidiyordu düşük süratteve düşük viteste ama kaçıncı vites bilmiyorum. sonra yetkili kişi debriyaja bastı araç debriyaja basılınca boşluğa düşmedi ve kendi kendine düşük devirde düşük süratte gidiyordu ayak debriyajda idi. bunun aslı astarı nedir? yada ben mi yanlış anladım bilemiyorum. tek ricam bu konuda skodacılarımızdan bilgi almak. teşekkür ederim...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 21 Ekm 2006, 10:43

Araçtaki MSR (Motor tork düzenleyici) sayesinde böyle şeyler yaşanabilir. Hatta zamanla kendinizi geliştirerek bu özelliği sıkışık trafikte gaza ve debriyaja basmadan araç viteste iken azar azar ilerlemesi için kullanabilirsiniz. Ayrıca aracı bir şekilde rayına oturttuktan sonra isterseniz dağ bayır çıkın yine motor durmaz çünkü araba her zaman 1.000 devir çizgisini korumayı kendi kendine sürdürür ve gerekirse kendi gazını kendi yapar. Çok güzel bir özellik tekniğini kaptıktan sonra arabayı sıkışık trafikte neredeyse otomatik gibi kullınıyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Felicia Glx-i » 29 Ekm 2006, 02:59

Bu özellik fairway için geçerlimi bilmiyorum ama bana babam küçükken araba kullanmasını öğretirken doğru debriyaj kullanımını gösteriyordu.Hiç bir güç sarfetmeden hafifçe debriyajdan çekerek hiç pedala basmadan hafif hafif ilerliyordu 95 model fairwaydı
Felicia Glx-i
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti captain corelli » 01 Arl 2006, 16:36

benim sorunum normalde kontrol lambasında gözükmeyen bir ikaz lambasının yanması ile ilgili.
ABS ile beraber aracın yolda kayma işareti bazen 3-5 saniye yanıyor ve sönüyor.

servise sordum ASR kaymayı önleyici sistem devreye giriyor dediler.

benim aracım 75 beygir 2006 hb fabia. bu özellik 100 beygirlerde olmuyor mu?

bu konuda bilgisi olan var mı?

MSR diye bir özellik var ama bunuda tam olarak bilen kimse yok

captain corelli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 01 Arl 2006, 16:39

75 beygir Fabia'larda ASR yok ki!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti yonetici » 01 Arl 2006, 23:19

[quote="captain corelli"]bABS ile beraber aracın yolda kayma işareti bazen 3-5 saniye yanıyor ve sönüyor.
servise sordum ASR kaymayı önleyici sistem devreye giriyor dediler.
[/QUOTE]

Bahsettiğiniz ışık ESP'ye ait.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti captain corelli » 06 Arl 2006, 13:59

bu ışık esp ye ait demişsiniz.
yanlız kontağı açtığımda kontrol lambaları arasında böyle bir lamba gözükmüyor.

kataloğunu çok inceledim çok karışık ve  en üst model elegance için hazırlanmış.

Ambiante için hazırlanan bir katoloğunu bulamadım.

bir arkadaşım MSR özelliği olabilir dedi.

captain corelli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetr » 10 Arl 2006, 00:14

[quote="?"]
Araçtaki MSR (Motor tork düzenleyici) sayesinde böyle şeyler yaşanabilir. Hatta zamanla kendinizi geliştirerek bu özelliği sıkışık trafikte gaza ve debriyaja basmadan araç viteste iken azar azar ilerlemesi için kullanabilirsiniz. Ayrıca aracı bir şekilde rayına oturttuktan sonra isterseniz dağ bayır çıkın yine motor durmaz çünkü araba her zaman 1.000 devir çizgisini korumayı kendi kendine sürdürür ve gerekirse kendi gazını kendi yapar. Çok güzel bir özellik tekniğini kaptıktan sonra arabayı sıkışık trafikte neredeyse otomatik gibi kullınıyorsunuz.
[/QUOTE]

mrb emir bey bu tekniği biraz anlatmanız mümkünmüdür.

fabia hb tdi ambiente 80 hp aracım var 2006 model

mehmetr
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir