FARLAR GÖZ KIRPIYOR ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FARLAR GÖZ KIRPIYOR ?

İleti serdar89 » 07 Mar 2008, 15:35

Babamda oluyor geri vitesde direksyon son aa dogru cevrikkeln Farlarda azalma oluyor sonra kendine geliyor..  :D

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 09 Mar 2008, 23:30

benim akü 60 A imiş ben 55 A biliyordum ..

boğaz kelebeği temizlendi ve sorun düzeldi şimdi daha az kırpma oluyor pek hissedilmiyor rolanti düzeldi...Thumbs%20Up
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti IYIGIT » 18 Mar 2008, 11:19

[quote="minik"]Arkadaşlar son 1 ay kadar oldu farlar göz kırpmaya başladı bu neden olabilir servis bulamadı aküyü ölçtürdük düzelmedi araç rolantide çalışırken direksiyonu sağa sola çevirince farlar azalıp yükseliyor direksiyon elektirikli olduğu için dediler sizce normal bir durummu ?[/QUOTE]

minik arkadaşım akü değişince farlar kendine geldi mi?boğaz kelebeğini temizlettikten sonra adaptasyon şart mı?çünkü benim araba 101 hp 2001 elegance röolanti 9-10 arası rolantide de oynama yappıyordu.lamda sensörlerinin 2 nide değiştirdim.kelebek temizlettim.carbon clean yaptım.performans müthiş oldu ama yine rolantide titreme vitese atınca da titreme var.dün gece farlar çok az da olsa göz kırpıyor.sence ne yapılmalı.makinede herşey normal gözüküyor.ayrıca kelebek temizliği ile ilgili galiba sen resimler yollamıştın.acab kelebek içindeki vidayı açınca içinde ne var.benzin pompası mı?

ilgine şimdiden teşekkürler,
IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti IYIGIT » 19 Mar 2008, 13:36

[quote="minik"]servis en son boğaz kelebeğinden olduğunu söyledi rolanti biraz oynamaya başladı bu nedenle temizlenip tekrar adaptasyondan sonra düzelecek dediler rolanti düştüğü için oluyormuş...
(elektirikçiye götürdüm baştan aşağı kontrol ettiler dinamo,altarnetör kontol edildi)
[/QUOTE]

sorunu halledebildiniz mi?
IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 19 Mar 2008, 13:40

[quote="minik"]benim akü 60 A imiş ben 55 A biliyordum ..

boğaz kelebeği temizlendi ve sorun düzeldi şimdi daha az kırpma oluyor pek hissedilmiyor rolanti düzeldi...Thumbs%20Up
[/QUOTE]

geçmiş olsun hocam. seni bayağı bir ugraştırdı kerata LOL Tongue
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti engint » 19 Mar 2008, 15:38

Araclarda kullanilan elektronik sistemler cogaldikca, genelde alternatorden kaynaklanan sorunlar ortaya cikiyor... Mesela, rolantide iken otomatik cam acma-kapama dugmesine basmak, yuksek kapasiteli muzik tesisatinda yuksek volumlu muzik dinlemek, hatta dortluleri yakmak, fan ve klimayi calistirmak... Tum bunlar alternatorun yeterli beslemeyi yapamadigindan kaynaklanir ve farlarda, ic lambada, hatta gosterge isiklarinda titremelere yol acar... Tabii ki dusuk amperli aku de buna canak tutar...
Genelde ust sinif araclarda tum sistem buna gore dizayn edildigi icin bu sorunlar gorulmez... Bu tip arazlar, orijinal elektrik sistemi uzerine tuning yapilan ve opsiyonel ilaveler yapan araclarda daha fazla goruluyor... Buradan sistemin, ozellikle rolantide, harcanan enerjiyi yerine koyacak kadar guclu bir donanima sahip olmadigi sonucunu cikarabiliriz...
Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti burutekin » 19 Mar 2008, 21:24

sayın engint öyleyse alternatör ve akümü değişmeli

burutekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 19 Mar 2008, 21:43

[quote="IYIGIT"][quote="minik"]Arkadaşlar son 1 ay kadar oldu farlar göz kırpmaya başladı bu neden olabilir servis bulamadı aküyü ölçtürdük düzelmedi araç rolantide çalışırken direksiyonu sağa sola çevirince farlar azalıp yükseliyor direksiyon elektirikli olduğu için dediler sizce normal bir durummu ?[/QUOTE]

minik arkadaşım akü değişince farlar kendine geldi mi?boğaz kelebeğini temizlettikten sonra adaptasyon şart mı?çünkü benim araba 101 hp 2001 elegance röolanti 9-10 arası rolantide de oynama yappıyordu.lamda sensörlerinin 2 nide değiştirdim.kelebek temizlettim.carbon clean yaptım.performans müthiş oldu ama yine rolantide titreme vitese atınca da titreme var.dün gece farlar çok az da olsa göz kırpıyor.sence ne yapılmalı.makinede herşey normal gözüküyor.ayrıca kelebek temizliği ile ilgili galiba sen resimler yollamıştın.acab kelebek içindeki vidayı açınca içinde ne var.benzin pompası mı?

ilgine şimdiden teşekkürler,
[/QUOTE]
boğaz kelebeğini temizlettikten sonra şart (hassasiyeti kayboluyor diyorlar) , boğaz kelebeğini temizlettikten sonra sorun çözüldü,boğazı söktük ama iç kısımda görünen kurumları temizledik başka bir işlem yapmadık (benzin pompası aracın deposuna yakın bir yerde sağ tekerlek ile sağ arka kapı arasında altta iyice aracın altına bakarsanız görebilirsiniz..)
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti fabia41 » 31 Tem 2015, 19:03

2001 skoda fabia 1.4mpi arabamda farlar,tavan lambası,göstergedeki ışıklar sürekli göz kırpıyor..arabanın sarj dinamosu konjektörler ve akü değitirildi ama hala aynı düzelmedi aracın sarj dinamosundan baglantısını kessen bile yine aynı sorun oluyor .sanayideki elektrikci tesisatta bi problem var büyük ihtimal dedi fakat artık güvenmedigim için tesisatına baktırmadım ..lütfen yardımcı olun..
fabia41
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat alpagut
Nereden: Kocaeli
Arabanız: skoda fabia

İleti teksamet » 31 Tem 2015, 22:32

ARKADAŞLAR,

BU TÜR SORUNLAR GENELDE BİTMİŞ VEYA BİTMEK ÜZERE OLAN AKÜDEN YAPAR,

GİDİN 60A/H İNVİ NANO GOLD AKÜ ALIM. SORUN ÇÖZÜLÜR.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir