Fabiam Su Kaynatıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabiam Su Kaynatıyor

İleti züttürük » 16 Mar 2008, 23:10

merhaba arkadaşlar bende bildinis üzre 2001 model 85000kmde fabia 1.4 mpı 68hp var.Arkadaşlar bi ay önce benim hararet göstergesi bi inip bi çıkıodu vardim müşürü deişti hersey düzelmişti ama bugün araçta bi sorun başladı bu sorun arabayla iki dakika durmamla birden gösterge kırmızıya geldi ortadaki ekranda uyarı ile kırmızı şekilde yanıp sönmeye başladı.evin önüne çektim araba su eksiltip kaynatıyo fan hiç çalışmıyor..klimayı açtım ama sadece küçük fan çalışıyoo büyük fanda tık yok.arabamda göz fln var herhaldebilmiyorum ne yapacağımı sorun nerde  babam termostat veya fan müşürü sorunu var diyoo sizce arabamdaki sorun ne? kaça mal olur? ne yapmam lasım...acil cvp verin çok üsülüom fanda mı bir bozukluk var acaba???acil cvp veriniz.....

züttürük
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 16 Mar 2008, 23:12

radyatorunde çok küçük bir delikten bile hava alsa kesinlikle fan açmaz çunkü sıkısan basınç oradan çıkıyor kapagın kapalı olmasna dikkat et birde su ekle eksdiltirse kesin radyatorde
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti hhakan » 16 Mar 2008, 23:14

O hararet halinde bile fan çalışmıyorsa bakman gereken şeyler: Termostat ,Fan müşüri ve fan motoru. Fan motoru bozulmuş olabilir. Bunlar pek bişey tutmaz ama conta yaktıysan biraz başın ağrıyabilir. En kısa zamnda bi ustaya göster bence. Kolay gelsin
hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 16 Mar 2008, 23:15

Arabaya kesinlikle binmeyin çekici ile servise gitsin. Radyatör, genleşme kabı, hortumlar, termostat, fan bunların tümü gözden geçirilsin.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti züttürük » 17 Mar 2008, 22:47

arkalr meraba gittim bugün ustama herseye baktı sigortadan müşüre fan motoru yanmış!!!:(:(:( sorularım bu motor niye yanar bu bana kaça patlar acaba?? peki bu motor kısadevre fln yapamazmı??
züttürük
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 18 Mar 2008, 00:42

üst kapak contasıda olabilir eski araçlar gibi değil fabia yani yağ karıştırmıyor suya o yüzden anlamak biraz zor bende de aynı sorun oldu hepsi değişti sorun çözülmedi ama contaymış kaçırdığı için basınç düşüyor ve termostad açmıyor dediler 50 ytl işçilik ve masrafla conta değişti şimdi maşallahı var ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir