Bakım ve sorunlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bakım ve sorunlar

İleti OSENTURK » 18 Mar 2008, 02:01

Herkese merhaba,

2001 Fabia comfort model bir aracım var.Önceki hafta bakım sonrasında aracımın ön sol camı sürekli açılma ve kapanma fonksiyonlarını kaybetmiş.Ustaya soruyorum yüzüme bakıyor sadece.Debriyaj seti,sensörler derken 800 YTL masraf yedi aracım.Halen bazı problemleri devam ediyor.Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz iyi bir servis varmı?Yüce oto'da tüm bakımlarımı sorunsuz yaptırabilirmiyim.Gerek kullanımı gerekse görünüşü itibari ile çok sevdiğim aracımı uzman ellerde tamir ettirmek isterim.Aşağıdaki problemler konusunda beni yönlendirebileceğiniz bir servis var ise cevaplarınızı bekliyorum.

1 - Farların göz kırpması

2 - Ön sol cam otomatiği

3 - Rolantide belirsiz zamanlarda hızla devir yükselmesi ve düşmesi

4 - Anahtardan kapıların açılmamaması

Yardımlarınız için teşekkürler

OSENTURK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FIRTINA16 » 05 Haz 2008, 14:21

ANADOLU YAKASINDA YILMAZLAR SERVİS VAR. ORADA SERVİS MÜDÜRÜ GÖKHAN BEY VAR ÇOK GÜZEL İLGİLENİYOR.BENİM ARACIN DOKTORU DİYORUM ONA.TAVSİYE EDERİM PİŞMAN OLMAZSINIZ.
FIRTINA16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 05 Haz 2008, 15:52

Aracınızın camını sonuna kadar indirin, sonra düğmeyi sonuna kadar çekip camı kapatın.Aynı işlemi tekrar camı açmak için yapın.İşlem bitmiştir.(Kontağın açık olmasına dikkat edin.)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti serdar5306 » 09 Haz 2008, 00:13

cam için hetepe arkadaşımızın dediğini yap düzelmezse düğmen bozulmuştur farların göz kıpması akünün eskidiğine işarettir rölantideki düzensizlik boğaz kelebeği temizlenince geçer tabi bunları iyi bir özel servise veya yetkili servise yaptır dandiriko bir yere gitme
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti lazianke » 09 Haz 2008, 07:39

farların göz kıpması direksiyon açı sensörüyle ilgili oluyordu. forumdaki arama bölümünü kullanarak  minik in bu konudaki tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.
rolanti oynaması da genelde boğaz kelebeği temizliğiyle geçen bir durum oluyordu...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir