kış için lastik seçimi konusunda

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kış için lastik seçimi konusunda

İleti bakirli » 11 Kas 2006, 01:15

herkese selamlar malum kış  geliyor  arabama kış için lastik almak istiyorum ne önerirsiniz sağlam bir yol tutuşu için.  teşekkürler . ayrıca bi sorum daha olacak şu anarabam yolda giderken içeri çok gürültü geliyo bunun sebebini lastik kalitesinemi bağlamalıyım....

bakirli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tom ripley » 11 Kas 2006, 16:19

Bu konuda epey yazıştık geçtiğimiz günlerde... Eski mesajları incelemek faydalı olabilir...
tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 18 Kas 2006, 01:23

[quote="tom ripley"]Bu konuda epey yazıştık geçtiğimiz günlerde... Eski mesajları incelemek faydalı olabilir... [/QUOTE]
+1

ben goodyear gt2 aldım yeni şimdilik güzel fena değil
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti titanyum » 21 Kas 2006, 23:02

Ben de yaklaşık 2 hafta önce 4 tane Fulda Montero 2 aldım.bir arkadaşımın şiddetli tavsiyesi ile aldım. gerekçesi ise Bursa-Uludağ taksileri kışın bu lastikleri kullanıyorlarmış ve zincire bile gerek duymadan gidip geliyorlarmış
 önce 2 tane alacaktım ancak lastiği aldığım bayinin bir cümlesi fikrimi değiştirdi; kışın ayağının birine bot, diğerine terlik giy ve karda yürümeye çalış... sonuçta önlere takıldığında aracın arka kontrolü zor olacaktır. maddi durumunuz müsaitse 4 tane almanızı tavsiye ederim. bildiklerimi sizinle de paylaşmak istedim. selamlar...

fabia tdi combi
titanyum
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Sselim » 22 Kas 2006, 01:47

ya ben yeni aldım aracı,,,
doğal olarak lastiklerde yeni,,,
eski arabam megandı ona yeni vakumlu lastikler almıştım,,,
markası çok garip bişeydi ama çok memnundum geçen kış bir kez bile yolda kalmamıştım,,,
octavia aldım ama meganedan çıkardığım lastikler buna küçük geldi,,,
bende yeni lastik almak istemiyorum,,,
en azından bu kışı atlattıktan sonra seneye 4 tane kışlık almayı düşünüyorum,,,,

tercihimde lassadan yanı olur heralde,,,
Sselim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tom ripley » 22 Kas 2006, 19:29

[quote="Sselim"] octavia aldım ama meganedan çıkardığım lastikler buna küçük geldi,,[/QUOTE]

Megan'ın kış lastikleri elinizde ise; elinizdeki lastiklerin ve yeni aracınızın lastik ölçülerini karşılaştırdınız mı? Belki ekonomik bir jant alarak elinizdeki lastikleri kullanabilirsiniz... Ben öyle yapmıştım. Hikayesi burada...
tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 23 Kas 2006, 11:16

continental winter contact TS800 öneririm.165/70r14 ölçüsünün 4 adet fiyatı 435/12 taksit..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Sselim » 24 Kas 2006, 00:25

[quote="tom ripley"] [quote="Sselim"] octavia aldım ama meganedan çıkardığım lastikler buna küçük geldi,,[/QUOTE]

Megan'ın kış lastikleri elinizde ise; elinizdeki lastiklerin ve yeni aracınızın lastik ölçülerini karşılaştırdınız mı? Belki ekonomik bir jant alarak elinizdeki lastikleri kullanabilirsiniz... Ben öyle yapmıştım. Hikayesi burada...[/QUOTE]

yani şuanda onu yapamam heralde,,,
zaten çelik jant arabanın orjinali,,,
aliminyuma çevirmek biraz abes kaçar,,,
çelik alalım desem lastik alırım daha iyi değil mi,,,

zaten arabanın lastiklerinide 205 den 195 düşürdüğünde ortaya çıkan görüntü komik olur,,,
arabanın performansı bakımından da olumsuzluk doğacaktır,,,
ama tavsiye için saol,,,
Sselim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tom ripley » 24 Kas 2006, 13:54

[quote="Sselim"] yani şuanda onu yapamam heralde,,,zaten çelik jant arabanın orjinali,,,aliminyuma çevirmek biraz abes kaçar,,,çelik alalım desem lastik alırım daha iyi değil mi,,,zaten arabanın lastiklerinide 205 den 195 düşürdüğünde ortaya çıkan görüntü komik olur,,,arabanın performansı bakımından da olumsuzluk doğacaktır,,,ama tavsiye için saol,,,[/QUOTE]

Benim olayımda amaç eldeki malzemeyi en ekonomik biçimde kullanmaktı... Estetik ile ilgili kaygılarına söylecek sözüm olamaz ancak performansın olumsuz etkileneceğini sanmam. Zira 1 cm.lik bir lastik incelmesinin özellikle kış lastiğinde ve karlı zeminde zararı değil yararı olur... Ben lastiklerimi 3 cm incelttim, asıl benim araç komik oldu...
Seneye yeni kış lastiği almayı düşünüyorum, ancak 165 değil 175 kalınlığı tercih edeceğim...

Sonuçta yeni "yaz" lastiklerine kış şartlarında fazla güvenmemek lazım... Arabamı aldıktan 15 gün sonra Ankara'ya yağan karda yeni yaz lastikleri ile park yerinden bile çıkamayıp eve yürüyerek gitmiştim. Kış lastiklerini taktım rahat ettim...
tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 24 Kas 2006, 15:04

Normal lastikler +7°C'nin altında lastik değil plastik özellik gösteriyorlar! Buzlu karlı yörelerde oturanlar ve her hava koşulunda yola çıkma mecburiyeti olanların vazgeçilmezi olmalı bu kış lastikleri!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti skodacı » 24 Kas 2006, 20:44

kış lastiklerine zincir takabilirmiyiz peki?başka bir deyişle zincir takılması gerekli mi gereksiz mi?
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Sselim » 24 Kas 2006, 22:15

kış lastiği adı üstünde zincire gerek yok,,,
ama polislerin dırdır edebileceğini düşünüp zinciri en azından bagajda taşı,,

ya aslında bende alsam kış lastiği ama çok pahalı ya,,,
Sselim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tom ripley » 25 Kas 2006, 14:52

[quote="skodacı"] kış lastiklerine zincir takabilirmiyiz peki?başka bir deyişle zincir takılması gerekli mi gereksiz mi?[/QUOTE]

Normal "kış" şartlarında gerek yok ama gerekli olduğu bir durum ile karşılaşırsanız tabiiki zincir takılabilir. Ben bunca yıldır hiç ihtiyaç duymadım.
tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir