honda jazz-yeni fabia tdi hangisi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

honda jazz-yeni fabia tdi hangisi?

İleti loveskoda » 03 Nis 2008, 23:54

Skoda Fabia nın tereddüt ettirdiği yönlerini yazarsanızz sizi aydınlatabiliriz...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mukuc » 04 Nis 2008, 00:08

[quote="loveskoda"]Skoda Fabia nın tereddüt ettirdiği yönlerini yazarsanızz sizi aydınlatabiliriz...[/QUOTE]

hemen..

1) Jazz'a göre daha fazla arıza ve sorun çıkarması.

2) Motordaki gürültü.

3) Sunduğu garanti süresinin hondaya nazaran az oluşu.

4) Hala ABS'nin bir opsiyon olması.

5) Skoda marka imajının Honda'ya nazaran daha düşük oluşu.

Bu sonuçlar araştırma ve kullananlardan duyduğum değerlendirmelerden oluşmaktadır.. Teşekkürler..
mukuc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 04 Nis 2008, 01:07

[quote="mukuc"][quote="loveskoda"]Skoda Fabia nın tereddüt ettirdiği yönlerini yazarsanızz sizi aydınlatabiliriz...[/QUOTE]

hemen..

2) Motordaki gürültü.

Bu sonuçlar araştırma ve kullananlardan duyduğum değerlendirmelerden oluşmaktadır.. Teşekkürler..
[/QUOTE]

Evet sorun cıkar ama Servis ağı olarak cok daha büyük öyle ki Doğuş oto da bile servis işlerlernizi yaparsınız..

Abs nasıl ops yaa bir yanışıklar

hayır skoda Hondadan daha imajlı bir araba ki VW hondayı 2 katlar böyle olunca VW gurbundaki araclar da üstündür...Audi Seat VW Skoda fabrikası aynı olan markalara bir bakın birde biraz araştırma yapın Audi ile Fabia arasında Motorunun resimlerine bakın inan silcek kapağı bile aynı yada FABİA alıcam de motoru ac bir bak parca üstünde bir tane skoda amlemi yok! böyle olunca PArcada sıkıntı cekmez siniz!

O Fabia bir audi bir VW kadar para vermiyceksiniz.! ama PArcalar aynı Bak!
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 04 Nis 2008, 14:16

[quote="mukuc"][quote="loveskoda"]Skoda Fabia nın tereddüt ettirdiği yönlerini yazarsanızz sizi aydınlatabiliriz...[/QUOTE]

hemen..

2) Motordaki gürültü.

[/QUOTE]

5.nolu seçenek Honda nın diğer modelleri için geçerli bence marka imajı biraz alt isim ile de alakalı yani Jazz,Fabia yı bir konuda geçemez oda popularite konusunda bence.ABS standard diye biliyorum ayrıca.Diğer 1,2,3 nolu seçeneklerde sonunda kadar hak veriyorum.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 04 Nis 2008, 14:20

Tek olarak Buraya iyi bak derim sonra karar ver çünkü Fabia alırsan Skoda sadece isim ama esas olarak VW alıcaksın haberin olsun bir bakk!

ARKADAŞLAR BU LİNKİ SKOPARDAN ALDIM BEN BİLMİYORDUM YENİ ÖĞRENDİM SİZEDE SUNMAK İSTEDİM

VW-FABİA-OCTAVİA SERİSİNİN LİNKİ

FAVORİT VE FELİCİA SERİSİNİN LİNKİ

ARADIGINIZ PARÇANIN KODUNU BURADANDA BAKARAK (RESİMLİ) KOLAYCA ANLATABİLİRSİNİZ.

34 SCU 59 Arkadaşıma bu paylaşım için teşekkür ederim!
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 04 Nis 2008, 17:41

2 yıldır fabia TDI 80 hp ambiante sedan kullanıyorum. hiç sorun çıkartmadı, çok da canavar bir araç, motor 3000 devirden sonra beni ateşliyor. yani gürültülü ama hoşuma gidiyor. ara hızlanmalarda benzinli bir jazz yanında kağnı kalır desem yeridir.

müthiş rampa tırmanır. sakin kullanımlarınızda 100 km de 3,... litreli rakamları yakalayabilirsiniz. şasesine gelince hiçde zannetmiyorum ki jazzdan aşağı kalır bir yanı olsun... gerçi bende eski kasa var eski kasa yenisinden daha kalıplı. ama 1.4 litrelik dizel motorların içinde TDI'ı tek geçerim.

ama objektif davranayım, ben yeni kasa fabia değil, jazz alırdım. yeni kasaları beğenmiyorum (kişisel görüşüm) ayrıca hondada servisten biraz daha memnun kalırsınız.

ben siz olsam yine kendi arabamı alırdım. eski kasa Ambiante sedan TDI 80 lik. bence Vrsden sonra en güzel fabia. çok büyük bagajı da var.

ha bide asıl amaç ekonomi ise, arkadaşlar belirtmiş, aradaki fiyat farkını bulun, tahmini yapacağınız km yi de hesaba katıp ona göre davranın. dizel her zaman ekonomik değildir.

ben 2 yılda 20.000 km yaptım. ama ekonomi için değil, güçlü olduğu için dizele o kadar fark ödedik. yani kişisel istekler belirleyici oluyor.

Honda Jazz çok ideal araç.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti levent06 » 04 Nis 2008, 18:02

maaşallah allah nazardan saklasın bende hiç arıza ve sorun çıkarmadı o biraz kullanmaya bağlı sanırım.bak kardeşim bizler için skoda bir tutkudur diğer fun klüplere bakıyorum bizim kadar aktif değiller gel sende bizden ol bu tutkunun tadını çıkar.bugün arkadaşımın biri benim arabaya bindi motora performansına hasta oldu(hetepe linkli arkadaşım) niye?TDI özelliği ,onun sesi insana zevk veriyor sen bir test et hele inan vazgeçemiyeceksin...
Kullanıcı avatarı
levent06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: levent
Nereden: Ankara
Arabanız: GOLF 6 2011 1,6 MPI

İleti mukuc » 04 Nis 2008, 20:56

jazz

mukuc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mukuc » 07 Nis 2008, 22:48

Bana kıyaslama yapmamda yardımcı olan tüm fabia kullanıcılarına teşekkürler..
Kararımı Yeni Fabia TDI yönünde verdim..

Bakalım 1-2 gün içinde arabamıza bineceğiz..

İnşallah iyi etmişizdir..

Ne diyelim bu işler birazda şans işi..

Herkese tekrar teşekkürler..

mukuc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Nis 2008, 22:51

hayırlı olsun, TDI ın 80 liğini kullanıyorum, hacmine göre resmen bir canavar... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti levent06 » 08 Nis 2008, 17:07

aramıza hoş geldin kardeşim hayırlı uğurlu olsun
Kullanıcı avatarı
levent06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: levent
Nereden: Ankara
Arabanız: GOLF 6 2011 1,6 MPI

İleti kobra 1 » 08 Nis 2008, 17:13

fabia
kobra 1
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dj_miko » 11 Nis 2008, 00:28

simdi söyle bişi var honda parça değişiminde çok iyi bi araç parçaları kolay kolay eskimiyo ama yeni kasa gelicek se eğer alındığında değeri çok düşer ama ne olursa olsun alman teknolojisinden vaz geçilmez skoda derim ;)
dj_miko
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir