lpg taktırmak istiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg taktırmak istiyorum

İleti cuneight » 02 Nis 2008, 22:23

selam arkadaşlar  fabiama sıralı sistem taktırmak istiyorum takılı olana arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim  memnunlarmı değillermi km de ne kadar yakıyo şehir içi şehir dışı  bide atikel iyimidir  fiyatları hakındada bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekürler 

cuneight
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cuneight » 03 Nis 2008, 21:17

arkadaşlar fabia ya tüp taktıran yokmu  birileri bişiler yazsa 
cuneight
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 03 Nis 2008, 21:20

Var ama....

Yarısı memnun, yarısı dertli. Forumda arama yaparsan sayfalarca bulursun...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti skodacı » 03 Nis 2008, 21:21

Taktırma...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 03 Nis 2008, 22:30

sen taktırıp memnun olanlar sorunsuz olanlar nerede taktırmış nerede bakım yaptırıyolar öğren taktır sorun çıkmaz taktırma diyip nedenini söylemeyenleri takma
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 03 Nis 2008, 22:41

istanbul anadolu yakasında isen öneri yapabilirim bu arada 3/6 nisan lpg fuarı var cnr expo da hemde tuning fuarı
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti KATARİN » 03 Nis 2008, 22:51

TAKTIR BEKLEME
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 03 Nis 2008, 22:59

[quote="umt_d"]sen taktırıp memnun olanlar sorunsuz olanlar nerede taktırmış nerede bakım yaptırıyolar öğren taktır sorun çıkmaz taktırma diyip nedenini söylemeyenleri takma[/QUOTE]

nedenini zahmet ette bir ara arama bölümünden...bak bakalım skodacı abin ne yazmış bu konuda...takmıyorum artık seni...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 03 Nis 2008, 23:30

peki adamlar avrupada roomi yi fabrika çıkışı lpg li yapıyorlar, orada kullanılan sistem daha mı farklı, daha mı az zarar veriyor, ya da chevroletlerde de orijinal lpg liler var. yani zararlı ise oto firmaları neye göre kullanıp, garanti veriyorlar. bu da kafama takılan bir diğer soru...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti skodacı » 03 Nis 2008, 23:31

[quote="lazianke"]peki adamlar avrupada roomi yi fabrika çıkışı lpg li yapıyorlar, orada kullanılan sistem daha mı farklı, daha mı az zarar veriyor, ya da chevroletlerde de orijinal lpg liler var. yani zararlı ise oto firmaları neye göre kullanıp, garanti veriyorlar. bu da kafama takılan bir diğer soru...[/QUOTE]

Altyapılar farklı...fabrika çıkışlı lpg ye itirazım yok...lakin fabrika çıkışlı lpg ninde motor ömrünü kısalttığı bir gerçek...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 03 Nis 2008, 23:39

kit   aynı  

belirli  firmaların   ürünleri   tercih ediliyor..

kafanıza hiç birşey takılmasın..  LPG  motora zarar  vermez..  

verir diyenlerden  ricam  nereye  verdiğini söylesinler..   üniversitelerde   araştırmalar  yaptılar  bunun  üzerine..

hiçbirşey  çıkmadı..    tek  dedikleri   avans  haritası  lpg  ye  göre  ayarlanırsa dahada güzel  olur..

zaten   "hall sensor"  var  avansı  ayarlıyor..

alev  hızı  ,  karbon depozit  birikimi , EGT   hepsi   benzinle  fark kabul etmeyecek  kadar benzer çıkıyor..

LPG  çok temiz  yandığından   acaba egzoz  supapı  üzerinde  kurum  oluşturmayıp   bunu  tavlarmı   sorun  yaparmı  dediler   yine  sorun  çıkmadı..

özetle   "çok  temiz   montajlanmış ve ayarı yapılmış"  bir  sıralı injeksiyon lpg  kiti   hiç bir zaman  baş  ağrıtmaz.. Ne   emülatör  ister  ne  başka şey..

ama  eğer  siz   aracı   günü  kurtarsında  nasıl giderse  gitsin  hesabı  kullanıyorsanız..

araç  bakımsız  ise  LPG  dönüşümde  sorun  olabilir..   çünkü   benzinde  adam akıllı  çalışmayan  motor  lpg  ilede sağlıklı çalışmaz..

dünya  kadar   mercedes   bmw  var   pahalı  kitlerle  mis  gibi  yürüyen..

Honda  accord  2.4   gördüm  LPG  li..

Passat  1.8 turbo   var..

yani   taktırmak  istiyorsanız  ön  yargı  ile  yaklaşmayın  şu  sisteme..

sadece  5-6  sene  önce  dizel  araçlara  nasıl  burun  kıvırırdık..   heleki  lüks  dizellere   neler  söylerdik...

şimdi  öylesine  kanıksadık ki..   aynı  durum  LPG   ve  CNG   içinde  olacak..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti lazianke » 03 Nis 2008, 23:43

[quote="AhmetH"]kit   aynı  

belirli  firmaların   ürünleri   tercih ediliyor..

kafanıza hiç birşey takılmasın..  LPG  motora zarar  vermez..  

verir diyenlerden  ricam  nereye  verdiğini söylesinler..   üniversitelerde   araştırmalar  yaptılar  bunun  üzerine..

hiçbirşey  çıkmadı..    tek  dedikleri   avans  haritası  lpg  ye  göre  ayarlanırsa dahada güzel  olur..

zaten   "hall sensor"  var  avansı  ayarlıyor..

alev  hızı  ,  karbon depozit  birikimi , EGT   hepsi   benzinle  fark kabul etmeyecek  kadar benzer çıkıyor..

LPG  çok temiz  yandığından   acaba egzoz  supapı  üzerinde  kurum  oluşturmayıp   bunu  tavlarmı   sorun  yaparmı  dediler   yine  sorun  çıkmadı..

özetle   "çok  temiz   montajlanmış ve ayarı yapılmış"  bir  sıralı injeksiyon lpg  kiti   hiç bir zaman  baş  ağrıtmaz.. Ne   emülatör  ister  ne  başka şey..

ama  eğer  siz   aracı   günü  kurtarsında  nasıl giderse  gitsin  hesabı  kullanıyorsanız..

araç  bakımsız  ise  LPG  dönüşümde  sorun  olabilir..   çünkü   benzinde  adam akıllı  çalışmayan  motor  lpg  ilede sağlıklı çalışmaz..

dünya  kadar   mercedes   bmw  var   pahalı  kitlerle  mis  gibi  yürüyen..

Honda  accord  2.4   gördüm  LPG  li..

Passat  1.8 turbo   var..

yani   taktırmak  istiyorsanız  ön  yargı  ile  yaklaşmayın  şu  sisteme..

sadece  5-6  sene  önce  dizel  araçlara  nasıl  burun  kıvırırdık..   heleki  lüks  dizellere   neler  söylerdik...

şimdi  öylesine  kanıksadık ki..   aynı  durum  LPG   ve  CNG   içinde  olacak..
[/QUOTE]
teşekkürler...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti loveskoda » 03 Nis 2008, 23:43

LPG hiç zararsız... Tabi normlarına ve standartlarına uygun montaj ve belirli standartlardaki parçalar ile... Atiker, BRC gibi firmalara güvenle taktırabilirsiniz...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 03 Nis 2008, 23:44

Stefanelli sıralı sistem Ankara'da 950 YTL. Bilginize...
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti AhmetH » 03 Nis 2008, 23:56

Kendimi düzeltiyorum

LPG   ile  Benzinin  karbon depozit  birikimi  aynı değildir.

LPG  daha  temiz  yanar.

dolayısı  ile  uzun  vadede   carbon clean  benzeri  işlemlere  gerek  kalmaz.

LPG  yandığında  benzinin  oluşturduğu kadar  aşındırıcı  asit  özelikte  gaz oluşmaz dolayısı 

ile    motor  yağını  benzin kadar karartmaz   yağ  değişim süresini uzatır.

motor  yağını  bile  karatmayan  bir  yakıt  motora  nasıl  hasar  verir  anlamak  güç.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti cuneight » 04 Nis 2008, 01:30

ahmet çok saol kardeş yorumların için  fabia sına sıralı sistem taktıran tanıdığın varmı memnunmu ne kadar tasarruf yapıyo bi bilgin varsa yazarsan sevinirim ben konyadayım  ve atiker taktırmayı düşüğnüyorum 1200ytl 10 taksit diyolar sizce nası fiyat  yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
cuneight
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cuneight » 04 Nis 2008, 01:32

[quote="skodacı"]Taktırma...[/QUOTE] neden ya taktırma deyipde kestirip attın biraz anlatsan ya usta neden bende fabia 2005 101 hp var ne gibi zaararı olur yazarsan sevinirim usta
cuneight
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 04 Nis 2008, 01:38

Bunlar  sonuçta  makina ..

korkulacak bişey  yok.

sadece  iyi  işçilik  lazım  birde  çok  iyi  ayar.

izmir  buluşmasına  iştirak ettiğimde   siyah renk  balıkesir  plakalı fabia ya sahip bir  abimiz  LPG  kullanıdğını  söylemişti..  arabası  kaç  beygirdi  bilmiyorum  ama  çok memnundu..

çok  iyi  montajlatın  çok  iyi  ayarlatın  gerisini boşverin..

birde  arabayı  bakımlı  götürün  montaja..

yağı  filitreleri  değişmiş  olsun..  bujileri  ona  keza..    isterseniz  carbon clean  yaptırın..

yani   benzinde  kusursuz  çalışması  lazım özetle..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir