lpg taktırmak istiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg taktırmak istiyorum

İleti cuneight » 04 Nis 2008, 03:17

çok saol anladım zati 90000 bakımı geldi sayılır 
bakımı yaptırıp öle götüreyim  haydi kazasız belasız  ;)

cuneight
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cok_yasa_kamil » 07 Nis 2008, 02:27

ben imzadaki aracıma tomosotti marka sıralı taktırdım. şu saate kadar hiç bir sorun yaşamadım (2 haftalık ama Big%20smile)...
ben otogaz sektörünün bizzat içinde olmasam da 8-9 senedir kenarındayım... bugüne kadar montaj kaynaklı hataların dışında (bilhassa sıralı sistemde) kullananlar çok memnun... Thumbs%20Up

tavsiye ederim Smile
cok_yasa_kamil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 07 Nis 2008, 02:28

[quote="cok_yasa_kamil"]ben imzadaki aracıma tomosotti marka sıralı taktırdım. şu saate kadar hiç bir sorun yaşamadım (2 haftalık ama Big%20smile)...
ben otogaz sektörünün bizzat içinde olmasam da 8-9 senedir kenarındayım... bugüne kadar montaj kaynaklı hataların dışında (bilhassa sıralı sistemde) kullananlar çok memnun... Thumbs%20Up

tavsiye ederim Smile
[/QUOTE]

SIRALI SİSTEMDE BENZİN SARFIYATI NE KADAR OLUYOR YANİ ORTALAMA BİR  DEPO GAZ İLE 500 KM GİTSEN NE KADAR BENZIN YAKARSIN
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti azakoglultd » 07 Nis 2008, 14:31

kardeşim sen kimseyi dinleme landirenzo sıralı sistemi taktır gitsin ben taktırdım dört dörtlük hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum.süperde tasarruf ettim dizeller hikaye geliyor şimdi yakıta bakınca
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 07 Nis 2008, 14:43

sıralı sistem de 1 numara tartışmasız LANDİ RENZO.farkı sizde görün
tüm markaların çalışma sistemleri aynıdır.hatta kullandıkları malzemeler ve programlarıda aynıdır.dolayısıyle ister lavato ister brc ister zavoli ister tartarini vs... ne taktırırsanız taktırın sonuç fazla değişmeyecektir.çünki biraz öncede söylediğim gibi aynı malzemeleri kullanıyorlar farkları etiketleri.tüm markalar genel olarak 2 tip enjektör kullanır bunlar matrix vede valtek tip enjektördür.matrix enjektör sigara paketi ebatında bir bütün halindedir.valtek tipler ise 4 ayrı bobin görüntüsündedir.her iki tipin de hızı benzin enjektörüne göre düşüktür.benzin enjektör hızının %60ı kadardır.5000 devirden sonra ise hıza yetişemediği için sürekli açık kalır dolayısıyla motora ihtiyaçtan daha fazla miktarda lpg gönderilmiş olur. buda hemö performans hemde
tasarruf kaybına neden olur.
******ancak LANDİ RENZO 8000 DEVRE KADAR DAHİ BENZİN ENJEKTÖR HIZINA YETİŞEBİLEN BOSCH MARKA ENJEKTÖR KULLANMAKTADIR VE BU ENJEKTÖTÖRÜN KULLANIM HAKKIDA SADECE LANDİ RENZOYA AİTTİR.DOLAYISIYLE EMSALLERİNE GÖRE ÇOK DAHA ÜSTÜN BİR PERFORMANS VEDE TASARRUF SAĞLAMAKTADIR.AYRICA PROGRAMSAL OLARAKTA DİĞER MARKALARA NAZARAN BİR ÇOK ÜSTÜNLÜKLERİ VARDIR.ÖRNEĞİN ARIZA TESBİT GİBİ.BİR SORUN OLDUĞUNDA SORUNU ARAMAYA GEREK YOK BİLGİSAYARDA SORUNUN NERDE OLDUĞUNU VEDE NEDEN KAYNAKLANDIĞINI GÖREBİLİRSİNİZ.TÜM ÜSTÜNLÜKLERİNİ YAZMAYA KALKSAM BİR HAYLİ UZUN OLACAĞINDAN KISA KESİYORUM.
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 07 Nis 2008, 14:52

[quote="azakoglultd"]sıralı sistem de 1 numara tartışmasız LANDİ RENZO.farkı sizde görün
tüm markaların çalışma sistemleri aynıdır.hatta kullandıkları malzemeler ve programlarıda aynıdır.dolayısıyle ister lavato ister brc ister zavoli ister tartarini vs... ne taktırırsanız taktırın sonuç fazla değişmeyecektir.çünki biraz öncede söylediğim gibi aynı malzemeleri kullanıyorlar farkları etiketleri.tüm markalar genel olarak 2 tip enjektör kullanır bunlar matrix vede valtek tip enjektördür.matrix enjektör sigara paketi ebatında bir bütün halindedir.valtek tipler ise 4 ayrı bobin görüntüsündedir.her iki tipin de hızı benzin enjektörüne göre düşüktür.benzin enjektör hızının %60ı kadardır.5000 devirden sonra ise hıza yetişemediği için sürekli açık kalır dolayısıyla motora ihtiyaçtan daha fazla miktarda lpg gönderilmiş olur. buda hemö performans hemde
tasarruf kaybına neden olur.
******ancak LANDİ RENZO 8000 DEVRE KADAR DAHİ BENZİN ENJEKTÖR HIZINA YETİŞEBİLEN BOSCH MARKA ENJEKTÖR KULLANMAKTADIR VE BU ENJEKTÖTÖRÜN KULLANIM HAKKIDA SADECE LANDİ RENZOYA AİTTİR.DOLAYISIYLE EMSALLERİNE GÖRE ÇOK DAHA ÜSTÜN BİR PERFORMANS VEDE TASARRUF SAĞLAMAKTADIR.AYRICA PROGRAMSAL OLARAKTA DİĞER MARKALARA NAZARAN BİR ÇOK ÜSTÜNLÜKLERİ VARDIR.ÖRNEĞİN ARIZA TESBİT GİBİ.BİR SORUN OLDUĞUNDA SORUNU ARAMAYA GEREK YOK BİLGİSAYARDA SORUNUN NERDE OLDUĞUNU VEDE NEDEN KAYNAKLANDIĞINI GÖREBİLİRSİNİZ.TÜM ÜSTÜNLÜKLERİNİ YAZMAYA KALKSAM BİR HAYLİ UZUN OLACAĞINDAN KISA KESİYORUM.
[/QUOTE]
ClapClapClapClapClap güzel konuştun
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cuneight » 12 Nis 2008, 23:06

saolun arkadaşlar özellikle 34scu59 sen daha çok saol
cuneight
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ardabey » 12 Nis 2008, 23:14

Aslında bende düşünüyorum lpg taktırmayı.Serviste bana BRC veya Prıns önerdiler.sizce Octi.için hangisi uygun.Landi renzo hakkında birşey bilmiyorum.Ankara'da bu markayı takan yerlerlede görüşmek isterim..
ardabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 12 Nis 2008, 23:15

bu arada landi  nin  internet  sitesi  var mı  acaba ?
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti sinnex » 12 Nis 2008, 23:25

Benzin fiyatları almış başını gitmiş, bence düşünme bile git iyisinden taktır LPG ni. Eskiden LPG alırken önümdeki yada arkamdaki araçlar düşük modeller oluyordu, şimdi bakıyorum sıra var ve sıradaki araçlar opel vectra, honda crv gibi kaliteli modeller. durman hata...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ardabey » 12 Nis 2008, 23:32

Çok kilometre yapmıyorum.Bu sebeple bu güne kadar taktırmadım.Haklısın artık taktırmak gerekiyor.Fakat her kes ayrı bir marka söylüyor.Örneğin A markası octiye uymaz B markası içeri ses verir....vb. böyle uzayıp gidiyor benimde kafam karışıyor.
ardabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 12 Nis 2008, 23:35

[quote="ardabey"]Çok kilometre yapmıyorum.Bu sebeple bu güne kadar taktırmadım.Haklısın artık taktırmak gerekiyor.Fakat her kes ayrı bir marka söylüyor.Örneğin A markası octiye uymaz B markası içeri ses verir....vb. böyle uzayıp gidiyor benimde kafam karışıyor.[/QUOTE]

Elbette herkes kendi kullandığı markayı yazıyorSmile sen en iyisi sağlam bir dönüşümcüye git orada karar ver..
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ardabey » 13 Nis 2008, 00:05

Doğru...Tanınmış bir yere taktırmakta yarar var.
ardabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 13 Nis 2008, 00:57

taktırmak istiyorsan daha az yakar ama dendiği gibi tanınmış yer iyi yapar
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti power_octavia » 13 Nis 2008, 03:02

ya çok gereksiz bi konu kusura  bakmayın heralde benzinden daha az yakacaktır sormaya hne gerek var lpg firmaları zaten size ne kadar yakacağını söyler ister karşı cvğ yazın cevap vermicem ona göre boşa açılmış bi konu....
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 13 Nis 2008, 03:13

[quote="power_octavia"]ya çok gereksiz bi konu kusura  bakmayın heralde benzinden daha az yakacaktır sormaya hne gerek var lpg firmaları zaten size ne kadar yakacağını söyler ister karşı cvğ yazın cevap vermicem ona göre boşa açılmış bi konu....[/QUOTE]

ClapClapClapClap haftada bir lpg açılıyor
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti power_octavia » 13 Nis 2008, 15:23

selam
 ya dün bu konuya cvp yazarken braz canım sıkkındı belli:) ksra bakmasın konuyu açan arkadaş... bu arada lpg taktır tavsiye ederim benzinden neredeyse %40 civarında tasarrus etmiş oluyorsun...
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cuneight » 17 Nis 2008, 01:21

saol 
cuneight
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir