landirenzo lpg li fabia 1.2 sedan

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

landirenzo lpg li fabia 1.2 sedan

İleti sılver_exelance » 04 Nis 2008, 23:47

[quote="azakoglultd"]biraz ilgi biraz ihtimam birazda işten anlarsan hiçbir problem yaşamazsın.En basiti millete 4 saatte takıp veriyorlardı benimki 6 saat sürdü nedeen çünki ben başından sonuna kadar arabanın başındaydım ve yanlış gördüğüm herşeye müdahale ettim.mesela izolasyon bantıyla 1 cm si bile kaplammamış kablo yok şu an tüp tesisatında ehustalar biraz gıcık oldular ama onlarada yemek ısmarlayınca işin başından onuda unuttular ve öyle bir ihtimam gösterdilerki firma sahibi bile gelip ikaz etti biraz çabuk olun diye bende adamı fırçaladım 1500 ytl para veriyorum borumu ne acelesi diye.

anlayacağınız arkadaşlar benim eşşek sağlam kazıkta bağlı .....:))))
[/QUOTE] anladığım kadarıyla ustaların tabiriyle kıl bi müşterisin ve kıl adamın işi hiç rast gitmez be bilader :) 1000 km olayına gelince imkansız + imkansız+imkansız  heleki şehiriçi tamamen imkansız herşey gönlünce olsun.

sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 05 Nis 2008, 04:43

skodacı yazık demişssin ama niye demişsin ne sebeple demişsin yazmamışsın yourmu daha net yazarsan bende cevap verebilirim.
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 05 Nis 2008, 04:47

bakın birşeyler yazıyorsunuz yarım yamalak devamı yok yapacaksanız tam yorum yapın insanların kafasını karıştırıp şüpheye düşürmeyin
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 05 Nis 2008, 09:42

hayırlı olsun ....:)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti mxengine » 05 Nis 2008, 12:28

Hayırlı olsun istepne bölgesinemi tank taktırtın yoksa bagajamı ve kaç lt
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 05 Nis 2008, 14:30

[quote="azakoglultd"]bakın birşeyler yazıyorsunuz yarım yamalak devamı yok yapacaksanız tam yorum yapın insanların kafasını karıştırıp şüpheye düşürmeyin[/QUOTE

Zahmet edin bi arama bölümünde bu konu hakkında geçmişte yaptığım açıklamalara bir bak...aynı açıklamaları defalarca yapmak istemiyorum zira...ben lpg savunucusu bir motor ustası değilim...bu sözüm sonradan lpg takılan otolar içindir...bu sitede beni bilen bilir,ben daima hakikatı söylerim...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 05 Nis 2008, 14:46

hayırlı olsun, izlenim ve ölçümlerinizi merakla bekliyoruz...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 05 Nis 2008, 16:32

hayırlı olsun abi en iyisini yapmışın. bu devirde ben eurodiesel e 2.96 ödüyorum kendimi enayi hissediyorum bu devlet bizi soyuyor diyorum. benzine para vermemek için yapılacak her şeyi doğru buluyorum.

uzun vadede biraz masraf açsa nolacak, sen arabana biniyorsan masraf benzin farkını geçemez uzun yıllar içinde. ki masraf açmaz. amcamın 93 vectrası 386.000 km de lpg li sorunsuz çalışıyor.

bu tdı fabiamızı ortak kullanıyoruz, yaza Allah kısmet ederse anahtarımı çıkarıp babama verecem kendime şöle genişçe LPG li bi araba isteyecem, kırmazsa beni...

LPG ekonomik açıdan iyidir. 1.2 olayına gelince, zaten canavar gibi giden bi araba değil, %5 düşse nolacak, ki düşmeyebilirde.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ormankadılı » 05 Nis 2008, 17:35

Alper Hocam, hayırlı olsun.Lpg ile ilgili ölçümlerini en kısa zamanda bekliyoruz.Bakarsın biz de karar değiştirip taktırırız.
ormankadılı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 05 Nis 2008, 19:32

arkadaşlar bugun yine lpg taktırdığım yere gittim ölçümlerini tekrar yaptırdım dört dörtlük hiç problem yok. testler için aldığımız 10 ytl lik gaz vardı ya testlerden sonra onunla devam ettim 102 km yaptı ve bitti artık diyecek birşey bulamıyorum.Lpg hakkında olumsuz yorum yapanlarada şunu diyorumadamlar yıllarca test yapacaklar avrupanın en güvenilir kuruluşlarından onaylar alacaklar her türlü motorun konfigürasyonu için gereken optimizasyonları yıllarca yapıp en doğru şekilde sıralı sistem beyni takacaklar o beyinde sizin arabanızın beyni ne diyorsa ona uyacak onun istediği gibi hareket edecek ve bazıları çıkıp lpg motora zararlı diyecek. yapmayın allah aşkına ya şindi bir soru landirenzo bünyesinde o kadar mühendis çalıştıracak hiçbiri doğruyu bilmeyecek bizim burda sanayide usta doğruyu bilecek yada her söylediği dogru olacak.

tek yorumum var lütfen gelişmelere biraz açık olalım evet ustalara saygım sonsuz ellerinin emeğiyle aldıkları parayı en çok hak eden meslek bence ama birazda açık görüşlü olur ve öğrenmeye açık olurlarsa sevinirim.
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 05 Nis 2008, 20:45

[quote="azakoglultd"]arkadaşlar bugun yine lpg taktırdığım yere gittim ölçümlerini tekrar yaptırdım dört dörtlük hiç problem yok. testler için aldığımız 10 ytl lik gaz vardı ya testlerden sonra onunla devam ettim 102 km yaptı ve bitti artık diyecek birşey bulamıyorum.Lpg hakkında olumsuz yorum yapanlarada şunu diyorumadamlar yıllarca test yapacaklar avrupanın en güvenilir kuruluşlarından onaylar alacaklar her türlü motorun konfigürasyonu için gereken optimizasyonları yıllarca yapıp en doğru şekilde sıralı sistem beyni takacaklar o beyinde sizin arabanızın beyni ne diyorsa ona uyacak onun istediği gibi hareket edecek ve bazıları çıkıp lpg motora zararlı diyecek. yapmayın allah aşkına ya şindi bir soru landirenzo bünyesinde o kadar mühendis çalıştıracak hiçbiri doğruyu bilmeyecek bizim burda sanayide usta doğruyu bilecek yada her söylediği dogru olacak.

tek yorumum var lütfen gelişmelere biraz açık olalım evet ustalara saygım sonsuz ellerinin emeğiyle aldıkları parayı en çok hak eden meslek bence ama birazda açık görüşlü olur ve öğrenmeye açık olurlarsa sevinirim.
[/QUOTE]

O belirttiğin lgp markasının değil makine mühendisleri,makine yüksek mühendisleri karşıma çıksın...her platformanda kendileri ile lpg nin motor ömrünü kısalttığı konusunda tartışırım...bakın arkadaşlar beni hepiniz(özelliklede eskiler)az çok tanırsınız...bugüne kadar bu sitede bir skodam.com üyesini dahi yanlış bilinçlendirmedim...aksini iddaa eden varsa lütfen belirtsin...şunuda bilmenizi isterimki bu sitede her bildiğimi size aktaramama gibi bir durumum var...ki bunu daha önce yine buna benzer bir konuda belirtmiş idim...yani sade bu camianın içindekilerin bildiği  kullanıcıların ise bilmediği durumları size açıklayamam...bu etik olmaz çünkü...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 05 Nis 2008, 21:41

LPG NİN MOTORUN ÖMRÜNÜ KISALTTIGI KESİNDİR ARKADASLAR BUNU BİR DEFA KABUL EDELİM....

ZİRA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN GETİRİSİNİN GÖTÜRÜSÜNDEN FAZLA OLMASIDIR LPG Yİ BU YÜZDEN TERCİH EDİYORUZ... VE TABİKİDE BENZİNE GÖRE YARI YARIYA KARDA OLUYORUZ (SIRALI LPG'LERDE)....

LPG İLE 80-100 BİN KM YAPTIGIMIZDA BIRAKIN MOTORU NEREDEYSE ARABAMIZIN YARISININDAN FAZLASINI AMORTİ ETMEKTEYİZ  İŞTE BİZİM İÇİNDE KISTAS BUDUR...

YANLIZ " azakoglultd " HASAN USTAYI KASTEDEREK YAPTIGIN YORUMA KESİNLİKLE  KATILMIYORUM...  ONUDA BELİRTMEDEN GECEMEYECEGİM. ÇÜNKİ BUGÜNE KADAR TAKİP ETTİĞİM YORUMLARINDA BİR KEZ OLSUN TEKNİK VERİLERE DAYANMADAN YORUM YAPTIGINI GÖRMEDİM...

SAYGILARIMLA...
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 05 Nis 2008, 22:31

Eyvallah,medcezir kardeşim...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 05 Nis 2008, 23:25

Pek bu konuyla alakası yok ama Skodacı abime bir soru soracam benim 1.6 102hp a5 octaviam var Garantisi 3 gün soran bitiyor malesef :( aracıma lpg düşünüyorum ama ben yılda 10.000km max yapıyorum kazançlımı çıkarım sizce zararlımı 100km de max 7lt yakıyorum.Pek agresif kullanış tarzım yok.
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 05 Nis 2008, 23:32

yılda 10.000 km için lpg ye hacet yok...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti denizkent » 06 Nis 2008, 11:06

bende geçen yıl palio 1,2 vardı. tek kapı. normal enjeksiyonsuz lpg taktırdım. 450 ye. vandan başladım. erzurum, oradan artvin, rize trabzon giresun bu arada çıkmadığım yayla gitmediğim yer kalmadı. sonra sinopa kadar devam ettim oradan istanbul oradan çanakkale izmir devamında muğla fethiye antalya adana sonra tekrar van'a geldim.  1 ayda yaklaşık 6000 km yaptım. klimada açık. 40 litrelik simit tüp takılı idi. bir tüpü 55 ytl dolduruyorum. bu sürüş esnasında 10 defa doldurdum. 550-600 ytl arasında gaz parası verdim. benzinli olsa idi. 45 litre depoya 130 ytl verip dolduracaktım. bunla yaklaşık 700 km yapacaktım. yaklaşık 9 depoya denk gelecekti. 1170 ytl. 1170-600: 570 ytl. yani bu gezi bana bu kadar kar yaptırdı. arabada herhangi bir sorun çıkmadı. karadenizi bilenler için oradaki yaylaların yolu hiç bir yerde yoktur. araba beni yolda bırakmadı. klimam özellikle ege ve akdenizde devamlı açıktı. ben bu palio ile 15000 km daha yaptım sonra arkadaşıma  sattım  ve fabia 2005 75 hp aldım.  satalı 1 yıl oldu. arabada herhangi bir arıza vs. yok. o da 2004 modeldi. zararı varmı derseniz ben görmedim üstelik enjeksiyonsuz taktırdım tüpü. motora arızası varsada 100000 km den sonra farkedersin bence. bende 100000 km. üstünde ne araba alırım nede binerim.

gelelim benim fabiama. bende tüp taktırmak istiyordum fakat bu sefer lpg değil cng taktırmak istiyorum. yaygınlaşması yavaş yavaşmış. biraz daha bekleyip cng taktıracağım. saygılar.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 06 Nis 2008, 14:01

Her ay 20 bin araç LPG'ye geçiyor

Türkiye'de LPG yani likit petrol gaz, yaklaşık 12-13 yıl önce otomobillerde kullanılmaya başladı. İlk etapta mutfak tüpünü bile otomobile entegre eden sürücüler oldu. Zaman zaman yaşanan 'patlama' ya da 'kaza'lar birçok tüketicinin LPG konusuna soğuk bakmasına yol açtı.

Ve bu kontrolsüz araçlar nedeniyle LPG'li otomobillerin kapalı otoparklara alınması yasaklandı. Oysa İtalya, Fransa, Hollanda, Polonya gibi Avrupa ülkelerinde hem ekonomik hem de çevreci bulunduğu için LPG'li otomobiller tercih ediliyor. Hatta İngiliz kraliyet araçları arasında birçok LPG'li araç bulunuyor.

Ve bu kontrolsüz araçlar nedeniyle LPG'li otomobillerin kapalı otoparklara alınması yasaklandı. Oysa İtalya, Fransa, Hollanda, Polonya gibi Avrupa ülkelerinde hem ekonomik hem de çevreci bulunduğu için LPG'li otomobiller tercih ediliyor. Hatta İngiliz kraliyet araçları arasında birçok LPG'li araç bulunuyor.

LPG'li araçların benzinli araçlardan çok daha güvenli olduğunu söyleyen Chevrolet Satış ve Pazarlama Müdürü Murat Aydın, tüketicilerin LPG'yi daha çok yakıt ekonomisinde sağladığı avantajlar nedeniyle tercih ettiğini belirtiyor. Türkiye'de ortalama her ay 20 bin civarında aracın benzinliden LPG'ye dönüştürüldüğünü açıklayan Aydın, şunları söylüyor: "Net olarak söylemek zor ama 2 milyona yakın aracın LPG'li olduğu biliniyor. Bu da her 3 benzinli araçtan biri LPG'li demektir. 2005 yılında yapılan düzenleme güvenlik açısından önemli bir dönüm noktası oldu. Chevrolet bu konuya ağırlık veren markalardan biri. Ve bunun sonuçlarını almaya başladık."

Chevrolet LPG dönüşümlü satışlarda rekor yaşıyor. Geçen yılın ilk 3 ayında bu şekilde sadece 44 araç satabilirken bu yılın aynı döneminde marka 479 araç satışı ile 10 kata varan bir büyümeye imza attı. Ancak markanın önümüzdeki döneme yönelik hedefi aylık 500 LPG'li araç olacak. Aveo, Aveo sedan, Lacetti ve Lacetti sedan modellerinde stepne yerine LPG tankı uygulayan marka bu modellere 3 yıl veya 100 bin km garanti veriyor. Aygaz Genel Müdür yardımcısı Rıdvan Uçar ise, Avrupa'da 1989 yılından beri kapalı otoparklara LPG'li araçların alındığını Türkiye'de de bu uygulamanın bir süre sonra gündeme geleceği bilgisini veriyor.

zaman
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti azakoglultd » 06 Nis 2008, 18:05

arkadaslar yorum yaparken neler yazdığıma tam dikkat etmemişsiniz ben dedim ki hasan usta gibi elinin emeğiyle anlının teriyle para kazanan ustalara ve onların tecrübelerine çok büyük saygım var ama gelişmeyede açık olmak lazım dedim yoksa kişiliği hakkında bir yorum yapmadım.yanlış anlamayın
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir