landirenzo lpg li fabia 1.2 sedan

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

landirenzo lpg li fabia 1.2 sedan

İleti azakoglultd » 06 Nis 2008, 21:46

[quote="skodacı"][quote="azakoglultd"]arkadaşlar bugun yine lpg taktırdığım yere gittim ölçümlerini tekrar yaptırdım dört dörtlük hiç problem yok. testler için aldığımız 10 ytl lik gaz vardı ya testlerden sonra onunla devam ettim 102 km yaptı ve bitti artık diyecek birşey bulamıyorum.Lpg hakkında olumsuz yorum yapanlarada şunu diyorumadamlar yıllarca test yapacaklar avrupanın en güvenilir kuruluşlarından onaylar alacaklar her türlü motorun konfigürasyonu için gereken optimizasyonları yıllarca yapıp en doğru şekilde sıralı sistem beyni takacaklar o beyinde sizin arabanızın beyni ne diyorsa ona uyacak onun istediği gibi hareket edecek ve bazıları çıkıp lpg motora zararlı diyecek. yapmayın allah aşkına ya şindi bir soru landirenzo bünyesinde o kadar mühendis çalıştıracak hiçbiri doğruyu bilmeyecek bizim burda sanayide usta doğruyu bilecek yada her söylediği dogru olacak.

tek yorumum var lütfen gelişmelere biraz açık olalım evet ustalara saygım sonsuz ellerinin emeğiyle aldıkları parayı en çok hak eden meslek bence ama birazda açık görüşlü olur ve öğrenmeye açık olurlarsa sevinirim.
[/QUOTE]

O belirttiğin lgp markasının değil makine mühendisleri,makine yüksek mühendisleri karşıma çıksın...her platformanda kendileri ile lpg nin motor ömrünü kısalttığı konusunda tartışırım...bakın arkadaşlar beni hepiniz(özelliklede eskiler)az çok tanırsınız...bugüne kadar bu sitede bir skodam.com üyesini dahi yanlış bilinçlendirmedim...aksini iddaa eden varsa lütfen belirtsin...şunuda bilmenizi isterimki bu sitede her bildiğimi size aktaramama gibi bir durumum var...ki bunu daha önce yine buna benzer bir konuda belirtmiş idim...yani sade bu camianın içindekilerin bildiği  kullanıcıların ise bilmediği durumları size açıklayamam...bu etik olmaz çünkü...
[/QUOTE]

hasan usta yorumunuzu okudum ama bu yorum benim aklındaki soruları dahada çoğalttı özellikle şu son mısralarda ;

şunuda bilmenizi isterimki bu sitede her bildiğimi size aktaramama gibi bir durumum var...ki bunu daha önce yine buna benzer bir konuda belirtmiş idim...yani sade bu camianın içindekilerin bildiği  kullanıcıların ise bilmediği durumları size açıklayamam...bu etik olmaz çünkü...

diye yazmışsınız.

1. sizin bilginizi paylaşmanıza engel olan ve var ( yada sakıncalı olan diyim )

2. bu camianın içindekilerin bildikleri derken hangi camiadan bahsediyorsunuz ve bu camianın bildiği ve kullanıcıların bilmemesi gereken ne olabilir çok merak ettim ilginç.

3.yanlış anlamışsam lütfen düzeltin ben bu sözlerinizden şunu anlıyorum

aslında biz tüpün ne kadar büyük problemlere sebep olduğunu camia olarak yani ustalar olarak biliyoruz ama açıklamam etik olmaz çünki açıklarsam müşteri kaybederler buda iyi olmaz yani etik olmaz.ustaları ekmeğinden etmiş oluruz mu demek istiyorsunuz , yoksa başka birşeymi anlayamadım ...........................................

azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 06 Nis 2008, 21:52

bir üstteki başlığa cevap verirseniz memnun olurum hasan usta
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Yasin Genç » 06 Nis 2008, 23:56

landirenzo . neden yabancı bir markayı tercih ettiniz bende onu sorayım atikerin neyi eksik.?

karşılaştıralım bakalım yerli malıyla yabancının eksisi artısı neymiş.

Bu arada hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
Yasin Genç
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia

İleti azakoglultd » 07 Nis 2008, 00:07

tesekkur ederim landirenzo yu tercih etmemin sebebi yabancı bir marka olmasından ziyade ejektörlerinin BOSCH marka olması ve üst devirlerde diğer markaların enjektörlerine göre daha verimli çalışması.

Ayrıca bosch enjektörleri kullanma yetkisi sadece landirenzo markasına ait.
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 07 Nis 2008, 14:29

hala cevap bekliyorum hasan ustadan...............................................?
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 07 Nis 2008, 14:43

sıralı sistem de 1 numara tartışmasız LANDİ RENZO.farkı sizde görün
tüm markaların çalışma sistemleri aynıdır.hatta kullandıkları malzemeler ve programlarıda aynıdır.dolayısıyle ister lavato ister brc ister zavoli ister tartarini vs... ne taktırırsanız taktırın sonuç fazla değişmeyecektir.çünki biraz öncede söylediğim gibi aynı malzemeleri kullanıyorlar farkları etiketleri.tüm markalar genel olarak 2 tip enjektör kullanır bunlar matrix vede valtek tip enjektördür.matrix enjektör sigara paketi ebatında bir bütün halindedir.valtek tipler ise 4 ayrı bobin görüntüsündedir.her iki tipin de hızı benzin enjektörüne göre düşüktür.benzin enjektör hızının %60ı kadardır.5000 devirden sonra ise hıza yetişemediği için sürekli açık kalır dolayısıyla motora ihtiyaçtan daha fazla miktarda lpg gönderilmiş olur. buda hemö performans hemde
tasarruf kaybına neden olur.
******ancak LANDİ RENZO 8000 DEVRE KADAR DAHİ BENZİN ENJEKTÖR HIZINA YETİŞEBİLEN BOSCH MARKA ENJEKTÖR KULLANMAKTADIR VE BU ENJEKTÖTÖRÜN KULLANIM HAKKIDA SADECE LANDİ RENZOYA AİTTİR.DOLAYISIYLE EMSALLERİNE GÖRE ÇOK DAHA ÜSTÜN BİR PERFORMANS VEDE TASARRUF SAĞLAMAKTADIR.AYRICA PROGRAMSAL OLARAKTA DİĞER MARKALARA NAZARAN BİR ÇOK ÜSTÜNLÜKLERİ VARDIR.ÖRNEĞİN ARIZA TESBİT GİBİ.BİR SORUN OLDUĞUNDA SORUNU ARAMAYA GEREK YOK BİLGİSAYARDA SORUNUN NERDE OLDUĞUNU VEDE NEDEN KAYNAKLANDIĞINI GÖREBİLİRSİNİZ.TÜM ÜSTÜNLÜKLERİNİ YAZMAYA KALKSAM BİR HAYLİ UZUN OLACAĞINDAN KISA KESİYORUM.

hasan usta bunuda değerlendirirse memnun olurum
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 08 Nis 2008, 02:37

anlaşılan skodacı namlı hasan usta bana cevap vermek niyetinde değil. Neyse yine teşekkürler en azından haklılığım ortaya çıkmış oldu... ne demiş atalarımız sükut ikrardan gelir
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 08 Nis 2008, 02:43

hala yantınızı bekliyorum skodacı üstad. makina yğksek mühemdislerinin bilmeyip sizin bildiğiniz neymiş çok merak ettim
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 08 Nis 2008, 02:46

kardeş o zaman bana teknik verilerle cevap versin ben açtığım başlıkta gereken bütün teknik verileri açıkladım ama hasan usta yinede elinin emeğine saygı duyarım o ayrı konu fakat benim başlığımda 1.2 lpg ha...çok yazık diye yorum yapıyor sebebini soruncada burada açıklayamayacağım camianın bilip sizin bilmediğiniz şeyler var diyip geçiştiriyor. ben ne yapmalıyım bu durumda yada sen ne düşünürdün
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 14 Nis 2008, 20:34

evet arkadaşlar dün 125 km yol yaptım şehir dışı ve 13 ytl lik lpg yktı

bu arada arabada 5 kişiydike klima devamlı açıktı :) Smile
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Öner » 14 Nis 2008, 20:44

hayırlı olsun. güle güle kullan. bende bundan önceki aracıma lpg taktırmıştım. ilk başta fark yok gibi oluyor ama zamanla çekişten biraz biraz düşüyor araba. moralini bozmak istemem kusura bakma. tekrar hayırlı olsun.
Öner
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 14 Nis 2008, 21:49

o birazda ayarla alakalı , arabakilometre yaptıkça filitre felan kirlendikçe çekişten düşrür fakat temizletip bakıma sokup tekrar hassas ayar yaptırdığında geçiyor.
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 14 Nis 2008, 21:53

[quote="azakoglultd"]evet arkadaşlar dün 125 km yol yaptım şehir dışı ve 13 ytl lik lpg yktı

bu arada arabada 5 kişiydike klima devamlı açıktı :) Smile
[/QUOTE]
maşallah maşallah, 3,13 ytl idi bu akşam dizel. artık lpg li araç farz-ayin oldu desem bana yaşar nuri derler mi?.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti azakoglultd » 14 Nis 2008, 23:36

demezler demezler bence ne akıllı adam derler. yaşasın lpg yaşasın beleş seyahat Tongue
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir