Landirenzo LPG detaylar ve teknik açıklama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Landirenzo LPG detaylar ve teknik açıklama

İleti azakoglultd » 08 Nis 2008, 15:11

Arkadaşlar birkaç başlık altında bu lpg olayı tartışıldı ve olumsuz görüş bildirenlerde oldu.Şimdi size kendi 1.2 arabamada taktırdığım Landirenzo marka lpg sistemi hakkında birkaç detay bilgi vereceğim bakalım bunun üstüne daha ne kadar yorum yapılacak.

Öncelikle şunu söylemk isterim ki uzun yıllar okuyarak dirsek çürüten makina yüksek mühendislerinin ortaya çıkardığı ve avrupada çok yaygın olarak kullanılan bir sistem hakkında bu kadar eleştri olmasını anlayamıyorum.

Özetle kalitesiz malzeme kullanırsan her türlü şeyde problem yaşarsın bu sadece lpg için geçerli değil.Şimdi aşağıda kaliteli malzemenin diğerlerinden farkı nedir onu izah etmeye çalışacağım umarım açıklayıcı olur ve olumsuz fikirler değişir.

sıralı sistem de 1 numara tartışmasız LANDİ RENZO.farkı sizde görün
tüm markaların çalışma sistemleri aynıdır.hatta kullandıkları malzemeler ve programlarıda aynıdır.dolayısıyle ister lavato ister brc ister zavoli ister tartarini vs... ne taktırırsanız taktırın sonuç fazla değişmeyecektir.çünki biraz öncede söylediğim gibi aynı malzemeleri kullanıyorlar farkları etiketleri.tüm markalar genel olarak 2 tip enjektör kullanır bunlar matrix vede valtek tip enjektördür.matrix enjektör sigara paketi ebatında bir bütün halindedir.valtek tipler ise 4 ayrı bobin görüntüsündedir.her iki tipin de hızı benzin enjektörüne göre düşüktür.benzin enjektör hızının %60ı kadardır.5000 devirden sonra ise hıza yetişemediği için sürekli açık kalır dolayısıyla motora ihtiyaçtan daha fazla miktarda lpg gönderilmiş olur. buda hemö performans hemde
tasarruf kaybına neden olur.
******ancak LANDİ RENZO 8000 DEVRE KADAR DAHİ BENZİN ENJEKTÖR HIZINA YETİŞEBİLEN BOSCH MARKA ENJEKTÖR KULLANMAKTADIR VE BU ENJEKTÖTÖRÜN KULLANIM HAKKIDA SADECE LANDİ RENZOYA AİTTİR.DOLAYISIYLE EMSALLERİNE GÖRE ÇOK DAHA ÜSTÜN BİR PERFORMANS VEDE TASARRUF SAĞLAMAKTADIR.AYRICA PROGRAMSAL OLARAKTA DİĞER MARKALARA NAZARAN BİR ÇOK ÜSTÜNLÜKLERİ VARDIR.ÖRNEĞİN ARIZA TESBİT GİBİ.BİR SORUN OLDUĞUNDA SORUNU ARAMAYA GEREK YOK BİLGİSAYARDA SORUNUN NERDE OLDUĞUNU VEDE NEDEN KAYNAKLANDIĞINI GÖREBİLİRSİNİZ.TÜM ÜSTÜNLÜKLERİNİ YAZMAYA KALKSAM BİR HAYLİ UZUN OLACAĞINDAN KISA KESİYORUM.

Bilmem Anlatabildim mi ......... ?

azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 08 Nis 2008, 15:12

Bu teknik açıklama değil reklam
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 08 Nis 2008, 15:23

[quote="umt_d"]Bu teknik açıklama değil reklam [/QUOTE]

valla kardeşim ben bir öğretmenim landirenzo nunda bana komisyon verecek hali yok , ben sadece yardımı olacağını ve kafalardaki sorunları gidereceğini düşündüğüm içi yazdım üstelik şu an birebir denediğim içinde daha net bilgi verebileceğimi düşündüğüm için yazdım.

su an 1.2 sedan fabiamda kullanıyorum.Motor ışığı kesinlikle yanmıyor ve bazı arkadaşlar yol bilgisayarı verileri tüpte işe yaramaz dediği halde benim yol bilgisayarı yaptığım ölçümlere göre gazın tüketiminide %2 oranında doğru tespit ediyor yani oda çalışıyor sebepte landirenzo beynin tamamen ecu ile uyumlu çalışması.

ornegin yine 1.2 fabia ya voltran taktıran bir arkadaş malesef haftada bir taktırdığı yere gitmek zorunda kalıyor.Motor ışığını ise bir türlü söndüremediler.

Yani işin özü ben afaki bilgilere göre değil tamamen deneyimlerime göre konuşuyorum ve bu topic altında da bilgilendireye devam edeceğim ister reklam deyin ister başka birşey ama yeter artık kimsenin kalitesiz malzemelerle iş görenlere soyulmasına göz yummayacağım.

Tüp arabama takılırken 6 saat başından ayrılmadım.Landirenzo lpg kiti arabanın yanına açılmamış kutusu içinde geldi ve takılan bütün malzemelerin üstünde Landirenzo imzası vardı ama bazı utanmazlar beyni başka takıyor şamandırayı başka takıyor işine nasıl gelirse öyle uyarlama yapıyor ondan sonrada uğraş dur millet çıldırıyor tabi ve plg nin adıda kötüye çıkıyor.

Herseyden önce şunu anlamanızı isterim benim burada yapmaya çalıştığım tamamen iyi niyetli bir bilgilendirmedir ve buna allah şahidimdir.
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ndamkaya » 08 Nis 2008, 15:40

KARDEŞ SENİN YAZDIĞIN  METİNİN AYNISI ,DONANIM HABER DİYE Bİ SİTE VAR ORDA YAZIYO ORDANMI ALINTI YAPTIN
ndamkaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 08 Nis 2008, 16:17

evet bende taktırmadan önce inceledim orayı sonra gittim tek tek o arkadaşın dediklerini kontrol ettim hakkatende doğru çıkınca hiç tereddüt etmeden taktırdım şimdide çok memnunun.En son ölçümünde 0.130 ytl yaktı arabam
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 08 Nis 2008, 17:03

[quote="azakoglultd"]evet bende taktırmadan önce inceledim orayı sonra gittim tek tek o arkadaşın dediklerini kontrol ettim hakkatende doğru çıkınca hiç tereddüt etmeden taktırdım şimdide çok memnunun.En son ölçümünde 0.130 ytl yaktı arabam[/QUOTE]
eğer şehir için ya da karma 0,130 ise  çok iyi ben tdi ile uzun yolda ,4 lt/100km ortalamasında zaten 0,130 ykr yaktım.Clap

(155 km bir yolda daha dün)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti skodacı » 08 Nis 2008, 21:29

azakoglultd kardeşim,anlaşılan o ki sen beni yeterince tanımamaşsın...yeterince tanımış olsa idin inanıyorumki söylediklerime katılır olurdun...mevzuyu fazla uzatmayacam...ben lpg nin mevcut motor ömrünü kısalttığını iddaa ediyorum...ki bu bilimsel bir gerçek...lpg ye karşı çıkışımın ana nedeni budur...bu durumu bir çok motor ustası bilmekte,lakin inkar etmekte...işte bu yüzden camianın içindekilerin bildiği,camianın dışındakilerin yani kullanıcıların bilmediği örneğini vermiş oldum...mevcut motor ömrünün lpg sebebiyle %15-20 kadar kısaldığını çoğu motor ustası biliyor...ama ne yazık ki bu durumu bilmemezlikten geliyorlar...işte bu yüzden bu  tür durumları camianın içinde olan bir motor ustası olarak camiama leke sürülmemesi sebebi ile açıklamayı etik bulmuyorum dedim...bilahare Gazlı sisteme çevrilen aracın gücü ve torku, benzinliden daha düşük
olur.bu durum belki kullanıcı tarafından hissedilmez ama teknik ortamda yapılan testler sonucunda benzinliden gücün daha düşük çıkacağı aşikardır...ben skodacı bu sitede elimden geldiğince herkese yardımcı olmayı kendine görev bilen bir üyeyim...lütfen herkes bu misyonuma saygı duysun...lpg taktırırsınız,taktırmazsınız o beni ilgilendirmez...ama bende burada doğruyu sizlere aksettirmeyi bir görev biliyorum...saygılarımla...skodacı
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 08 Nis 2008, 22:27

[quote="skodacı"]azakoglultd kardeşim,anlaşılan o ki sen beni yeterince tanımamaşsın...yeterince tanımış olsa idin inanıyorumki söylediklerime katılır olurdun...mevzuyu fazla uzatmayacam...ben lpg nin mevcut motor ömrünü kısalttığını iddaa ediyorum...ki bu bilimsel bir gerçek...lpg ye karşı çıkışımın ana nedeni budur...bu durumu bir çok motor ustası bilmekte,lakin inkar etmekte...işte bu yüzden camianın içindekilerin bildiği,camianın dışındakilerin yani kullanıcıların bilmediği örneğini vermiş oldum...mevcut motor ömrünün lpg sebebiyle %15-20 kadar kısaldığını çoğu motor ustası biliyor...ama ne yazık ki bu durumu bilmemezlikten geliyorlar...işte bu yüzden bu  tür durumları camianın içinde olan bir motor ustası olarak camiama leke sürülmemesi sebebi ile açıklamayı etik bulmuyorum dedim...bilahare Gazlı sisteme çevrilen aracın gücü ve torku, benzinliden daha düşük
olur.bu durum belki kullanıcı tarafından hissedilmez ama teknik ortamda yapılan testler sonucunda benzinliden gücün daha düşük çıkacağı aşikardır...ben skodacı bu sitede elimden geldiğince herkese yardımcı olmayı kendine görev bilen bir üyeyim...lütfen herkes bu misyonuma saygı duysun...lpg taktırırsınız,taktırmazsınız o beni ilgilendirmez...ama bende burada doğruyu sizlere aksettirmeyi bir görev biliyorum...saygılarımla...skodacı
[/QUOTE]

şimdi oldu işte ustam yani şimdi sana yakışır şekilde hareket ettin yani yorumuna açıklık getirdin benimde tek istediğim buydu o kadar. bende diyorum ki lpg motora zarar verir ama bu kullanım ömrü neredeyse 300.000 km den fazla olan bizim kullandığımız gibi yeni teknoloji motorlarda çok önemli değildir.Evet lpg kuru bir yakıt olduğu için pistonlarda benzin gibi yağlanma yapmadan patlar ve zamanla bu zarara yol açar ama bu önemsenmeyecek kadar küçük bir zarar demek istedim ben.

Yinede teşekkürler.Dediğim gibi ben her zaman alnının terini bileğinin gücüyle karda kışta soğukta çıkaran ustalara her zaman saygı duydum hatta öyleki öğretmenlik kutsal meslek derler bende öğretmenim ama emin ol benim gözümde alnından terler akan bir ustanın emeği benim emeğimden kat be kat fazladır ve daha fazla saygıya layıktır.

teşekkürler ....
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 08 Nis 2008, 22:30

lazianke kardeşim evet karma değil sadece şehir içi ortalama 130 kuruş ve bi 500 km sonra tekrar ayar yaptıracağım bide benim arabanın bakımı yaklaştı daha yaptırmadım onuda yaptırıp tekrar ayarlatınca ustalara göre 110 kuruş dan fazla yakmaz şehir içi diyorlar artık şehir dışını düşünemiyorum .......LOLLOLLOLLOL

azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti magistra » 08 Nis 2008, 22:52

azakoğlu tebrik ederim veriler çok iyi yakıtta benim araçtada landi renzo takılı ama ben hiç memnun değilim bi kere motor arıza lambası yanıyo ikincisi ise şi km de 215 kuruş yakıyor ayar desen ayarda tamam ben bi ay boyunca landinin kendi servisine gittim ama adamlar tamam diyor artık bende usandım bu halilen kullanamya devam ediyorum
magistra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti denizkent » 09 Nis 2008, 00:45

bilgi için teşekürler. eğer dediğin gibi şehir içi 110 ykr yakıyorsa bu süper.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti azakoglultd » 09 Nis 2008, 02:35

magistra landirenzoyu taktırırken arabanın başındamıydın ve takılan parçaları tek tek gördün mü bide bilgisayardan arabayı doğru bulup bulmamalarıda önemli modeli doğru olmalı motor bilgisi doğru olmalı valla bide enjektörünü bi kontrol et bak bakalım boch markamı değilmi ?
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 09 Nis 2008, 02:58

[quote="azakoglultd"]

lazianke kardeşim evet karma değil sadece şehir içi ortalama 130 kuruş ve bi 500 km sonra tekrar ayar yaptıracağım bide benim arabanın bakımı yaklaştı daha yaptırmadım onuda yaptırıp tekrar ayarlatınca ustalara göre 110 kuruş dan fazla yakmaz şehir içi diyorlar artık şehir dışını düşünemiyorum .......LOLLOLLOLLOL

[/QUOTE]
iyi abi, şehir içi 0,130 ise hemen yeni fabia alıp lpg taktırıyorum.ClapClapClap
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti azakoglultd » 09 Nis 2008, 04:49

[quote="lazianke"][quote="azakoglultd"]

[/QUOTE]
iyi abi, şehir içi 0,130 ise hemen yeni fabia alıp lpg taktırıyorum.ClapClapClap
[/QUOTE]

durduğun kabahatSmile
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhankiraz » 09 Nis 2008, 10:39

azakoglultd ACABA LPGYİ KAÇTAN ALIYORSUN 1,5 YTLDENMİ YOKSA 1,83 DEN ALIYORSAN 7 LİTRE CİVARI YAKIYOR DEMEKTİR YA SENİN ŞEHİRİÇİ DEDİĞİN ARA YOLLAR DEĞİL YADA SENİN ARABA BİR BAŞKA YAPIYA SAHİP

ayhankiraz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 09 Nis 2008, 12:39

Cool Hadi bakam hayırlı olsun,dediklerini fotolarla kanıtlarsın artık azak...! (inşallah)
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti magistra » 09 Nis 2008, 12:53

ben aracı aldığımda takılıydı enjektörler bosch marka ama ne yaptılarsa ustalar çare bulamadı en son dedikleri ise octavia larda motor arıza lambası genelde yanar lpg takıldığında
magistra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 09 Nis 2008, 13:42

nasıl fotolar çekmemi istiyorsanız çekip ekleyeyim arkadaşlar.
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir