darısı başınıza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

darısı başınıza

İleti loveskoda » 21 Nis 2008, 02:08

İkinci el alan arkadaşlar hiç memnun kalmıyorlar... Biz fabişi 0 aldık, 11.000km de araba henüz problem yaşamadık, çok da memnunuz. Bundan önce favorit vardı, o da çok iyi idi...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 21 Nis 2008, 02:16

[quote="loveskoda"]İkinci el alan arkadaşlar hiç memnun kalmıyorlar... Biz fabişi 0 aldık, 11.000km de araba henüz problem yaşamadık, çok da memnunuz. Bundan önce favorit vardı, o da çok iyi idi...[/QUOTE]
ben de 45000 km de 2.el aldım. üstelik önceki kullanıcısı kısa bir süre için bayanmış. debriyaj balatası dışında şu ana kadar kayda değer bir masrafı olmadı. araba nasip işidir biraz. bazı arabaların imalattan bir bereketsizliği oluyor. bir türlü düzen tutmuyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti slurps » 21 Nis 2008, 02:28

araba cocuk gibidir cocugu özel okullarda okutur ii yetiştirirsen masraflı olur ama karsılıgını büyünce alırsın ilgilenmezsen ufak tefek hatalarını görmezden gelip düzeltmezsen basına bela olur bence ikiside aynı sey cocuk ve araba hayırlı olması yada olmaması kendine baglı
slurps
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 27 Nis 2008, 23:11

arabamı 0 aldım 53 binde henuz hicbir problem yasamadım sadece fan musuru gevsemisti su eksiltiyordu 43 binde onu sıktırdım sorun bitti birde 3 takım far ampulu degistirdim simdiye kadar gunduzleride yakıyorum ondan oldugunu soylediler.Araba isi ozellikle ikinci el sans isi..
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti 34SCU59 » 27 Nis 2008, 23:35

araç alırken kimse acele etmezse daha iyi olur ucuz düşürdüm diye alırsanız bir 0 km parası harcarsınız.
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti angora » 27 Nis 2008, 23:40

AAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmmmmmaaannnnnnnnnnnnnn..... kendine bi şahin al bin ozaman çokta tınsın yani
angora
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti harbi » 28 Nis 2008, 00:24

konu başlığı iğrenc
harbi
CLASSIC
CLASSIC

İleti real81 » 28 Nis 2008, 00:51

0 km 1.2 fabia ve  1.4 tdı roomster aldım  kendi kullanım hatalarımdan kaynaklanan problemler dışında bi sorun yaşamadım. 1.2 yi 63000 km de sattım.. romi de şimdi 16000 km de.. tamamen şans işi ama tövbe felan biraz ağır olmuş.. hangi markada problem yokki?
real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 28 Nis 2008, 11:22

Fabia ve benzeri ''yeni nesil'' araçlar ikinci el alındığında ilk  sahibinin kullanımına  göre yıpranabilir.Ve bu her marka için geçerlidir.Ben zamanında ''vestel'' marka bir tv almıştım ve 1 yılda 12 defa tamire gitti en sonunda çöpe attım Ama ''vestel kullanmayın'' diyemem.Teknik konular hep şans işi İşyerinden bir arkadaş  0 km passat tdi aldı 4 ay bir türlü servisten çıkamadı bu da örnek...

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti formenci » 28 Nis 2008, 11:24

ne diyelim hayırlısı olsun
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurdal07 » 28 Nis 2008, 19:08

[quote="lazianke"][quote="loveskoda"]İkinci el alan arkadaşlar hiç memnun kalmıyorlar... Biz fabişi 0 aldık, 11.000km de araba henüz problem yaşamadık, çok da memnunuz. Bundan önce favorit vardı, o da çok iyi idi...[/QUOTE]
ben de 45000 km de 2.el aldım. üstelik önceki kullanıcısı kısa bir süre için bayanmış. debriyaj balatası dışında şu ana kadar kayda değer bir masrafı olmadı. araba nasip işidir biraz. bazı arabaların imalattan bir bereketsizliği oluyor. bir türlü düzen tutmuyor.
[/QUOTE]
bende 47000 de aldım 5100deşu an 7 aydır biniyom allaha çok şükür bi problem çıkmadı motorda   gıcırgıcır arabam ben çok memnunum yakıtı olsun motoru olsun  .......2. elden aldım da memnunum ......zaten bi arabaya maximum 5sene diyorum ben sonrasında bıkmaya nefretetmeye başlıyosun
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 28 Nis 2008, 19:40

Hayırlısı olsun! Ben de her iki arabamı da sıfır km olarak almıştım.

Hiç sorun yaşamadım, ama bu işler biraz kısmet meselesi.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti serdar89 » 28 Nis 2008, 19:49

Bunlar SAnki Skoda oluyor sadece Bİr DIŞARI bakın ondan sonra Gelip Konuşun!! Benim arkadaşımda 2005 peugeot 206 Var Bu araba Rolantide bozukluk var.. rolanti tutmuyor Bunu Servise Götürüyor and yakasında bir servis ama kendi servisi Tamam sorun Buji de diyor Buji değiştiriyor Sorun devam ediyor.. sonra gene aynı kişi diyor enjeksiyonda ne kadar diyoruz 600 TL onuda takıcak dedik ki Bir tak olursa Alıcaz Taktı oda olmadı. böyle Böyle Seni KAZIKLIYORLAR Sonra diyor gene aynı kişi Benzinden dir.. Tamam Dİyoruz Benzin Nerden sordu TOTAL dedik Adam dediki Total den almayın neden almayın dedi sonra havaya bir baktım Pankarta peugeot ve TOTAL Ablemi. bu ne dedim sustu meğer sem sorun Oksijen sensöründe ii miş başka bir ustaya götürdük.. o buldu.. onun için SKODA değil!! Servise Kız..!!

umt kadılıyorum Skoda Sevmeyen GİTSİN!!
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 28 Nis 2008, 20:03

[quote="umt_d"]Bu site benim olsaydı bidaha asla skoda diyen birisinin üye'liğini silerdim [/QUOTE] İlla Skoda'yı Övmek mi Gerekiyor? Her Aracın artıları olduğu gibi eksileride vardır. Örneğin ben skodamı almadan önce bu siteyi keşfetmiş olsaydım, sırf bu hararet problemi yüzünden ya favorit almazdım, yada çok daha dikkatli olurdum. Hem her şeyi beğenmek zorunda değiliz diyende sizdiniz.
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 28 Nis 2008, 20:13

size yaşanmış yüzde yüz gerçek bi olay anlatayım..2004 yılında bi arkadaşım büyük heveslerle BMW 3,16Tİ aldı..bakın sıradan bi araç değil bmw..aldıktan sonra araca birçok aksesuar taktırd ve müthiş rakamlar verdi aksesuar..18 inç jant markasını hatırlamıyorum 2000 euro verdi,1500 lira lastiklere verdi,süpersprint marka performans egsoz aldı 750 liraya,orjinal bmw 3,16 ti tampon alt spoilerleri taktırdı,2500 liraya müzüik sistemi yaptırdı..araç alındıktan sonra 1 yıl sonra başına gelenleri sırasıyla yazim.

f.s.m köprüsünde sol şeritte araç stop ediyor..çekici ile bmw servise gidiyor(anadolu yakasında büyük bi servis)1 hafta serviste kalıyor bir çok parça değişiyor aracı teslim alıyor 1 hafta sonra yine araç yolda kalıyor..araç yine srvise bi 15 gün daha kalıyor teslim alıyor yine yolda kalıyor..bu sefer aracın komple motoru değişiyor garantiden,1 ay araç serviste kalıyor..sonuç ne mi deersiniz araç yine yolda kalıyor..yine servise gidiyor..en son arkadaş tavsiyem şu oldu bu araç benim olsa bu kadar para verdiğim bi araça son 3 ayda 20 gün bile binemiyosam satıcı firmayı mahkemeye veririm bu aracı kabul etmem dedim..bu fikir arkadaşın aklına yattı öncelikle servise söledi bu teklifi mırın kırın ettiler kabul etmediler..avukata danıştık avukat tuttu firmayı mahkemeye vermeyi düşündüler..satıcı firma mahkeme olayı işin içine girince aracı geri almayı kabul ettiler..araca takılan bütün aksesuarları söktü aldı arkadaş..3,16 ti yide kabul etmedi artık..yerine 1 serisi araç verdiler en fulünden..

yani özetle herşey gibi araç işide şans işi..yaşanılan bi şanssızlık yüzünde koskoca markayı kötülemek yanlış..bmw de bu şansızlığı yaşadık bmw kötü araç mı..halen dünyanın en önde gelen araç markalarından birisidir..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti reprisal_hunter » 28 Nis 2008, 20:24

bence o arabaya nazar deymiş bir arabanın başına okadar şey gelmesi hiç normal değil bmw için diyorum dier kardeşmde ne hali varsa görsün  beyenmiyorsa versin arabasını bana ben  binerim
Kullanıcı avatarı
reprisal_hunter
CLASSIC
CLASSIC

İleti serdar89 » 28 Nis 2008, 20:47

[quote="Aykan DURAN"][quote="umt_d"]Bu site benim olsaydı bidaha asla skoda diyen birisinin üye'liğini silerdim [/QUOTE] İlla Skoda'yı Övmek mi Gerekiyor? Her Aracın artıları olduğu gibi eksileride vardır. Örneğin ben skodamı almadan önce bu siteyi keşfetmiş olsaydım, sırf bu hararet problemi yüzünden ya favorit almazdım, yada çok daha dikkatli olurdum. Hem her şeyi beğenmek zorunda değiliz diyende sizdiniz. [/QUOTE]

Ama Öv Övme Bence BEN KURTULDUM TARISI SİZİN BAŞINA demesi Skoda Aşşalamtanda kötü..
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cok_yasa_kamil » 28 Nis 2008, 20:58

[quote="Aykan DURAN"][quote="umt_d"]Bu site benim olsaydı bidaha asla skoda diyen birisinin üye'liğini silerdim [/QUOTE] İlla Skoda'yı Övmek mi Gerekiyor? Her Aracın artıları olduğu gibi eksileride vardır. Örneğin ben skodamı almadan önce bu siteyi keşfetmiş olsaydım, sırf bu hararet problemi yüzünden ya favorit almazdım, yada çok daha dikkatli olurdum. Hem her şeyi beğenmek zorunda değiliz diyende sizdiniz. [/QUOTE]

forman aracımın hararetinden gına gelmişti. sonunda düzgün bir tamirciye götürdüm. üst kapağı açtılar, contası değişti, taşlandı, tornaya falan girdi. teknik detayları tam hatırlayamıyorum. neticede elden geçti. 150 lira toplam masrafı tutmuştu. üstüne bir de düğmeden kumandalı şahin fanı takıldı. sonra hararet falan kalmadı Smile

tavsiye ederim, bi söktürün baktırın.

bu arada antalya'da yaşıyorum Smile
cok_yasa_kamil
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir