atiker lpg

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

atiker lpg

İleti çerkezoğlu » 22 Nis 2008, 21:12

arkadaşlar fabiama atiker sıralı lpg taktırıcam . atiker taktırıpta memnun olmayan veya atikeri önermeyen varsa sebebleri ile yazarlarsa sevinirim

çerkezoğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdulhamit » 22 Nis 2008, 21:24

atikerin sıralı sistemde sorunsuz olduğu söyleniyor. Ama karbüratörlüde pek tavsiye etmiyorlar ben onun için aracıma lovato taktırdım ama sıralı olsaydı düşünebilirdim.
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 22 Nis 2008, 21:36

sakın ha , hiçbir şekilde ayar tutturamazsın 200-300 lira aşağı verecem diye bin pişman olursun haberin olsun . ben 1.2 fabia sedan a landirenzo taktırdım dört dörtlük tasarrufundan da sistemden de memnunum ve şiddetle tavsiye ediyorum

daha detaylı bilgi istersen forumda videosunuda koydum ve sana iki link verecem oradan inceleyebilirsin.farkı göreceksin. aşağıdaki iki linkide atlamadan oku ve videoyu seyret kafandaki problem ler kalkar.

azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiasm » 23 Nis 2008, 01:18

ben atiker lpg taktırdım

yaklaşık 1 yıl önce, konya da samet otomotivde, aynı zaman da skoda servisi
Allah a şükürler olsun şimdiye kadar hiç bir arıza çıkarmadı, ben çok memnunum

tavsiye edebilirim yani,

ama bu tür şeyler biraz da şans bence lovato, veya başka marka  taktıranlarda da aynı problemler olabiliyordur bence
fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 23 Nis 2008, 09:55

markadan çok usta önemli, montajı yapacak olan ustadır. işi bilen biri olması çok mühim, ancak azakoğlunun önerileri yabana atılacak cinsten değil. özellikle landirenzonun boschla ilgili kısmı. 
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fıratt » 23 Nis 2008, 10:56

atikerotomotiv sektorunden olmayan bir şirket daha once boru imalatı yapan bir sektorde faliyet gosterdiğinden bu tip sektorde koklu bi geçmişi yok yani arge vb araştırmaları yok diğer sistemler ornek alınarak atiker markası piyasaya surduler.ben tavsiye etmem atikeri
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti kmustafat » 23 Nis 2008, 11:21

[quote="azakoglultd"]sakın ha , hiçbir şekilde ayar tutturamazsın 200-300 lira aşağı verecem diye bin pişman olursun haberin olsun . ben 1.2 fabia sedan a landirenzo taktırdım dört dörtlük tasarrufundan da sistemden de memnunum ve şiddetle tavsiye ediyorum

daha detaylı bilgi istersen forumda videosunuda koydum ve sana iki link verecem oradan inceleyebilirsin.farkı göreceksin. aşağıdaki iki linkide atlamadan oku ve videoyu seyret kafandaki problem ler kalkar.

[/QUOTE]

arkadaşım sanki atiker kullanmışsında memnun kalmamışsın zannedecekler seni burada reklam yapmıyoruz veya kimsenin öyle bir düşüncesi yok ama senin "aman sakın ha" diye tavsiye etmemeni etik bulmuyorum ve yanlış yönlendirmenden dolayı da biraz kınıyorum çünkü bu cihazı kullanmadın bende 1,5 yıldır atikermi yoksa brc mi diye kumar oynadım servisteki arkadaşın atikerden dolayı daha çok güven verdiği için atikeri tercih ettim çok şükür allahın keremine bugüne kadar bi sorun yaşamadım gayet memnunum ama karbüratörlü sistemde abdulhamit arkadaşımızın dediği gibi önerilmiyor ama karbüratörlü sistem kullanmadığım için yorum yapamam sadece karşı komşum 2000 model renault europaya taktırdı diğer bir komşum 1980 model renault 12 galiba ona taktırdı diğer bir komşum 1995 model renault spring e taktırdı hiç sorun yaşamadılar ama tekrar söylüyorum kullanmadım onların yorumu. ama benim kullandığım sıralı sistemde sorun yaşamadım bu şu demek değildir brc lavato landirenzo kötü. asla sadece kullanan arkadaşlardan fikir alabilirsin. fiyatların pahalı olmasının sebebi belli atiker türkiyede üretiliyor ve firma daha çok kar payı veriyor ama brc landirenzo yabancı  yani türkiyeye sokan kişi kar marjını az tutuyorlar. neyse umarım kimsenin kalbini kırmamışımdır ben kullanıdığım markayı söyledim ve şikayetim yok . kullanmadığım birşey için yorum yapmak etik gelmiyor bana. onun için kullanan kişilerin yorumlarına bak ve çalışacağın servisten garantini tam aldıktan sonra taktır adam baştan savma yapacaksa hiç gitme yani biraz firmamının samimi olması gerek . şuan lpg yi taktırdığım firmamın sahibi arayıp sorar yanına gidinde hatrımı sayar bunlarada dikkat et. tüm herkese saygılar sevgiler    
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 23 Nis 2008, 11:50

arkadaşım ben oraya sistemi kullanmıyorum demedimki zaten atiker bizim iş yaptıgımız bir firma bilgimde oradan var ayrıca 5tane fabiamızdada atiker sıralı sistem var 2yıldır iş karşılıgı taktırmıştık ve illahlah ettik bende senin kullanıp kullnamıgımı bilmeden etik bulmamanı bay bi yadırgadım tamam para verip sistemi taktırmış olabilirsin ama eksileri gormen lazım
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti kmustafat » 23 Nis 2008, 12:10

[quote="mexus_blk"]arkadaşım ben oraya sistemi kullanmıyorum demedimki zaten atiker bizim iş yaptıgımız bir firma bilgimde oradan var ayrıca 5tane fabiamızdada atiker sıralı sistem var 2yıldır iş karşılıgı taktırmıştık ve illahlah ettik bende senin kullanıp kullnamıgımı bilmeden etik bulmamanı bay bi yadırgadım tamam para verip sistemi taktırmış olabilirsin ama eksileri gormen lazım[/QUOTE]

kardeş sana ne oldu anlayamadım ben sana bişey demedimki ilk mesajıma bak kimden alıntı yapmışım ondan sonra laf söyle allah allah ya. ayrıca ben eksi görmedim sen gördüysen bunu belirt ki belirtmişsin ilk mesajında ama ben sana herhangi bişey yazdımmı ki sen bana laf söylüyorsun...AngryAngry 
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 23 Nis 2008, 12:14

BRC yada Landirenzo derim .. atiker bana göre bunların içerisinde en dandik oLanı..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti tekniker » 23 Nis 2008, 12:28

slm herkese iyi günler ben yaklaşık 2 hafta önce 2000 model felicia glxi aldım
üzerinde sıralı sistem lpg takılı fakat 60ytl lik gaz ile 230 km yaptı. dün servise götürdüm komple yağ,buji,filitreleri değiştirip bakımını yaptırdım. bakımdan sonrada gaz sistemini monte eden firmaya gittim ayar için aracı bilgisayara taktılar dedilerki sistem kalibrasyon yapmıyor siz gazda 1000 km yol yapacaksınız sonra gelip sizin sistemi ayar yapacağız bana saçma geldi sizce doğruluk yönü nedir .
tekniker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 23 Nis 2008, 12:51

genelde ilk lpg taktıklarında 1000km sonrası ayar için çağırırlar. ama normalde arabayı bilgisayara bağladıklarında kalibrasyon yapması lazım. onlar sanırım sallamış sizi gibime geldi.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti kmustafat » 23 Nis 2008, 12:52

doğruluk payı kocaman bir 0

kalibrasyon bilgisayara bağlanır en fazla 5 dakika içinde yapılır 1000 km felan yalan.

60 ytl ile kış şartlarında 330- 340 arası gitmesi gerek bu rakamı geçmez ama altına düşer

yaz şartlarında 370 - 390 km gitmesi gerekir şehir içi bu benim araç kış şartlarında 0,175 yaz şartlarında yani şuan son zamdan sonra 0,160 ykr yakıyor gaz fiyatı 1,79 ytl

tekrar söylüyorum kalibrasyon basit en fazla 10 dk sürecek bir iştir. baterist aradaşın dediği doğru 1000 km ilk takıldığında olur benide çağırmışlardı
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 23 Nis 2008, 22:10

kmustafat kardeşim baya bi uzun yazı yazmış ve benide etik olmamakla suçlamışsın.şimddddiiii madem öyle dinle bakalım.öncelikle karşındaki adam bir dış ticaret uzmanı , ingilizce öğretmeni ve emmegas marka lpg sıralı kitlerini Türkiye ye getiren adam,artı bu adam dayısı brc ve emmegaz kit takan bir firmaya sahipken gidip baka yerden landirenzo taktıran bir adam.

şimdi bunların hepsini bir kenara koy ve şu sözümüde iyi dinle.kayseride atiker in bayiliği üç sefer değişti bunu biliyormusun ve neden değişti onuda biliyormusun. Adamlar şikayetlerle baş edemediği için bıraktılar ve bu kişiler benim tanış olduğum kişiler ve atiker yüzünden çektiklerini dinlemekten banada gına geldi.

Ha şimdi oturduğun yerde oturacaksın ve bilenle bilmeyenin bir olmadığı gerçeğini anlayıp karşındakinin kim olduğunu bilmeden etik olup olmamakla suçlamayacaksın.

21 yıldır arabaya biniyorum ve daha Turkiye de lpg nedir kimse bilmezken babası hollandadan beyin getirtip kayseride ilk defa lpg ile ( daha doğrusu mutfak tüpü ile ) araba çalıştıran adam karşındaki yani sen daha evinde ki tüpün içinde gaz olduğunu bilmezken yıllar önce Türkiyenin ilk lpg li çalışan arabalarından birine binen adam.

İnşallah çok kırıcı olmamışımdır ama bazen böyle kesin konuşmayınca insanlar anlamakta zorluk çekiyorlar.
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 23 Nis 2008, 22:36

azakoglultd YETER ARTIK!landirenzo,landirenzo demekten bıkmadın mı?bu forum son günlerde reklamını sıkça yaptığım landirenzo adlı lpg firmasının sponsorluğunda bir firma değildir...konuyu ? a bir kaç gün önce bildirdim...konuda şu,ben artık azakoğlultd nin landirenzo ile olan doğrudan bağlantısına inanmaya başladım,şeklinde idi...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 23 Nis 2008, 23:03

şimdi gerçekten ayıp ettin hasan usta , bana karşı bu kadar agresif olmanın sebebini bir türlü anlayabilmiş değilim üstelik ben sana karşı saygısızlık yapmamaya özellikle dikkat ederken sen üslubunu neden bu kadar değiştirme ihtiyacı duyuyorsun anlamıyorum.

36 yaşında alnının teriyle ekmeğini kazanan şerefli haysiyetli ve fabia delisi bir öğretmenim ve allah şahidimdir ki landirenzoyla kesinlikle hiçbir bağlantım yok.Konuyu ? e bildirmene gelincede tabiki bu senin en doğal hakkın ama böyle tehditkar bir tavır takınmak ta haksızlığın.Şunu bilmeni isterimki ben sadece doğru bildiğim ve uzun uzadıya detaylı olarak araştırdığım ve arabam da da uygulayıp memnun kaldığım bir sistemden arkadaşlarımında faydalanmasını sağlamaktır.( ha sen beni arkadaşın olarak görmeyebilirsin buda senin en doğal hakkın ama ben bu forumdaki herkese o gzle bakıyorum çünki bize zevk veren hobilerimizi ve ığraşılarımızı paylaşıyoruz )

belki bilmiyorsundur ama ben birşeyi daha itiraf edeyim başka bir skoda club adlı siteden de kovuldum neden mi , fabia 1.2 leri çok methettiğim ve herkese karşı savunduğum ve neredeyse en ufak vidasına kadar araştırıp herkesin önünde söylenmeyenleri söylediğim için.Kovulmama sebep olan sözüm ise "Yaşasın 1.2 Kardeşliği" demem ve 1.2 lerin özel arabalar olduğunu söyleyip forumda ayrı bir başlık açılmasını istememdi.

Soruyorum sana şimdi benim Skoda ilede mi direk bir bağlantım var acaba.

Evet daha önce lpg işiyle bir dış ticaretçi olarak uğraştım ama sadece dediğim gibi emmegaz firmasının lpg kitlerinin distributorlugunu aldım bir firma için kayseride bunun dışında ise hiçbir münasebetim olmadı.

Son olarak şunu söylemek istiyorum çünki artık çok zoruma gitmeye başladı.

Eğer benim sözlerim landirenzonun reklamını yapma amacı taşıyorsa yada bu sebeple herhangi bir maddi menfaat sağlamış isem rahat yüzü görmeyeyim ama yok eğer böyle birşey yoksa siz benim günahımı boş yere aldıysanız allah ın huzurunda hakkımı helal etmiyorum size ve zamanı gelince allah almayıda nasip etsin inşallah.

Bu cevabı size özelden yazabilirdim ama siz forumda bu şekilde tavır takınıp beni küçük düşürmek çabasına girince bende aynı şekilde yanıt verdim.

Şimdi istediğinizi yapabilirsiniz. Rabbim eğriyide biliyor doğruyuda gerisi size kalmış......
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ömerfelek » 23 Nis 2008, 23:12

ya arkadaşım  inan senin ismini görünce artık şu lorenzo yazısını okumaktan banada gınah geldi ama sana hasan usta kırıcı olmamış burdaki herkez senin bu övgü mesajlarından bıktı insan bu kadarda övmez ne olur bizide anla
ömerfelek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 23 Nis 2008, 23:19

Güzel kardeşim,ben senin bıkmadan,usanmadan LANDİRENZO LANDİRENZO demenden bıktım,usandım...eğer bu söylevim ayıpsa,agresiflikse,uslubsuzluksa seni kendi vicdanınla baş başa bırakıyorum...benim derdim buradadır...yoksa sen landirenzo türkiye temsilcisi olsan ne olur,olmazsan ne olur...ben bu forumun bir bilgi alışverişi sitesi olması yolunda gayret gösterenlerin en başındayım...ama doğru bilgi ile...senin verdiğin bilgiler kendi aracın için geçerli olabilir...ama bir başkasının aracı için geçerli olmuyabilir...o zamanda sen yukarıda bana sarfetmiş olduğun sana hakkımı helal etmiyorum sözünü senin landirenzo,landirenzo demenden ötürü kalkıp aracına bu marka lpg sistemini taktıran ve bir lpg kaynaklı sorun ile karşılaştığında o zaman o kişi-kişiler sana hakkını helal edermi?asolan budur işte...hesap mahşerdedir..hepimiz ümmet-i muhammed orada bekliyecez...benim senin landirenzo landirenzo demene dur demem inanki sana uyup aracıma landirenzo lpg taktırıp ve sorun ile karşılaşan insanların sana hakkını helal etmemelerini engelleyecektir...o zamanda sen şimdiki gibi böylesine ağır bir ithamla(zamanı gelince allah almayıda nasip etsin inşallah)bulunacakmısın...bulunacağına inanmıyorum...çünkü itikatli bir insana benziyorsun...sana vebal almamam için dur demem seni küçük düşürmekmidir?soruyorum sana...ama ben hakkımı sana helal ediyorum...şayet varsa tabii...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir