fabiş klima

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabiş klima

İleti formenci » 13 May 2008, 14:29

kimseye nazar değmesin

formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 13 May 2008, 14:35

[quote="BaTeRRiiSStt"]Benim araçtada bazen cok guzel soğuk üflediği halde bazen normal üflüyor.gazı bitik olsa neden arar ara gayet güzel çalışıyor bende bunu çözemedim.[/QUOTE]

Benimde randımanda kasıt ettğim tam olarak buydu.Yani hep normal üflemiyordu, hep soğukta üflemiyordu...Ara sıra soğuk ara sıra normal...Gaz bastılar düzeldi şimdi...Gazı eksilmiştir...
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 13 May 2008, 18:31

Fabialara basılan klima gazının tipi yada kodunu bılen varmı ? tüm fabialarda aynı tip gazmıdır?
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti BlueVRS » 13 May 2008, 18:53

[quote="taurus0181"]arkadaslar benzer sıkıntıda bende var.biraz farklı olsada.benimde öncamara verirken camın bugusunu sökemiyor.cok cılız kalıo.tabi kısın yolda da ben silmekten bi taraftanda arba sürmekten bıktım yani. buna ne yapılabilir.yardımcı olursanız sevinirim
[/QUOTE]

Polen filtresini periyodik bakımlarda değiştiriyormusunuz?Yok değiştirmiyorsanız geçirgenliği tıkanmış polen filtresi nedeni ile hava yeterli hızla geçiş yapamadığından filtreden, camdaki buğulanmayı çözmekte yetersiz kalıyor olabilir.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taurus0181 » 15 May 2008, 18:24

[quote="98Pickup"][quote="taurus0181"]arkadaslar benzer sıkıntıda bende var.biraz farklı olsada.benimde öncamara verirken camın bugusunu sökemiyor.cok cılız kalıo.tabi kısın yolda da ben silmekten bi taraftanda arba sürmekten bıktım yani. buna ne yapılabilir.yardımcı olursanız sevinirim
[/QUOTE]

Polen filtresini periyodik bakımlarda değiştiriyormusunuz?Yok değiştirmiyorsanız geçirgenliği tıkanmış polen filtresi nedeni ile hava yeterli hızla geçiş yapamadığından filtreden, camdaki buğulanmayı çözmekte yetersiz kalıyor olabilir.
[/QUOTE]

valla arabayı yeni aldım 5 ay oldu daha 64000 de yani 90000 bakımı daha gelmedi.önce denormal bakımlar yapılıomus dısardaki ustalara.ama anlayamadım gitti işte.peki polen filtresi değiştirmek yeterli mi acaba ? maliyeti ne kadar cıkar  bilgisi olanlar paylasırsa sevinirim
taurus0181
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti uzmanskoda » 15 May 2008, 18:39

polen filitresi, tüm yağ değişimlerinde değişmesi gerekir malyeti 15.ile25 ytl arası değişir.
uzmanskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 15 May 2008, 19:36

ya benim octide klimayı 18 dercenin altına inince lo yazıo 32 nin üstünü actıgımdada hı yazıo aynı klima passatta da var onda yazmıyor diyo ben 10 derece ayarlıyom dedi arkadas bu arada arkadasınki 2004 passat
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti BlueVRS » 15 May 2008, 20:14

[quote="elegance"]ya benim octide klimayı 18 dercenin altına inince lo yazıo 32 nin üstünü actıgımdada hı yazıo aynı klima passatta da var onda yazmıyor diyo ben 10 derece ayarlıyom dedi arkadas bu arada arkadasınki 2004 passat[/QUOTE]

Ne yapacakmışki 10 dereceyi??klima kısa mesafeli kullanımlarda hiç açılmamalı ve 22-24 derece arasında kullanılmalı,uzun süreli kullanımlarda ise zaman zaman çok az cam açılarak içerdeki soğuk nemli hava dışarı atılmalı sağlık için.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 15 May 2008, 21:39

ya 22 de sıcak oluo ben cok sıcak oldugunda 19 a ayarlıyom iyi oluo kısında 28 civarı
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti taurus0181 » 04 Haz 2008, 02:13

[quote="taurus0181"][quote="98Pickup"][quote="taurus0181"]arkadaslar benzer sıkıntıda bende var.biraz farklı olsada.benimde öncamara verirken camın bugusunu sökemiyor.cok cılız kalıo.tabi kısın yolda da ben silmekten bi taraftanda arba sürmekten bıktım yani. buna ne yapılabilir.yardımcı olursanız sevinirim
[/QUOTE]

[/QUOTE]

valla arabayı yeni aldım 5 ay oldu daha 64000 de yani 90000 bakımı daha gelmedi.önce denormal bakımlar yapılıomus dısardaki ustalara.ama anlayamadım gitti işte.peki polen filtresi değiştirmek yeterli mi acaba ? maliyeti ne kadar cıkar  bilgisi olanlar paylasırsa sevinirim
[/QUOTE]
taurus0181
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taurus0181 » 04 Haz 2008, 02:17

[quote="taurus0181"][quote="98Pickup"][quote="taurus0181"]arkadaslar benzer sıkıntıda bende var.biraz farklı olsada.benimde öncamara verirken camın bugusunu sökemiyor.cok cılız kalıo.tabi kısın yolda da ben silmekten bi taraftanda arba sürmekten bıktım yani. buna ne yapılabilir.yardımcı olursanız sevinirim
[/QUOTE]

[/QUOTE]

çözdük sonunda benim klima sorununu ama biraz külfetli oldu.toplamda 110 lira aldılar ama 1.sınıf (kendilerinin dediğine göre ) valeo marka polen filtresi taktı,gaz ilave etti  vede klima tusunda sorun vardı kablolar yanlış takılmış dierek onu halletti.sonucta aldı 110 lira. ama arabanın kliması simdi canavar gibi oldu.
taurus0181
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 05 Haz 2008, 16:15

[quote="taurus0181"]arkadaslar benzer sıkıntıda bende var.biraz farklı olsada.benimde öncamara verirken camın bugusunu sökemiyor.cok cılız kalıo.tabi kısın yolda da ben silmekten bi taraftanda arba sürmekten bıktım yani. buna ne yapılabilir.yardımcı olursanız sevinirim
[/QUOTE]

Kışın arabaya bindiğimde veya benden başkaları da varsa hemen fanı devreye alıyorum ki soluduğumuz buhar camları etkilemesin.Böyle olunca gram buğu olmuyor.arabada bez bulundurmaya bile gerek kalmıyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti PİCK-UP » 05 Haz 2008, 18:23

hayırlı olsun. demmekki derdi gaz mış zaten klimaların kalbi gazıdır. onsuz bir  hiçler.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti lazianke » 05 Haz 2008, 18:28

[quote="uzmanskoda"]polen filitresi, tüm yağ değişimlerinde değişmesi gerekir malyeti 15.ile25 ytl arası değişir.[/QUOTE]
6 ayda bir değiştirilir, ya da yıllık bakımda diye biliyorum. ben her bakımda değişirim. fiyatı 10-15 ytl arasıdır.

ama imkan dahilinde erken değiştirmek daha iyidir. çünkü içinde pislik bakteri, vs birikebiliyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti cok_yasa_kamil » 08 Haz 2008, 04:38

[quote="hetepe"] 
Kışın arabaya bindiğimde veya benden başkaları da varsa hemen fanı devreye alıyorum ki soluduğumuz buhar camları etkilemesin.Böyle olunca gram buğu olmuyor.arabada bez bulundurmaya bile gerek kalmıyor.
[/QUOTE]
sadece fanı mı çalıştırıyorsun, yoksa klimayı mı açıyorsun. ?

cok_yasa_kamil
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir