motor elektroniği uyarısı!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor elektroniği uyarısı!

İleti cetrefilli » 25 Nis 2008, 14:11

merhaba arkadaşlar... dünden beri motor elektroniği işareti yanıyor bir ara söndü sonra tekrar yandı arada EPC de yanıp sönüyor.... daha önce yine olmuştu serviste kötü yakıttan demişlerdi... bu uyarı kesin kötü yakıt oldugunda mı cıkıyor yoksa baska sebepleride oluyor mu... ayrıca servise götürmede gecikmemin sakıncası olur mu? şimdiden yardımcı olan tüm arkadaşlara tesekkür ederim.

cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 25 Nis 2008, 14:18

Fren müşiri akla ilk gelenlerden...

Ucuz bir parçadır, frene basınca fren lambalarının yanmasını sağlayan parçadır. Ama EPC uyarısı genel bir arıza lambasıdır. Vag-com ile hata taratmakda fayda var.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti BaTeRRiiSStt » 25 Nis 2008, 14:34

Lambda sensörü ve fren müşürü arızaları .. fren müşürü : 25ytl
Lambda sensörü : 305ytl dir. yetkili serviste.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti cetrefilli » 26 Nis 2008, 15:45

zahmet edip cevap veren arkadaslara tesekkür ediyorum..... bugün servise gittim cihaza bağladılar kötü yakıttan kaynaklanıyor EGR valfinden dediler sözde sistemi geri yüklemişler eğer yine yanarsa EGR valfinin değişmesi gerekecekmiş yaklasık fiyatı 380 ytl dediler... ayrıca dediklerine göre bu valf kısa bir sürede değilde uzun bir zaman kötü yakıt kullanmaktan kaynaklanırmış... sistemin geri yüklenmesine 20 ytl verdik bu sorun değilde benim bildiğim sadece uyarı siliniyor sistemin geri yüklenmesi diye birseyi yeni duydum.... böyle birsey varmı yoksa beni yediler mi cünkü hem cok kısa sürdü yaklasık 10 dakika hemde sanki parayı hemen cebellezi ettiler!!!
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 26 Nis 2008, 15:56

büyük ihtimal  yemişler  sizi..

o  işlem  o  kadar   kolayki   bilgisayarda  tıklayıp  dosya  silmek  gibi..

klasik   para kazanma  yolları...

yurtdışında arıza  okuyup  silmek  için  insanlar  kendi  OBDII kablolarını  kendi  yapıyor
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti BaTeRRiiSStt » 26 Nis 2008, 16:06

valla ahmet doğru der :) sadece makıneye baglayıp hatayı silmişler o kadar :) baska servıs varsa cevrende bırdaha gıtme oraya.buyuk ıhtımalle aynı hatayı yıne yapacakdır.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti skodacı » 26 Nis 2008, 20:57

sistemin geri yüklenmesine karşın ki böyle bir tabir yok aslında 20 ytl alınması olayını yapan meslektaşımı esefle kınıyorum...yaptığı şey sadece arızayı silmesi...çok değil kısa bir süre sonra ilgili lamba tekrar yanacak...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetrefilli » 28 Nis 2008, 11:37

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum arkadaşlar durum tahmin ettiğim gibi maalesef...
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir