HTP 'nin Açılımı Nedir?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HTP 'nin Açılımı Nedir?

İleti selom71 » 08 May 2008, 13:40

aradaşlar merhaba.ben bu htp yi sormak istiyorum.nedir?ne işi yarar?her fabia htp mi?bazılarında yazmıyo.biliyorum yüksek tor gücü ama her fabiada arka kısımda yazmıyor.

selom71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 08 May 2008, 17:01

HTP; 1.2 motorların bir özelliğidir... Açılımı, High Torque Performance yani yüksek tork performansıdır...
Bu özelliğin artıları, alt devirlerde yüksek çekiş, aynı hacimdeki motorlara göre daha yüksek tork ve düşük yakıt tüketimiWink
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 08 May 2008, 17:02

aahhhh ahhh bi zamanlar bizimde vardı 1.2 fabiamız napıyodur acaba şimdi Cry
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 08 May 2008, 17:04

skoda grubunda uzun süreli binmek için alcağım en son araba 1,2 motorlu araçlardır..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 08 May 2008, 17:06

[quote="parsanoto"]skoda grubunda uzun süreli binmek için alcağım en son araba 1,2 motorlu araçlardır..[/QUOTE]

Neden?
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 08 May 2008, 17:06

çok falza atak olmadıkları için olabilir belki en azından benim fabia çok atak değildi favodan biraz daha ataktı o kadar gerisi aynı gibiydi nerdeyse
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 08 May 2008, 17:37

1.2 hakkında her hangi bir şey yazıp çizmeyiniz.Böyle bir forumda bu yorumu yapmanız doğru olmaz.O bildiklerinizde tamamen yanlış.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 08 May 2008, 18:34

[quote="loveskoda"][quote="parsanoto"]skoda grubunda uzun süreli binmek için alcağım en son araba 1,2 motorlu araçlardır..[/QUOTE]

Neden?
[/QUOTE]

bakın özellikle uzun süreli dedim..bunun sebebi aracın motoru bittiği zaman rektifiye olma şansı yok..komple motor takılıyor arabaya..buda oldukça yüksek bi rakam..ayrıca fiya olarakta 1,4 lerden çok ta ucuz değil..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 08 May 2008, 18:36

[quote="parsanoto"][quote="loveskoda"][quote="parsanoto"]skoda grubunda uzun süreli binmek için alcağım en son araba 1,2 motorlu araçlardır..[/QUOTE]

Neden?
[/QUOTE]

bakın özellikle uzun süreli dedim..bunun sebebi aracın motoru bittiği zaman rektifiye olma şansı yok..komple motor takılıyor arabaya..buda oldukça yüksek bi rakam..ayrıca fiya olarakta 1,4 lerden çok ta ucuz değil..
[/QUOTE]
 o nasıl oluyor peki, neden rektifiyesi yoktur, roomster 1.2 de mi aynıdır?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti parsanoto » 08 May 2008, 18:47

bu araçların silindir bloğu 2 parçadan oluşuyor..diğer araçlarda blok tek parçadır..arabanın motoru söküldüğü zaman blokta sorun oluşuyor,bu sebeplerden dolayı motorun yedek parçaları getirilmiyor..komple motor takılıyor..

bu araçlar zincirli motor biliyosunuz..zincir koptuğu zaman subaplar eğiliyor..silindir kapağı açıldıktan sonra,işlem yapıldıktan sonra araç düzen tutmuyor..bu araçlar yüksek torklu olduğu için motoru hata kabul etmiyor..

çok sevdiğim ve skoda aşığı olan eski bi yetkili servis ustası olan bi arkadaşım var,dediği laf şu..skoda da 1,2 motorlu araca yanaşmıcaksın..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 08 May 2008, 21:23

[quote="parsanoto"]

bu araçların silindir bloğu 2 parçadan oluşuyor..diğer araçlarda blok tek parçadır..arabanın motoru söküldüğü zaman blokta sorun oluşuyor,bu sebeplerden dolayı motorun yedek parçaları getirilmiyor..komple motor takılıyor..

bu araçlar zincirli motor biliyosunuz..zincir koptuğu zaman subaplar eğiliyor..silindir kapağı açıldıktan sonra,işlem yapıldıktan sonra araç düzen tutmuyor..bu araçlar yüksek torklu olduğu için motoru hata kabul etmiyor..

çok sevdiğim ve skoda aşığı olan eski bi yetkili servis ustası olan bi arkadaşım var,dediği laf şu..skoda da 1,2 motorlu araca yanaşmıcaksın..
[/QUOTE]
yani roomster 1.2 de bu kapsamda oluyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 08 May 2008, 21:30

[quote="parsanoto"]

[/QUOTE]

1.2 HAKKINDA SÖYLEDİKLERİNE KESİNLİKLE KATILMIYORUM PARSAN OTO...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 08 May 2008, 21:42

[quote="skodacı"][quote="parsanoto"]

[/QUOTE]

1.2 HAKKINDA SÖYLEDİKLERİNE KESİNLİKLE KATILMIYORUM PARSAN OTO...
[/QUOTE]
niçin üstad açıklar mısınız?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 08 May 2008, 22:07

İthamların rektifiye kısmını yarın rektifiyeci arkadaşımlada istişare ederek cevap verecem...lakin bugün FSI motorlar bile artık garantili bir şekilde rektifiye görebiliyor...kaldıki 1.2 mi göremeyecek...

Gelelim,1.2 nin eksantrik zincirine...evet eksantriği zincir türünden,kayış türünden değil...belirdiği olay yani kopma bilahare sonucu yaşanan+yaşananlar eksantriği kayış türündende olan araçlarda yaşanması muteberdir...ayrıca soruyorum kendisine bugüne kadar hangi 1.2 nin eksantrik zincirinin koptuğunu gördü...y.servislerin yedek parça bölümü bile bu parçayı sipariş üzeri getiriyorlar...stoklarında tutmuyorlar...zincirin kopma ihtimali %99 dur...zincir bollaşır...bollaşıncada değişir...bollaşma sonucu kullanımıda şakırtı türünden ses yapar...fabia(eski)1.2 bu ithamları hak etmiyor...silindir kapağının açıldıktan sonra eski formuna karışamaması ne demek?yüksek torklu oluşu motorunun hata kabul etmemesi ne demek?bu ithamlar sadece 1.2 için değil diğer tüm marka otolar içinde geçerlidir...silindir kapağı rektifiye işlemi gören her araç tabiki eski formuna ulaşamaz...bilahare hangi marka oto(yeni nesil)motorla ilgili hatayı kaldırabiliyorda,fabia 1.2 kaldıramıyor...iyi ki motor ustasıyım ve iyiki skodacıyım...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 08 May 2008, 23:25

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim skodacıClap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 09 May 2008, 00:01

fabia 1.2 den sonra roomster 1.2 sahibiyim.. Açıkçası kullandığım araçları maksimum 50bin km ye kadar kullanmayı tercih ederim.Ama bu motorların 100bin e kadar kullanın bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.Ha tamam rektefiye olmuyor diye bende duymuştum.Ama beni ilgilendirmiyor açıkçası..Bir aksilik olmazsa 50 bin i geçmeden satarım aracımı..

Şimdi ise roomster 1.2 ! Kesinlikle rahat kalkış, hızlanma vs... Alacaklar kesinlikle test edip alabilirler..Bugün 5 kişi ile ne rampalar çıktım.İnanın çekiş sorunu yok..Adamlar nasıl yapmışlarsa motoru 70 bg yapmışlar ama 1250 kg ağırlığa rağmen çekiş çok iyi...düşünün.. bugün toplamda 1530 kg ağırlıkla gezdim..Uzun yolda 50 ytl ile 225 km yol yapmışım..1.4 düşünüyordum çekiş sorunu yaşamamak için..ama 1.2 aldığıma pişman değilim.çekiş yeterli...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti loveskoda » 09 May 2008, 00:04

İşte HTP nin farkı da bu... Aynı hacimdeki motorlara göre yüksek olan torkunu(112nm) diğer motorlara göre daha düşük bir devirde(3000d/d) üretiyor.Clap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 09 May 2008, 00:30

Parsan Oto Sizin yazdığınızın  üst kısmında uyarmıştım sizi ama yazdığımı okumadınız ve yazdınız yazacağınızı.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir