Tabla Burcu (YARDIMMM)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tabla Burcu (YARDIMMM)

İleti parsanoto » 09 May 2008, 13:21

[quote="lazianke"][quote="parsanoto"][quote="skodacı"]GÜZEL KARDEŞİM,6Q0199293D KODLU KONSOLA(ESKİ FABİA) OCT. A5 İN TRAVERS TAKOZLARINI TAKAMAZSIN...ÜSTELİK OCTİNİN SALINCAĞI İLE FABİA(ESKİ)NIN SALINCAĞI AYNI DEĞİL...SALINCAKLARI BİR OLMADIMI OLMAZ...[/QUOTE]

resimleri bunlar
[/QUOTE]
resim görünmüyor..
[/QUOTE]

parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti parsanoto » 09 May 2008, 13:24

soldaki burç a5 ve golf 5 lerin burcu,sağdaki fabianın..bu burçların çapı,yükseliği,ordataki deliğin merkezi noktası aynı..tek fark arkadan çekilmiş fotoya bakın,birnde ortadan kenarlara 4 tane bağlantı var,diğerinde 2 tane..4 kanatlı lar daha dayanıklı olduğu için bunu kullananlar var..şimdi sorarım bu nasıl olmaz diyebiliyorsun skodacı üstad..burda takıpra randıman alanlar boşuna mı taktılar..ayrıca salıncakların aynı olmaması ile ne alakası var..burcun geçtiği yuvanın çapı aynı..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 09 May 2008, 13:27

müsademe-i ekardan hakikat doğarmış, sayenizde neler öğreniyoruz, her iki üstada da teşekkürler...Clap
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti skodacı » 09 May 2008, 14:02

güzel kardeşim,soldaki yani octi a5 şin travers takozu resmini çektiğin şekilde değil...a5 şin travers takozu etrafı alaşım metal diye tabir edeceğim bir metal türü ile çevrilidir...işte bu yüzden fabia(eski)ya olmaz diyorum...a5 in traversi ile fabia nın traversi aynı olsa idi aramızdaki bu istişarede ortadan kalkardı...eğer a5 in tarvers takozunu etrafındaki metal den ayırabilirsen tabiki fabia ya kullanabilirsin...ama sende çok iyi biliyorsunki a5 in travers takozu,fabia nın gibi çıplak gelmiyor...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 09 May 2008, 14:09

tamam yüce oto da komple geçiyor..ama piyasada bu burçlar tek olarak satıldığı için oluyor...ben zaten tutup komple salaıncak traversi alın burcu çıkarın takın demiyorum..tek olarak bulunabildiği için olur diyorum..yakınında skoda parçacısı olamyan arkadaş varsa ww parçcacısı gidip ordan golf 5 burcu alıp takar..sorun çözülmüştür umarım..

parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı » 09 May 2008, 14:15

işte benim,bütün meselem bu idi...sizin bu yorumunuza müteakip skoda y. servisine gelen kişi sizin yorumunuzda bulunduğunuz talepte bulunacak ve bu talebin gerçekleşmesinin mümkün olmadığını öğrenecek,servis tarafından...benim derdim,buradadır...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Öner » 09 May 2008, 17:23

arkdaşlar hepinize çok teşşekür ederim değerli yorumlarınız için. <çok sağolun. parçayı bulur bulmaz ustama değiştitreciğim ve gürültüden kurtulacağımı umut ediyorum.
Tekrar teşekkürler
Öner
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 09 May 2008, 21:08

Peki üstatlar uzun zamandır kafama takılıyor, neden fabianın travers takozu iki kanatlı. Ağacın yaprağı neden yeşil sorusu gibi anlaşılmasın lütfen.

Şu açıdan soruyorum,  alt takımdaki diğer parçaları darbeye karşı tolere ederek ömrünü uzatmak için mi?  Bu takoz o kadar nazlı ki aracın lastiğini yıkarken bile lastik ileri geri oynayabiliyor, tabi ki gıcık bir durum.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı » 09 May 2008, 22:45

[quote="derude"]Peki üstatlar uzun zamandır kafama takılıyor, neden fabianın travers takozu iki kanatlı. Ağacın yaprağı neden yeşil sorusu gibi anlaşılmasın lütfen.

Şu açıdan soruyorum,  alt takımdaki diğer parçaları darbeye karşı tolere ederek ömrünü uzatmak için mi?  Bu takoz o kadar nazlı ki aracın lastiğini yıkarken bile lastik ileri geri oynayabiliyor, tabi ki gıcık bir durum.
[/QUOTE]

iki kanatlının fabiaya yeterli geleceği görüşünde olsalar gerek...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir