Lütfen Yardım!Cd Çalarda İki Cd Takılı Kaldı!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lütfen Yardım!Cd Çalarda İki Cd Takılı Kaldı!

İleti ormankadılı » 11 May 2008, 01:18

Arkadaşlar iyi akşamlar.Aracım 2008 model Fabia 1.2 Classic Plus...

Bu akşam her zaman dinlediğim kopya cd'lerden birini arabamın orijinal cd çalarından çıkarmak istedim fakat çıkaramadım.İlk önce cd tuşuna uzun bastım "no disk" yazısı belirdi.

Sonradan herhalde farkında olmadan cd'yi çıkardım ki bu yazı belirdi diye düşünüp bu sefer cd'yi çıkartıp çıkartmadığımı kontrol için başka bir cd'yi cd çalara yerleştirdim ve bu cd'deki ilk şarkının baş tarafını  duyunca baştaki cd'yi çıkarttığıma kanaat getirip cd'yi çıkartmak için cd tuşuna her zamanki gibi bir müddet bastım.

Fakat bu sefer de yine "no disk" yazısı ve bunun yanında da zorlanma sesine benzer bir ses işitince iki cd'nin de cd çaların içinde kaldığını anladım ve daha fazla zarar vermemek için ne varsa olduğu gibi bıraktım.

Şimdi arkadaşlar, daha önceden başına böyle bi durum gelen yada böyle bir olayı duyan var mı?Arabam henüz yeni olduğundan herhangi bir yerde kurcalattırmak da istemiyorum.Garantiyle de halledilip halledilmediği hakkında hiçbir bilgim ve fikrim yok.Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

ormankadılı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 11 May 2008, 01:26

walla hocam tebrik ederim, imkansız diye bişey yok demek kiSmile  Cd nin içeride kalması çok başımıza geldi de iki cd olayına şaşırdım yani.

Bazı cd leri nasıl oluyorsa cd çalarlar algılayamıyor. Bu nedenle no cd diyebiliyor.

Herhangi bir oto-teypçiye götürün hallederler beş dakikada, endişelenmeyin öyle garantiden çıkacak falan bişey yok.

Kendiniz uğraşmayın zarar verirsiniz.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilk aşk » 11 May 2008, 01:28

kafana takma hallederler
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti usta » 11 May 2008, 01:40

En yakın blankpunt bayiine aracını götür onlarda radyonu yerinden cıkarıcak aparatlar mevcuttur.garanti kapsamında kesinlikle degerlendirmezler kopya cd varsa böyle bir imkanın yok .eger cd orjinalse arabanı skoda servisine götürürdün orada radyoyu söküp onlar senin adına servise gönderirler ama cd kopya cıkarsa ücret talep ederler..geçmiş olsunTongueTongueTongue
usta
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ormankadılı » 11 May 2008, 02:03

Cihat hocam içime bir nebze de olsa su serptin, yardımın için sağol.
ormankadılı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti drift3r » 11 May 2008, 02:05

[quote="usta"]En yakın blankpunt bayiine aracını götür onlarda radyonu yerinden cıkarıcak aparatlar mevcuttur.garanti kapsamında kesinlikle degerlendirmezler kopya cd varsa böyle bir imkanın yok .eger cd orjinalse arabanı skoda servisine götürürdün orada radyoyu söküp onlar senin adına servise gönderirler ama cd kopya cıkarsa ücret talep ederler..geçmiş olsunTongueTongueTongue[/QUOTE]
 kopya cd olsada degerlendiriyorlar..garanti kapsamından degistiriyorlar ama teybin gelmesi biraz uzun sürüyor..
drift3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 11 May 2008, 12:25

bu olayın biraz benzeri benim başıma geldi aracının kullanma kitapcıgından radyo sigortasının yerine bak motor kapagını aç sigorta kutusunu ac kitapçıktan baktıgın radyo sigortasını sök sonra kontagı cevir bak radyo acılıyormu açılmıyorsa motoru kapat sigortayı cıkardıgın yere tak tekrar motoru aç radyoyu çalıştır sana cd yi verecektir.En azından ben böyle yaptım düzeldi.
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir