muayenede siyah camlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

muayenede siyah camlar

İleti Hataylı » 26 Haz 2008, 23:20

[quote="toGah"]arkadaşlar
muayne istasyonları özelleşti, eskiden devletin elinde olanlarda sorun yoktu geçiyordun ama artık geçemiyor araçlar...
[/QUOTE]
Merhaba skodacılar Aracın camlarının filimli olması 2918 sayılı kanunun 30/1a maddesi gereğince,araçların loğolu lpğ'li olması ve bu tknik değişikliklerinin ruhsata işlenmemiş olması durumunda aynı kanun 32.maddesi gereği suç olup araçlarınız kontrol sırasında men edilebilir.Ayrıca fenni muayene istasyonlarında yurt genelinde özelleşiyor.Bu süreç en fazla 1 yıl içinde tamamlanmış olup geriye doğru kaç gün,kaç ay veya kaç yıl muayene geçmiş ise geçikme faizi uygulanacaktır.Elazığ,Trabzon ,Çorlu,Kilis,Nevşehir bu illerde özelleşti.Kısaca araçların şase veya motor numarasına bakılmak üzere muayene yapılmayacaktır.Aracı istasyona teslim ediyorsunuz.Araç en az 25 dk-30dk'lık muayeneden sonra rapor olumlu ise yola devam,değilse aracın eksikliği giderilmek üzere teslim edilerek tekrar muayeneye girecekseniz.selamlar

Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 26 Haz 2008, 23:20

[quote="ayhani"][quote="sılver_exelance"][quote="Yasin Genç"][quote="farukege"]muaynede geçseniz polis söktürecek benim iş yerinden iki arkadaşın arabasındakileride sultanbeyli civarında söktürmüş... bilginize
[/QUOTE]
Beyler Arabanızda sadece cam kusurunuz varsa yani film olarak polislerden çekiniyorsanız kesinlikle çekinmeyin Sesiniz çıkmassa her türlü dalgalarını geçerler çok duydum ben polis çevirdi filmleri çizdi anahtarlar diye böyle bir cahilleye düşüptü onu o polisin yanına bırakmayın ne yapacak en fazla cezai işlem uygulayacaktır uygularda neyse yaz kardeşim derim şahsen ben tınımda bile değil kimseye ezilmeyin hele bazı çömez polislere.

Kendine nasıl davranılmasını istersen öyle muamele görürsün adamlardan araçta bir kusur yoksa basın polise havanızı yazarsa yazsın.

[/QUOTE] katılıyorum sana arkadaş . geçenlerde istanbul yolunda çevirdiler beni...sağına baktı  soluna baktı aracaın  bi kusur yok tabiii......ondasn sonra polis amcam camların filmini sökün dedi arabayı parka çekeriz aksi taktirdefalan filan muhabbetler...neyse benim kafa o sıra attı tabiiiLOL  saat de gece 22:00 civarı yanlış hatırlamıyosam neyse indim araçtan al çek bakalım dedim gayet güzel bi şekilde kontağı verdim polis amcama .... Hadi iyi akşamlar dedim ve yürümeye başladımm otobüs durağına doğru LOL 10 metre gitmeden daha  arkadan bi ses YA HEMŞERİM MANYAKMISIN SEN YAAA   AL ŞU ANAHTARI GİT YAA FALANN neyse benim kafa atık durumda ya (çeksinler çekselerde sorun değil benim için)ne o dedim çekicinin benzinimi bitmiş LOLLOLadamlar deli oldu ya abi tmm hadi git diye yalvarıyo .....diyeceğim o ki hiç bi zaman abi şöyle abi böyle e yalakalık yapmayın sakın polislere ....o zaman savunmasız zannedip üzerinize çökmeye çalışırlarLOL[/QUOTE]

Shocked Bravo vallahi. Benim aklıma gelmezdi.
[/QUOTE] hocam aslında mantıklı bi şekilde soğukkanlılığını öne çıkaracaksın ....gecenin 10 u benim arabayı çekse ne çekmesene aklında bi çözümleme yapacaksınn hemenLOL .onlarda uğraşmak istemiyo ki evrağını yazacak şuyuydu buyuydu uzun iş.... hemen çorba parasına bakarlar kısa yoldan aklınızın kenarında bulunsunSmile
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 26 Haz 2008, 23:22

Ruhsata işletiliyorsa işletelim o zaman kaç para giderki?
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Hataylı » 26 Haz 2008, 23:29

Sevgili skodacılar her meslekte çürükler olduğu gibi polis teşkiletında da olabilir.Kısaca çürükler çorbanıza bakabilir ama dürüst olanlara bu eksikliğinizden dolayı karşılaşacak olursanız, kendi eksikliğizi zamanında gidermediğinizden mağdur olabilirsiniz. 
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Hataylı » 26 Haz 2008, 23:37

[quote="ayhani"]Ruhsata işletiliyorsa işletelim o zaman kaç para giderki?[/QUOTE]
Herhangi bir teknik değişiklik ruhsata eklenecekse örneğin lpğ,Mühendisler odasından proje çizdirilip sızdırmazlık raporu alnıp,şöforlar odasından araca ait EK-1 formu doldurup,vergi dairesine trafik harcı yatırılıp muayene istasyonundan geçtikten sonra aracın kayıtlı olduğu trafikten ruhsatlara yenilenecektir.masraf yaklaşık 350 ytl.Ama Buna lpg araçta var ise.Hiç yoksa buna lpg tank ve malzeme masrafınıda ekleyin
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 26 Haz 2008, 23:42

[quote="Hataylı"][quote="ayhani"]Ruhsata işletiliyorsa işletelim o zaman kaç para giderki?[/QUOTE]
Herhangi bir teknik değişiklik ruhsata eklenecekse örneğin lpğ,Mühendisler odasından proje çizdirilip sızdırmazlık raporu alnıp,şöforlar odasından araca ait EK-1 formu doldurup,vergi dairesine trafik harcı yatırılıp muayene istasyonundan geçtikten sonra aracın kayıtlı olduğu trafikten ruhsatlara yenilenecektir.masraf yaklaşık 350 ytl.Ama Buna lpg araçta var ise.Hiç yoksa buna lpg tank ve malzeme masrafınıda ekleyin
[/QUOTE]

Teşekkürler. O zaman lpg taktıracağım zaman filmde taktırayım.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Hataylı » 27 Haz 2008, 00:04

[quote="ayhani"]Ruhsata işletiliyorsa işletelim o zaman kaç para giderki?[/QUOTE] Flimler rushata işlememez.Çünkü orjinal camlar dahi %70 ışık geçirgenliği olmalıdır standartlar gereği.
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 27 Haz 2008, 12:46

Küresel ısınma ile birlikte bu film olayına bir esneklik gelmesi gerek,ben süs olmasından ziyade güneşten çoluğu çocuğu korumak amaçlı kullanıyorum.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 27 Haz 2008, 13:31

benm tipo da body ve full film vardı pek çok çevirmede sadece evraklara bakıp devam et demişlerdi.istanbula geldiğimde her polis arabayı çevirip aradı kontrol etti ama ceza işine girmediler bu birazda şans işi.ama ben ilk fırsatta octiye en açıktan bir ton koyu filmi yaptıracağım alt tarafı 50 ytl.sonuçta ailenle geziyorsun, gündüz yol yapıyorsun...faydalarını çok gördüm.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti oflu » 15 Tem 2008, 15:42

ya bugun sordum on cam hariç 350 ytl fiyat çkti.
en kalıtelısıymiş.
aöerikan film.5 yıl garantı falan fılan.
bır duduk kalıtesı var 250ytk.
cok sasırdım ya film 50-100 lira falan değil mi.?
oflu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti haktan32 » 20 Tem 2008, 22:30

[quote="sılver_exelance"][quote="Yasin Genç"][quote="farukege"]muaynede geçseniz polis söktürecek benim iş yerinden iki arkadaşın arabasındakileride sultanbeyli civarında söktürmüş... bilginize
[/QUOTE]
Beyler Arabanızda sadece cam kusurunuz varsa yani film olarak polislerden çekiniyorsanız kesinlikle çekinmeyin Sesiniz çıkmassa her türlü dalgalarını geçerler çok duydum ben polis çevirdi filmleri çizdi anahtarlar diye böyle bir cahilleye düşüptü onu o polisin yanına bırakmayın ne yapacak en fazla cezai işlem uygulayacaktır uygularda neyse yaz kardeşim derim şahsen ben tınımda bile değil kimseye ezilmeyin hele bazı çömez polislere.

Kendine nasıl davranılmasını istersen öyle muamele görürsün adamlardan araçta bir kusur yoksa basın polise havanızı yazarsa yazsın.

[/QUOTE] katılıyorum sana arkadaş . geçenlerde istanbul yolunda çevirdiler beni...sağına baktı  soluna baktı aracaın  bi kusur yok tabiii......ondasn sonra polis amcam camların filmini sökün dedi arabayı parka çekeriz aksi taktirdefalan filan muhabbetler...neyse benim kafa o sıra attı tabiiiLOL  saat de gece 22:00 civarı yanlış hatırlamıyosam neyse indim araçtan al çek bakalım dedim gayet güzel bi şekilde kontağı verdim polis amcama .... Hadi iyi akşamlar dedim ve yürümeye başladımm otobüs durağına doğru LOL 10 metre gitmeden daha  arkadan bi ses YA HEMŞERİM MANYAKMISIN SEN YAAA   AL ŞU ANAHTARI GİT YAA FALANN neyse benim kafa atık durumda ya (çeksinler çekselerde sorun değil benim için)ne o dedim çekicinin benzinimi bitmiş LOLLOLadamlar deli oldu ya abi tmm hadi git diye yalvarıyo .....diyeceğim o ki hiç bi zaman abi şöyle abi böyle e yalakalık yapmayın sakın polislere ....o zaman savunmasız zannedip üzerinize çökmeye çalışırlarLOL[/QUOTE]
haktan32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti haktan32 » 20 Tem 2008, 23:11

Arkadaşlar, 2918 say. Karayolları Trafik. Kanunun 30/1b maddesine göre, servis freni ve ışık donanımları dışında diğer eksiklikleri bulunan araçlarla, GÖRÜŞÜ ENGELLEYECEK VEYA ARAÇ  İCİNDEKİLERİ TEHLİKEYE SOKACAK SÜS, AKSESUAR, eşya ve çıkıntıları olan veya çevreyi rahatsız edecek şekilde duman gürültü çıkaran araçları kullanmak...
  Karşılığı ise sürücülere 115 ytl para cezası, ANCAK birinci seferde ihtar edilir, tekrarında ise araç trafikten men edilir. (tekrarını başka bir ekip nasıl anlar diye sorarsanız. polnet bilgi sistemi sayesinden, ceza yazılan her araç ve sürücü bilgi sistemine online olarak aktarılıyor. Ve daha sonraki günlerde başka bir yerde veya başka bir ekip aynı maddeden ceza yazmak durumunda kalırsa karşısına çıkar, ve araç yediemin otoparkına çekilir. Aracı otoparktan almak istediğiniz zaman ise size bir tutanak verilerek (muayeneniz olsa bile muayene makbuzu alarak) muayene istasyonuna sevk edilirsiniz. Orada ise araç standart duruma getirilir.
   Sonuçta ortada bir suç, kusur veya eksiklik varsa onun kanunda da yeride vardır. Gerekli işlemler ona göre yapılır. Belirttiğiniz gibi, anahtar alıp camları cizmek diye kanunda bir tanım yok. Ayrıca, polise basın havanızı, çorba parası verin gibi tabirlerede katılmıyorum. Hataylı arkadaşın dediği gibi hepsi aynı değildir...
haktan32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Crzyboy » 20 Tem 2008, 23:32

Peki far boyama muayenede sorun oluyormu Question
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti ilker_617 » 21 Tem 2008, 01:15

Oluyor...Çünkü far değerlerini ölçüyorlar.Bizim araç yeni çıktı da muayenedenSmile

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir