FABİA FAR PROBLEMİ ve kararma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA FAR PROBLEMİ ve kararma

İleti trhunter » 17 May 2008, 03:26

---arkadaşlar 2007nin eylül ayında aldığım eski kasa 2008 fabiamın 1 ay kadar önce sol far ampulü patladı önemsemedim (ucuz alıp da farın içinin kararmasını düşünerek) servise gittim ve 10 ytl ye değiştirdim.. bugün farkettim ki sağ far ampulüm de patlamış.. aracım 9 aylık sizce bu normal mi??????

--- bir de farlarımın içinin kararmaması için ne yapabilrim??Confused  ya da karardığında temizlenebiliyor mu bilen var mı?

not: sanki sitede daha önce far temizlenir diye bi konu görmüştüm ama tam hatırlamıyorm yardımcı olursanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler 

trhunter
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 17 May 2008, 04:36

site içi arama yapın bende hatırlıyorum  böyle bir konu...
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 17 May 2008, 23:15

gayet normal...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 17 May 2008, 23:17

Far ampulu çok daha kısa sürelerde de patlayabilir. Ampul ömrü alt değerleri test edilen grubun %3'ünün bozulduğu süre, üst değerleri, test edilen grubun %63.2'sinin bozulduğu süredir. O nedenle çok kısa sürede bile bozulması olasıdır. Sadece tek taraf karardıysa ve servisin taktığı ampul tarafıysa doğrudan servise götürün onlar çözsün. Standart ampulde far kararması normal değil.

Bir diğer ihtimal ise o fardaki elektrik hattında bir sorun olabilir. Fazla akım gidiyorsa ampul ve far içi ısınır hem ampul de kısa ömürlü olur, aynı sendeki gibi...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti angora » 17 May 2008, 23:17

[quote="skodacı"]gayet normal...[/QUOTE] normalde sorun nasıl giderilecek?
angora
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trhunter » 17 May 2008, 23:55

arkadaşlar şöyle bir yanlış anlaşılma olmuş sanırm birinci kısımda ampullerin kısa sürede patlamasından bahsetmiştim bugn ankara AND otomotivde değiştirdim 8.00ytl ye işçilik de almadılar bir de kalem hediye ettiler öğrenciyim diye:)

farın kararmasına gelince far içi de kenarları da gayet sağlam sadce kararmasından korktuğum için orjinal ampul aldım yoksa karşı apartmanda oto elektrikçisi var 3liraya takıyor.. kararırsa da temizleniyormuş ama bayilerde değil sanayide bugün öğrendim

hepiize teşekkür ederim irfan bey size ayrıca teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için
trhunter
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir