ABS TAKTIRMAK İSTİYORUM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ABS TAKTIRMAK İSTİYORUM

İleti octavia037 » 28 May 2008, 04:03

olay budur bence :) katılıyorum sana ayhani arkadaşım...

octavia037
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 28 May 2008, 10:13

[quote="ayhani"]

Orjinali gibi olmaz sözü doğru olabilir ama olaya birde şu açıdan bakalım.

Arkadaşlar birçok sistemde sistemin kendisi full gibi tasarlanır, sonra istenilen özelliklere göre bazı parçalar takılmaz.

örneğin elektronik ile ilginenler bilir. Örneğin bir müzik setinin elektronik kartında birçok elemanın yeri boştur, bu boş elemanlar eklendikçe müzik setine ekstra özellikler eklenmiş olur.

Uzatmadan. Bence bu arabalarda abs için sensör yerleri filan hazırdır. Sadece sensörleri vs alıp taktırmak yeterlidir. Böylece orjinali gibi olur.
[/QUOTE]

Benim de vaktiyle 1.2 aracım vardı, takılacak ve değişecek o kadar parça var ki listeyi görünce vazgeçtim. Örneğin arka fren sistemindeki kampana göbekleri bile değişiyor. Zira üzerinde ABS'ye ait tırtıklı dişli sistem yok.

Aracın en can alıcı noktası olan frenleri sadece yetkili servise emanet edin, onlar da dünyanın parasını alıyor bu iş için.

Tüm bunları yapsan bile göstergedeki uyarı lambası devreye girmiyor, oysa ABS'li aracı olanlar bilir, beyin arabanın çalıştığı an sistemi kontrol ediyor. sağlam mı değil mi diye. Zira bu iş için beyinden gelen kablo seti, fişler de değişeceği söylendi bana. Olmayan bir özellik için her şey eksik bırakılmış.

Yine de siz bilirsiniz, olmaz diye bir şey yok. Aracı satıp 1.2 Plus almak daha mantıklı hale geliyor, ayrıca ek olarak 2. hava yastığı ve CD çalar da cabası. Hem de orijinal...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti kazım » 28 May 2008, 11:02

ben arabayı ikince el aldım.bir dostumdaydı.diğer özelliklerinden memnunum aslında. dedimya yakıtı falan çok uygun da abs takıldı aklıma.sizleri dinledim genel kananat abs nin orjinali gibi olmayacağı yönünde.satıp abs lisini almamı tavsiye eden arkadaşlar var.

ben satınca ne alacağımı biliyorum. ROOMSTER...nasıl olsa skoda kalitesini gördüm gayet iyi.

internetten biraz inceledim.bir iki defada galeride yüzeysel baktım bayağı hoşuma gitti.şu andaki arabamın borcu bitene kadar roomsterinde piyasası oturur. hem geniş araba.yeni evliyim ileride çocuk falan olursa cümbür cemaat binerim.baz modellerinde bile bir sürü donanım var.koltukları şekilden şekile giriyor.arka koltuk mesafesi dikkat çekecek kadar yeterli.hem benim idealim olan 1,2 motor ondada varmış.birde onu deneyeceğim.bu siteden roomster forumundaki  arkadaşlarıda okudum.araba hakkında pek kötü diyen yok. sadece ikinci el piyasasından şikayetçiler.haklı olabilirler bazı arabalarda öyle oluyor. bizim milletimiz hem kalabalık aileli hemde böyle arabalar pek tutmuyo.bakın televizyonlardaki filmlere arabalar ya jip yada stw arabalar.dedimya bu birazda bakış açısı galiba.
kazım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 28 May 2008, 15:59

Arabaya orijinalinde olmayan bir şeyi eklemek genelde pek tad vermiyor, arkadaşların dediği gibi eklemeye harcıyacağın parayı donanımlı araca eklemek daha kolay.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir