Birazda olumlu şeyler yazalım aracımız hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Birazda olumlu şeyler yazalım aracımız hakkında

İleti B@R@KÜD@ » 28 May 2008, 12:16

arkadaşlar benim fabia var biliyorsunuz.şimdi yukarıdaki formda arkadaşın birisi fabia alacağını belirtmiş.arkadaşımızın biride 5 dakika sitede gezersen benim gibi fabia almaktan vazgeçersin diye bir cevap vermiş.o arkadaşa katılıyorum ben .burası skoda sitesi başka araba sitesi değil ya hep problemlerden bahsediyorlar bazı arkadaşlar bu siteye tüm türkiye hakim herkes konuları okuyabiliyor adam skoda alacaksa bile vazgeçer bu yazıları okuyunca.bendede skoda var taş gibi araba her arabanın kendine özgü problemleri olabilir ama bazı arkadaşlarda gerçekten bu aracı kullanılmaz hale getiriyor perte çıkarıyor parasına göre türkiye standartlarında kendi sekmentinde en iyi araç.böyle konuştukça türkiye standartlarında arabanın piyasasını kendi elimizle öldürüyoruz.bu benim görüşüm arkadaşlar amacım kalp kırmak değil yanlış anlaşılmasın herkese saygılar..

Kullanıcı avatarı
B@R@KÜD@
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: T.AŞIK
Nereden: Adana
Arabanız: fabia 1.4 101hp special

İleti lazianke » 28 May 2008, 12:36

yaklaşımınız doğru ama, bence üyelerin %80 i aracından memnundur. bunla ilgili daha önce anket çalışmamız bile olmuştu...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hetepe » 28 May 2008, 15:42

Bu sitede sadece arıza konuşulmuyor ki...Kaldı ki bu sitede 90 modelden itibaren araç var 18 yıllık bir araçta da haliyle sorun çıkar.Diğer markalarda da böyle...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ufukturker » 28 May 2008, 17:15

bence sonuna kadar haklısın. sırasıyla favorit, octavia ve fabia kullanıcısıyım. fabia alalı daha bir hafta oluyor çok memnunum. aldığım aracı yaklaşık 2 ay aradım. istanbul da en çok talep gören araç şuanda. (DOD yetkililerinin söylemi) skoda modellerinin hemen hemen hepsini kullandım. en eskisinden en yenisine kadar hiç birinde en ufak bir sorun yok gibi. şuan 12-18 e çok temiz bir octavia alabilirsiniz. emsallerine göre hem ucuz hem güvenilir hemde yedek parça sıkıntısı yok. fabia şehir içinde ideal bir araç bence. 206, 207, polo, aveo, cilo gibi rakipleri ile kıyaslayın her konuda fabia ağır basıyor. (elegance modeli) fiyat olarak da cazip.

1.4 101HB bir araç. klima, abs, asr, ebl, HD, Yol bilgisayarı, CD player, soğutucu, ısıtmalı koltuk, park sensörü, elektrikli ve ısıtmalı ayna, 4 cam otomatiği, alarm, vs. gibi özellikleri ekleyin 2001-2008  yaklaşık 17.000 - 35.000 ytl civarı fiyat ödersiniz. ama fabia da bu çok daha aşağı seviyelerdedir. 

ufukturker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviacı » 28 May 2008, 17:19

ya simdi bem mesele arabamdan memnun oldugumu burada paylaşmam sorunlarını yazarımki çözüm bulalım diyeherkesde öle yapıyo gerk yokki burda herkez arabasından memnun oldugunu bilio çünkü
octaviacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 28 May 2008, 17:47

ilk arızasını aldıkdan 1 sene sonra yaptı lambda sensörü arızalandı 300ytl ye yakın bir para ödedim. ikinci arızası fren müşürü bozuldu (seyir halinde) fren lambalarını abs yi devreden cıkardı benı zor durumda bırakdı. 3 gun once ıse kontağı actıgımda abs,asr uyarı lambaları sonmedı el frenı lambası ıse yanıp sonmeye ve sesli uyarı vermeye basladı eyvahh dedim...stop ettım 2-3 defa çalıstırdım yıne aynı arızay verdı 500metre kadar gittim stop edıp tekrar calıstırdım bu sefer arıza uyarısı vermedı normale dondu ama korkuyorum servıse goturmeye servistekı hem parca hemde işçilik fiyatları cok pahaLı.. :(((
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti octaviacı » 28 May 2008, 18:07

ya arabayı kullanmayı bilirsenarabaya hiçbirsey olmuyor bizim ilk arabamız 84 model reno idi 2.el aldık hiçbirsorunu yoktu sanayiye kolay kolay götürmedik .2 arabamız 88 model bir tane flash tı bu araba aldıgımızdada biraz sorunluydu iyi bi ustam vardı ona götürürdüm pek fazla masraf cıkarmadı sattım 3. arabamız clio idi2004 model bu arabaya ben 4 yılda sadece bitane ayna ve jant kapagı aldım extradan hiçbirseyi yoktusadece yag degiştirdik hiç bir sorun yok 4.arabamız octi idi bununda hiç sorunu yok alır almaz yagını degistirdim o kadar 6 aydır daha tık yok arabada arabanın gerekli bakımını kendi özel servisainde yaptırırsan hiç bişey olmaz
octaviacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 28 May 2008, 18:12

Skoda araçlar sırası ile vw bora,passat,polo araçları ile birçok müşterek aksamın kullanıldığı araçlar..Bir tek özet yazmak istiyorum skoda'lar ikinci eli düşük fiyatlarla satıldığından özellikle 2.sahibi tarafından hor kullanılan ve bilhassa 3.ele dökülmüş ve bitmiş halde intkal eden araçlar sıfırı ve özellikle temiz kullanılmış ikinci elini almak kalite konusunda vw araçları ile denk bir araç almak demek.ama 3.ele birşey diyemem.

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 28 May 2008, 18:14

[quote="B@R@KÜD@"]arkadaşlar benim fabia var biliyorsunuz.şimdi yukarıdaki formda arkadaşın birisi fabia alacağını belirtmiş.arkadaşımızın biride 5 dakika sitede gezersen benim gibi fabia almaktan vazgeçersin diye bir cevap vermiş.o arkadaşa katılıyorum ben .burası skoda sitesi başka araba sitesi değil ya hep problemlerden bahsediyorlar bazı arkadaşlar bu siteye tüm türkiye hakim herkes konuları okuyabiliyor adam skoda alacaksa bile vazgeçer bu yazıları okuyunca.bendede skoda var taş gibi araba her arabanın kendine özgü problemleri olabilir ama bazı arkadaşlarda gerçekten bu aracı kullanılmaz hale getiriyor perte çıkarıyor parasına göre türkiye standartlarında kendi sekmentinde en iyi araç.böyle konuştukça türkiye standartlarında arabanın piyasasını kendi elimizle öldürüyoruz.bu benim görüşüm arkadaşlar amacım kalp kırmak değil yanlış anlaşılmasın herkese saygılar..[/QUOTE]

Haklısınız
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti B@R@KÜD@ » 28 May 2008, 19:04

arkadaşlar ben neye kızıyorum,aracımızı biliyoruz zaten 3 aşağı 5 yukarı bazı arkadaşlar aracı idam sehbasına yatırıyor direk infaz ediyor problem o zaten benim arabam fabia tamam problemlerini yaz aracın ama arabayı bitirme şu kelimeye bakarmısınız?biraz sitede gezersen sende benim gibi vazgeçersin fabia almaktan diyorlar hiç kimsenin skoda sayfasında üstelik üye fabia almayı düşünen bir arkadaşa bu söyleniyorsa ben başka bişey demiyorum.biz fabiayı SKODAYI güzelliklerini göstermemiz gerekirken böyle konuşmalarda oluyor problem işte bu

Kullanıcı avatarı
B@R@KÜD@
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 28 May 2008, 19:07

insan arabasından genelde memnun olur ve bunu her zaman dile getirmez ki ama problem çıktıkça sorup öğrenmek ister. sitede problem ön plana çıkıyorsa ya da öyle görünüyorsa bundandır. kimse bir gün arabamın şurasından, ikinci gün burasında memnunum diye konu açmıyor ki!
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti B@R@KÜD@ » 28 May 2008, 19:17

ben problem tartışılmasın demiyorum tabiki burası teknik problemler ve modele özgü konular form sayfası onun bilincindeyim.ben aracı karalarcasına muhabbet edenlere yazıyorum bunları zaten böyle muhabbet etmeyenlere dicek bişeyimiz yok.ama bu aracıda 70 milyonun gözü önünde bitiren arkadaşlara söylüyorum bu yazdıklarımı.yoksa benim disklerden,motordan vs konuşan sorunlarını dile getiren arkadaşlara bişey demeye hakkım yokki,günün birinde benimde başıma bu problemler gelebilir bilmediğimiz konuda siz seviyeli arkadaşlarda yardım alırız.benim anlatmaya çalıştığım farklı bir şeyyyy.
Kullanıcı avatarı
B@R@KÜD@
CLASSIC
CLASSIC

İleti sinnex » 28 May 2008, 19:24

Benimde 96 model karbütatörlü aracım var. Çok ama çok memnunum. Alalı 8-9 ay oldu daha hiçbir masraf çıkarmadı...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufukturker » 28 May 2008, 19:25

I LOVE SKODA
ufukturker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti angora » 28 May 2008, 20:04

herkese bir SKODA diliyorum
angora
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 28 May 2008, 21:36

[quote="angora"]herkese bir SKODA diliyorum[/QUOTE]

ClapClapClap
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti hakanerdogan » 28 May 2008, 21:40

ben arabamdan memnunum, hiç bir sorununu görmedim. ama gittim 0 km aldım, 2 buçuk yılda 22.500 km yaptım, 36.000 lira para saydım küçücük arabaya. bide sorun mu olacaktı...

ama gidip bilmem 70-80 bini devirmiş, sahibinin nası kullandığı belirsiz, belkide sahte km li aracı alırsan başına bela açma yüzdesi yüksek olur. skoda 2. elde diğer markalar gibi güvenilir bir araç değil.

ben almasına karşıyım. pahalı parçası herşeyi...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fmaka » 28 May 2008, 21:40

[quote="B@R@KÜD@"]arkadaşlar benim fabia var biliyorsunuz.şimdi yukarıdaki formda arkadaşın birisi fabia alacağını belirtmiş.arkadaşımızın biride 5 dakika sitede gezersen benim gibi fabia almaktan vazgeçersin diye bir cevap vermiş.o arkadaşa katılıyorum ben .burası skoda sitesi başka araba sitesi değil ya hep problemlerden bahsediyorlar bazı arkadaşlar bu siteye tüm türkiye hakim herkes konuları okuyabiliyor adam skoda alacaksa bile vazgeçer bu yazıları okuyunca.bendede skoda var taş gibi araba her arabanın kendine özgü problemleri olabilir ama bazı arkadaşlarda gerçekten bu aracı kullanılmaz hale getiriyor perte çıkarıyor parasına göre türkiye standartlarında kendi sekmentinde en iyi araç.böyle konuştukça türkiye standartlarında arabanın piyasasını kendi elimizle öldürüyoruz.bu benim görüşüm arkadaşlar amacım kalp kırmak değil yanlış anlaşılmasın herkese saygılar..[/QUOTE]

hani bazı iş yerlerinde yazar : memnuniyetinizi dostlarınıza şikayetinizi bize iletiniz.

bu aynen öyle olmalı.burda şikayet muhatabımız yok.yetkili yada görevli bir skoda cı karşımızda bulunuyor.

bizde kendi kendimize sıkıntılarımızı yada problemlerinmizi dile getiriyoruz.ancak araçlarımız gerek teknik gerekse kalite olarak hafife alınır cinsten değildir. tanıdığım arakdaşalrdan pekçoğu aracı nemde görüp inceleyince fikirleri v ekafalarındaki skoda imajı değişiyor.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir