Benzin İbresi Düşmemesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin İbresi Düşmemesi

İleti atabey » 23 Haz 2008, 17:17

Merhabalar.
İki hafta önce göstergede kırmızı ışık yanarken  aracıma mazot aldım. Ödeme kısmına geçtiğimde PC ekranında aracımın bağlı bulunduğu pompanın aracıma 51 litre mazot koyduğunu gördüm hemen pompacının yanına vardım. Bu aracın 45 lt mazot aldığını nasıl 51 litre alıyor diye sordum abi deponun girişinde bir bir düğme var onu itince yedek depoya da mazot konduğunu söyledi. Netice de 51 lt yakıt koymuş şu an 300 km yol yaptım ibre yerinden hiç kıpırdamıyor hep kontağı acınca full gösteriyor.

Bu sorun neden kaynaklanabilir.

atabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 23 Haz 2008, 17:26

sorun yok arkadaşım, yedek depo tükeninceye kadar ibreniz düşmez. İbrenin düşmeye başlaması en az 8-9 litre yakıt azaldıkrtan sonra farkedersiniz.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti ufukturker » 23 Haz 2008, 17:28

arkadaşım her aracın benzin deposunun yanında bir hava boşluğu yeri vardır yaklaşık 5-6 lt. bu bölüm deponun hava alması içindir. babamda octavia vardı onada demişler yedek deposu var bunun diye. bir gün doldurduk o kısmı. araç hava alamayınca önce yağa benzin karıştı ve hava hortumunu kopardı. kopan kısımdan toz motorun içine girdi. netice piston, yatak, kapak, conta ne varsa hepsi sizlere ömür. motoru yenilemek zorunda kaldık. servisi o bölüme benzin koyduğunuz için olmuş dedi ama doğruluğunu bilmiyorum. benzini yozgatta almıştık. istanbula çekici üzerinde geldi araba ankaraya kadar gelebildi. bence çok acil servise git.
ufukturker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti atabey » 23 Haz 2008, 17:42

Sayın Ufukturker ben 2 haftadır bu araca biniyorum 300 km de yol yaptım araçta hiç bir problem olmadı. Bahsettiğiniz sorunları şu ana kadar yaşanmazmıydı.
atabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufukturker » 23 Haz 2008, 17:45

yozgat - ankara kaç km. ? sen bilirsin kardeşim sonuçta ben tamirci filan değilim başıma gelen bir olayı anlattım. bana söylenen sebep oydu. benim canım fena yandı senin ki yanmasın diye yazdım. kusurabakma.
ufukturker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti atabey » 23 Haz 2008, 17:55

teşekürler
atabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 23 Haz 2008, 20:22

Kusura bakmayın ama o servis biraz sallamış, ben iki yıldır kullandığım aracın yedek deposu sürekli doldururum. Servise göre şu an benim araçta motordan eser kalmaması lazım.

ayrıca bu konu çokça tartışıldı, alttaki topiği okursanız sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti Slicer » 23 Haz 2008, 21:08

[quote="ufukturker"]arkadaşım her aracın benzin deposunun yanında bir hava boşluğu yeri vardır yaklaşık 5-6 lt. bu bölüm deponun hava alması içindir. babamda octavia vardı onada demişler yedek deposu var bunun diye. bir gün doldurduk o kısmı. araç hava alamayınca önce yağa benzin karıştı ve hava hortumunu kopardı. kopan kısımdan toz motorun içine girdi. netice piston, yatak, kapak, conta ne varsa hepsi sizlere ömür. motoru yenilemek zorunda kaldık. servisi o bölüme benzin koyduğunuz için olmuş dedi ama doğruluğunu bilmiyorum. benzini yozgatta almıştık. istanbula çekici üzerinde geldi araba ankaraya kadar gelebildi. bence çok acil servise git.[/QUOTE]

Cümle kurarken aklını ve mantığını çalıştırma gereği duymayan yarım akıllı bir ustanın sadece anı geçiştirmek üzere söylediği şeylere sizde doğal olarak değer vermişsiniz. Ama o deponun bahsettiğiniz arızaya sebep olma ihtimali kaç trilyonda birdir tam kestiremem. 2005 model aracım şu an 115000 km'yi geçti ve her seferinde depoyu yedeğiyle beraber doldururum şu ana kadar en ufak bir sorunla karşılaşmadım. Ve eğer sorun olacak olsaydı fabrika zaten hedeflediği kitlenin zeka ortalamasını hesaba katarak oraya herhangi birşey yapmazdı. Depo hava almak için buhar tahliye kanalını kullanır öyle devasa bir hacme hiç gerek yoktur.

Arkadaşın sorusuna gelince; Benim aracım TDI ve depoyu yedeğiyle doldurunca yaklaşık 400 km kadar ibre yerinden hiç oynamıyor. Merak edilecek bir sorun yok. Hatta insanın moralini düzeltiyor.

Slicer
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir