euro dizele güvenelim mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

euro dizele güvenelim mi?

İleti lazianke » 16 Arl 2006, 14:29

mercedes servisinde usta olan bir yakınım ülkemizde satılan eoro mazotun ancak %10 unun gerçek olduğunu. ithalatına izin verilen miktarın ülkemizde tüketilen mazotun ancak bu kadarı olduğunu. akaryakıt istasyonlarının eoro adıyla çoğunlukla normal mazot satarak yüksek kar elde ettiğini,akaryakıt denetlemesi için istasyonlardan numune bile alınamadığını iddia etti. eğer reklamlarda denildiği gibi kış sıcaklığına dayanıklı mazot olsalardı kışın çalışmayan bir çok aracın deposundan yoğurt kıvamında mazot çıkarmazdık diyor.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti irfant » 16 Arl 2006, 16:02

Herşey olur bizim ülkede, su oarında yüksek mazotlarımızda!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ilker_617 » 16 Arl 2006, 20:26

şunu çok emin söyleyebilirim ki euro dizel almayın hele biodizel asla almayın çünkü kullananlar hiç memnun değiller....(euro dizel fena deil ama genede normal dizelle aynı denilebilecek sewiyede)

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

İleti skodacı » 17 Arl 2006, 14:40

biyodizel yasak zaten...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 05 Oca 2007, 01:00

bayramda artvinden bir benzinciyle muhabbetleştik adamın honda crv.si vardı. çok yakmıyor mu niçin dizel tercih etmediniz dedim. adam ben petrolcü olmama rağmen ülkemizdeki dizel yakıta güvenemiyorum yoksa 5-6 milyar daha fazla vermekten kaçtığımdan değil dedi. gerisini biz düşünelim. tdi kullanıcıları olarak ne yapmamız gerekir bilmiyorum
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ünsal » 05 Oca 2007, 01:06

böyle karamsarlağa düşmeyin olsun dizel her zaman ekonomik kulanıcısına göre doğru olanı yapın gerisini boşverin derim ben tabii benim düşüncem taktir sizin arkadaşlar ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti lazianke » 05 Oca 2007, 01:47

kardeş, en azından elimizden geldiğince yakıtla ilgili bazı tutumları benimsersek aracımızı daha sağlıklı kullanabiliriz diye düşünüyor, ortak bir akıldan sonuç çıkarabilmemize çalışıyorum. geçen şahit olduğum başka bir olay, reklamlarla çok parlayan bir akaryakıt şirketinden mazot alan hyundai accent arıza yapıyor, yakıt sistemi felan sökülüyor bayağı bir temizlik vs aynı yakıt tekrar dolduruluyor, tekrar araç çalışıyor az sonra yine bozuluyor. çekiciyle y.servise çektiriliyor. arıza: enjektör tıkanması. y.servisin cevabı şu: yakıt aldığınız firmanın bir katkı maddesi bizim araçlarımızın depo izolasyondaki bir boyanın sökülmesine ve o boyanın enjektörleri tıkamasına neden oluyor. o istasyonları tercih etmeyiniz. işte tüm bunlara şahit olunca kafamızda ? olarak dolaşıyoruz.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ünsal » 05 Oca 2007, 02:21

haklısınız insan düşünmeden edemiyor biz benzinde biraz daha rahatız bende dizel bi araç alsaydım sizden çok araştırırdım kesin ....Smile....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti lazianke » 05 Oca 2007, 12:50

yani bilsem ki şu firmanın akaryakıtı diğerlerinden kesinlikle üstün en azından onu kullanırdık. ancak yakıtta su,pislik vb sorunlar hepsinde oluyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir