ön cam lütfen yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ön cam lütfen yardım

İleti onur21 » 03 Tem 2008, 13:52

dostlarım fabianın kronikleşmiş ön camları kökten çözümü nasıl olmalıdır .6 ayda 7 sefer makaraları telleri değiştirsim olmadı bizim araç 2001 model kapı içlerini değiştirmekten başka çare kalmadı bunu göze aldım.acaba makaralı olmayan  fabia ya uyan bir sistem varmı pololardaki gibi yaptıran arkadaşlar varmı bizim araçlara uyarmı telli sistem dayanmıyor bu kesin birde 2004 2007 arasındaki fabialırn mekanizması nasıl lüffen yardımcı olun kim ne biliyorsa bi cümlede olsa söylesin bu forumla birçok kişi sizlere dua edecek . kandiliniz mübarrek olsun ALLAH sizden razı olsun

onur21
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustisahin » 04 Tem 2008, 15:28

Biraz zor is Arkadas,

ama ben ugrastım yaptım, iki aydır kullanıyorum, problem yok,

biraz iscilik istiyor, asagıya fotolarını koydum,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 04 Tem 2008, 21:53

o kadarda sorun olmaz sadece yıkama yapılırken kapı içlerine su alıyor araç bu kronik ve o suda arızaya neden oluyor bakımlı olanlarda sorun olmaz ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti zugor » 05 Tem 2008, 01:17

bence 6 ayda  7 sefer biraz fazla olmuş belki senin değiştirdiğin
malzemelerde veya işçilikte bir hata olabilir diye düşünüyorum ben iki
ön camıda kendim değiştirdim sağ camı değiştireli 1 seneye yakın oldu
herhangi bir sorun yok.birde cam arızası camlar yarım açıkken kapıyı
sert kapatmaktan kaynaklanıyor ona dikkat edersen belki biraz daha uzun
süre kullanabilirsin.Ayrıca yurt dışında bizim araçlarda kırılan o
plastik parçanın metal olanları var o parçalardan bizde de olsa sorun kökünden
çözülmüş olur.
zugor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onur21 » 04 Ağu 2008, 03:48

[quote="onur21"]Cry

dostlarım fabianın kronikleşmiş ön camları kökten çözümü nasıl olmalıdır .6 ayda 7 sefer makaraları telleri değiştirsim olmadı bizim araç 2001 model kapı içlerini değiştirmekten başka çare kalmadı bunu göze aldım.acaba makaralı olmayan  fabia ya uyan bir sistem varmı pololardaki gibi yaptıran arkadaşlar varmı bizim araçlara uyarmı telli sistem dayanmıyor bu kesin birde 2004 2007 arasındaki fabialırn mekanizması nasıl lüffen yardımcı olun kim ne biliyorsa bi cümlede olsa söylesin bu forumla birçok kişi sizlere dua edecek.

onur21
CLASSIC
CLASSIC

İleti FABIACI » 04 Ağu 2008, 10:17

ben 300 YTL'YE komple mekanizma fiyatı aldım. O plastik parça yerine düşünülen metal parçanın bulunamayacağı söylendi.benim de son ön cam mekanizması şu an çalışmıyor.telleri  koptu o plasti k parçalar kırıldı. servis sipariş verdi. mekanizma seti gelince komple değişecek.birdaha cam düğmesine acil bir durum olmadıkça elimi bile sürmeyeceğim.
FABIACI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serkan34 » 04 Ağu 2008, 12:39

Arkadaşlar 2001 fabiam var, 3 kere sağ ve 2 kere sol cam ile ilgili problem yaşadım,Bu sorun bir cok fabia da yasanıyor,Neden bu mekanizmayı kullanıyorlar anlamış değilim.
Örneğin palio gibi bir arabada bile farklı bir mekanızma var,işcilik kotu ama camlarda sıkıntı yapmıyor.

Size tavsiyem camları otomatik olarak aşagıya inmesi için düğmeye bastıgnızda sonuna kadar inmesi için beklemeyin,durdurun. Çünkü kendi otomatik sonuna kadar indiğinde durması için plastik parcaya vuruyor,Burda zamanla onun aşınmasına ve kırılmasına neden olmaktadır,Bu bir çözüm değildir fakat arızalanma sürecini biraz uzatacaktır.

Saygılar..
serkan34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 04 Ağu 2008, 16:05

[quote="ünsal"]o kadarda sorun olmaz sadece yıkama yapılırken kapı içlerine su alıyor araç bu kronik ve o suda arızaya neden oluyor bakımlı olanlarda sorun olmaz ...[/QUOTE]

Ya suz ya toz böle sorunlara yol açıyor.
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir