Asr,Abs, El freni lambası ve sinyal sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Asr,Abs, El freni lambası ve sinyal sesi

İleti BaTeRRiiSStt » 05 Tem 2008, 11:45

Aracımın ABS,ASR,EL FRENİ LAMBASI seyir halindeyken ikaz vermeye başlıyor sesli uyarıda veriyor. Birkaç kez stop edip tekrar çalıştırdım düzelmedi yola o şekilde devam ettim. Daha sonra stop edip çalıştırdığımda ikaz lambaları söndü.Servisten telefonla ustayı arayıp sordum akünün üstünde sigortalar var sigortası atmıştır elektrikçiye göster değiştirsinler dedi. İkaz lambaları söndüğü için ben elektrıkçiye gitmedim. aradan 1 ay geçti dün yine aynı şeyi yaptı stop edip çalıştırdım yine ikaz lambaları söndü.. daha önceden başına böyle birşey gelen varmı yada bu konuda bilgisi olan.. sigortasında problem olsa bu şekilde ara ara ikaz verirmi acaba?

BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti BaTeRRiiSStt » 05 Tem 2008, 15:43

yokmu ??
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti derude » 05 Tem 2008, 16:39

zayıf bir ihtimal ama fren hidrolik seviyesini kontrol ettiniz mi?

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 05 Tem 2008, 16:50

hayır ettirmedim ama servise gidip baktırıcam uzun yola çıkıcam çünkü. Ustayı aradım kirli benzin yapabilir dedi. Oha dedim abs yanıyo motor arıza lambası değil dedim .. inşallah fren hidroliği falandır da sensör olayı falan değildir ..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 05 Tem 2008, 16:56

1 ay arayla yapmış olması, bana elektirik sisteminden kaynaklı gibi geldi. eğer gerçekten sorun abs, asr olsaydı kendiliğinden iyileşmezdi.

sigorta temassızlığı olabilir, umarım beyinden kaynaklı değildir...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cuneight » 05 Tem 2008, 17:36

selam arkaaşla  benim başımda da öle bi sorun var benimde asr lambam yanıyo bi kaç gün önce yanmaya başladı ilk  gün yandı sonra isttop edip yeniden çalıştırdım  yanmadı ama daha sonra yine yandı şuanda da her çalıştırdığımda yanıyo ve sönmü yo neden olduğunu anlamadım  bi fikri olan varmııı?
cuneight
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 05 Tem 2008, 17:42

[quote="cuneight"]selam arkaaşla  benim başımda da öle bi sorun var benimde asr lambam yanıyo bi kaç gün önce yanmaya başladı ilk  gün yandı sonra isttop edip yeniden çalıştırdım  yanmadı ama daha sonra yine yandı şuanda da her çalıştırdığımda yanıyo ve sönmü yo neden olduğunu anlamadım  bi fikri olan varmııı? [/QUOTE]

seninki büyük ihtimal hidrolik fren yağı seviyesinin azalmasından..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 05 Tem 2008, 18:38

inşallah benımkıde oyle basıt bıseydır :P
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti loveskoda » 05 Tem 2008, 19:00

ABS için Kullanım kılavuzunda şöyle diyor:

"ABS ışığı sürüş esnasında sönmez ise sistemde arıza vardır. Araç normal frenlenir(ABS yokmuş gibi), ABS sistemi devreye girmez. Servise kontrol ettiriniz. Eğer ABS ışığı ile birlikte 3 bip sesi duyulursa büyük bir arıza vardır...

ASR lambası, ASR devre dışı iken veya arızalı iken sürekli yanar."

Eğer bunlar dışında bişeyse sigortadan vs. olabilir..
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 05 Tem 2008, 22:45

bizim arabadaki absler flnfda cep telefonundan etkilenirmi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti hakanerdogan » 05 Tem 2008, 23:14

yok be o ABS nin cep telefonundan etkilenmesi 21.yüzyılın en büyük palavrasıdır.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cuneight » 05 Tem 2008, 23:25

saolun arkadaşlar
cuneight
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayf10 » 09 Tem 2008, 01:12

[quote="BaTeRRiiSStt"]Aracımın ABS,ASR,EL FRENİ LAMBASI seyir halindeyken ikaz vermeye başlıyor sesli uyarıda veriyor. Birkaç kez stop edip tekrar çalıştırdım düzelmedi yola o şekilde devam ettim. Daha sonra stop edip çalıştırdığımda ikaz lambaları söndü.Servisten telefonla ustayı arayıp sordum akünün üstünde sigortalar var sigortası atmıştır elektrikçiye göster değiştirsinler dedi. İkaz lambaları söndüğü için ben elektrıkçiye gitmedim. aradan 1 ay geçti dün yine aynı şeyi yaptı stop edip çalıştırdım yine ikaz lambaları söndü.. daha önceden başına böyle birşey gelen varmı yada bu konuda bilgisi olan.. sigortasında problem olsa bu şekilde ara ara ikaz verirmi acaba?[/QUOTE]

benimde gösterge ışıkları(abs yok aracımda motor ikaz,epc,hidrolik ikaz ) kendiliğinden yanıp sönüyordu aracımı 2005 de alıp bakımı yaptırdıktan sonra,teşhiş yanlış buji montajı olarak konmuştu o zaman ve buji değişimi yapılınca zorun düzelmişti.Umarım senin arızada böyle basit bir durumdur.Saygılar...
tayf10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 09 Tem 2008, 01:25

[quote="BaTeRRiiSStt"]Aracımın ABS,ASR,EL FRENİ LAMBASI seyir halindeyken ikaz vermeye başlıyor sesli uyarıda veriyor. Birkaç kez stop edip tekrar çalıştırdım düzelmedi yola o şekilde devam ettim. Daha sonra stop edip çalıştırdığımda ikaz lambaları söndü.Servisten telefonla ustayı arayıp sordum akünün üstünde sigortalar var sigortası atmıştır elektrikçiye göster değiştirsinler dedi. İkaz lambaları söndüğü için ben elektrıkçiye gitmedim. aradan 1 ay geçti dün yine aynı şeyi yaptı stop edip çalıştırdım yine ikaz lambaları söndü.. daha önceden başına böyle birşey gelen varmı yada bu konuda bilgisi olan.. sigortasında problem olsa bu şekilde ara ara ikaz verirmi acaba?[/QUOTE]

her yıl düzenli olarak periyodik bakımlarını yaptırıyor musun? aracının..

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti demir_01 » 09 Tem 2008, 01:42

arkadaşlar madem konu açılmıs bende sorayım neden 2001 2002 model fabıalarda comfort ve classıc lerde abs yok
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 09 Tem 2008, 01:42

[quote="demir_01"]arkadaşlar madem konu açılmıs bende sorayım neden 2001 2002 model fabıalarda comfort ve classıc lerde abs yok [/QUOTE] skodanın pintiligi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir