Dizel mi, benzin mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Dizel mi, benzin mi?

İleti irfant » 29 Arl 2006, 17:07

[quote="redgangway"]
 1.2 ile tdi yi karşılaştırmamak gerekir bence.denk araçlar değil çünkü.[/QUOTE]

Ben hiçbir yazımda 1.2 ile 1.4 TDI denktir demedim, benim geçtiğim km itibariyle 1.2 Fabia diğer motor ve yakıt türüne sahip Fabia'lardan daha ekonomiktir dedim Big%20smile

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti mygokhan » 29 Arl 2006, 17:10

[quote="irfant"][quote="redgangway"]
 1.2 ile tdi yi karşılaştırmamak gerekir bence.denk araçlar değil çünkü.[/QUOTE]

Ben hiçbir yazımda 1.2 ile 1.4 TDI denktir demedim, benim geçtiğim km itibariyle 1.2 Fabia diğer motor ve yakıt türüne sahip Fabia'lardan daha ekonomiktir dedim Big%20smile

[/QUOTE]

+1198 x 1198
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti redgangway » 29 Arl 2006, 22:01

herkesin keyfine ve kesesine kalmış bi durum fazlada tartışmaya gerek yok.bazısı alırken biraz fazla ödeyip rahat rahat gezmeyi tercih eder.bazısıda alırken eksik ödeyip daha sonra binerken fazla harcamayı tercih eder.tabi maddiyatta önemli adam krediyle alıyordur 1.2yi zar zor denkleştirmiştir fazladan 5 milyar faizi ile filan çok fazla yük getirir o zaman elbette 1.2 o kişinin daha çok işini görür.ama nakit para varsa ve de dizele de yetiyorsa fazladan 5 milyarı araca bağlamak zarar getirmez sadece rahat rahat gezdirirBig%20smilesatarkende fazla ödediğini bir miktar eksikte olsa geri alır.ama inanın benzin bitti stresini yaşatmaması bile buna fazlasıyla değer.yaklaşık 100 milyona 1100-1200 bazen daha da fazla yol yapmak ne demek ya bence süper bi olay.LOL

benimde daha önceki araçlarım benzinliydi.bende irfan t ile aynı şekilde düşünüyordum taki dizele bininceye kadar.bu ilk dizelim vallahi dünya varmış diyorum.dizeli alırken ödenen fazla miktarın stresini ödemeyi yapana kadar yaşıyorsunuz daha sonra kullandığınız sürece yakıt stresini yaşamıyorsunuz benzinlide de öderken nispeten daha rahatsınız(sonuçta bir miktar eksikte olsa gayet yüklü bir miktar bayılıyoruzOuch) ama kullanım süresince benzin kabusunu yaşıyorsunuz.ekonomikliğini bilmem ama dizel sağlık için daha faydalıBig%20smile en azından stres yaşama süreniz daha kısa.bundan sonra dizelciyim param yettiği müddetçe tabi bide köşeyi dönmediğim müddetçeBig%20smile.malum para çoksa dizelin takırtısını dinlemeye lüzum yokWink
redgangway
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qw12 » 29 Arl 2006, 22:30

evet evet bence de dizel ve benzinliyi ayıran esas nokta işte buHugyani psikoloji
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti MAHO » 30 Arl 2006, 02:15

Redgangway; dizel alımı konusunda seninle fikirlerimiz tamamen aynı. Thumbs%20Up
Bu arada benim aracın (80 hp TDI sedan) ağırlığı gerçekten de fatura, teknik rapor ve ruhsatta 1276 kg yazıyor. Kitapta 1255 kg. Ancak kitapta, teknik dökümandaki veriler dikkate alınmalıdır diyor. Bilgilerinize.Ying%20Yang

Bir de aracın kitabını okurken ne kadar çok donanım eksiği varmış benim aracın dedim. Oysa alırken bu donanımın üstü yok demişlerdi. Ör: Arka koltuk orta kol dayama, arka taraf bardak tutucu, Cd çaların yanından açılan bardak tutucu, arka cam otomatiği, yolcu hy devreden çıkartma, yedek sigorta kutusu, sustalı anahtar, hırsız alarmı, kapı / bagaj açık ikaz lambası, esp, asr, ısıtmalı ön koltuklar, cruise kontrol (ayrıca takdırdım), ön sis vs. Ben bunları parasını versem de alamıyordum. Bunların hepsinin standart olduğu Fabia modeli var mı, yoksa ülkelere göre mi ayar veriyorlar.?  Bilgi.Ying%20Yang
MAHO
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qw12 » 30 Arl 2006, 02:24

tartışılmaya değer bir soru. bence donanım olayı ithalatçı ile ilgili bir durum. adamlar Türkiyede çok satabileceği donanımları getirtiyor bence ya sizce?

qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 30 Arl 2006, 03:18

bu saydıklarınız avrupadaki araçlar için geçerli felicia bile bu özelliklere sahip avrupada ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti qw12 » 30 Arl 2006, 03:23

biz de avrupada satılanların özelliklerini okuyup okuyup yutkunuyoruz. oysa adamlar daha iyisine daha ucuza biniyor. bizimki vergi yükü nedeniyle hem donanımsız hem de en kazığındanOuch. nedir bu zavallı Türk halkının çektiği yaw.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 30 Arl 2006, 03:26

onlar kaymanı yiyor biz kaymaktan kalanı yeni modellerde navigasyon var çoğunda türkiyede sayılı yok denecek kadar az Unhappy
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti redgangway » 30 Arl 2006, 11:29

[quote="MAHO"]
 Oysa alırken bu donanımın üstü yok demişlerdi.
[/QUOTE]
sanırım aldığınız satıcının elinde yokmuş.bilirsiniz ellerinde yoksa ya üretimden kalktı abi yada en iyisi bu abi derler.Angryavrupadaki kadar zengin olmasada türkiyedeki elegance donanımı yeterli seviyede bence.

işte türkiyedeki donanımlar bunlar.saydıklarınızın çoğu var.

www.skoda.com.tr den alıntı...

CLASSIC
SÜRÜCÜ HAVA YASTIĞI, RADYO TEYP, UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİT, RENKLİ CAMLAR, ELEKTRİKLİ ÖN CAMLAR, YÜKSEKLİK AYARLI SÜRÜCÜ KOLTUĞU, IMMOBILISER, YOL BİLGİSAYARI, KATLANABİLİR ARKA KOLTUK, YARI OTOMATİK KLİMA, POLEN FİLTRESİ, SOĞUTMALI TORPİDO GÖZÜ,ELEKTRİKLİ DIŞ DİKİZ AYNALAR(1.4 MODELLER),AKTİF GERGİLİ ÖN EMNİYET KEMERLERİ

AMBIENTE
YARI OTOMATİK KLİMA, ABS+MSR, ASR(1.4 101HP MODELLERDE), SÜRÜCÜ VE YOLCU HAVA YASTIĞI, YAN HAVA YASTIKLARI, 14" ALÜMİNYUM ALAŞIMLI JANTLAR, ELEKTRİKLİ ÖN CAMLAR,YOL BİLGİSAYARI, UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİT, ELEKTRİKLİ VE ISITMALI DIŞ DİKİZ AYNALARI, RADYO-CD ÇALAR, RENKLİ CAM, YÜKSEKLİK VE DERİNLİK AYARLI ELEKTRO HİDROLİK DİREKSİYON, ABS+MSR, IMMOBILISER,YÜKSEKLİK AYARLI SÜRÜCÜ KOLTUĞU, ÇİFT PARÇALI KATLANABİLİR ARKA KOLTUK, POLEN FİLTRESİ, SOĞUTMALI TORPİDO GÖZÜ, KROM KAPLAMA KAPI KOLLARI.

*SUNROOF: OPSİYONEL

ELEGANCE
AMBIENTE + (YOLCU HAVA YASTIĞI DEVREDIŞI BIRAKABİLME, ELEKTRİKLİ ARKA CAMLAR, CRUISE CONTROL (HIZ SABİTLEYİCİ), ÖN SİS FARLARI, KATLANABİLİR KONTAK ANAHTARI, PARK SENSÖRÜ, VİTES KOLU+EL FRENİ DÜĞMESİ+KAPI KİLİT DÜĞMELERİ KROM KAPLAMA)

*SUNROOF, CD CHANGER: OPSİYONEL

RS 1.9 TDI / 131 HP
SÜRÜCÜ VE YOLCU HAVA YASTIĞI, ABS+MSR+ASR, YARI OTOMATİK KLİMA, YOL BİLGİSAYARI, IMMOBILISER, ELEKTRİKLİ ISITMALI YAN AYNALAR, ELEKTRİKLİ ÖN CAMLAR, UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİT, KATLANABİLİR KONTAK ANAHTARI, YÜKSEKLİK VE DERİNLİK AYARLI ELEKTRO HİDROLİK DİREKSİYON, YÜKSEKLİK AYARLI ÖN EMNİYET KEMERLERİ, RADYO-CD ÇALAR, HOPARLÖR + 2 TWEETER, ALÜMİNYUM ALAŞIMLI 16" JANTLAR ve 205/45 R 16 LASTİKLER, ARKA CAM SİLECEĞİ, TORPİDO GÖZÜ SOĞUTMA, BAGAJ İÇİ AYDINLATMA, KROM PAKETİ (Vites Topuzu, Kapı Kilit Butonları), SPOR DERİ PAKETİ (Direksiyon, El Freni, Vites Topuzu), SPORTİF ÜÇ KOLLU DİREKSİYON ve PEDALLAR, SPOR TİP GÖSTERGELER, SPORTİF KOLTUKLAR VE ÇİFT RENKLİ KOLTUK DÖŞEMELERİ, KATLANABİLİR ARKA KOLTUKLAR, FAR YÜKSEKLİK AYARI, ÖN SİS FARI, ARKA SİS LAMBASI, İÇERİDEN AÇILABİLEN BENZİN DEPOSU, ÖN/ARKA BAŞ DAYANAKLARI, ÖN OKUMA LAMBALARI, BARDAK TUTACAĞI.

CHARM
SÜRÜCÜ HAVA YASTIĞI, IMMOBILISER, ELEKTRO HİDROLİK DİREKSİYON, YÜKSEKLİK AYARLI SÜRÜCÜ KOLTUĞU, İKİ PARÇA KATLANABİLİR ARKA KOLTUK, ARKA CAM SİLECEĞİ, MAXIDOT EKRAN, YOL BİLGİSAYARI, SOĞUTMALI TORPİDO GÖZÜ, ELEKTRİKLİ ÖN CAMLAR, UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİT, KLİMA, RADYO-TEYP, GÖVDE RENGİ ÖN&ARKA TAMPON, RENKLİ CAMLAR, SPOR VİTES TOPUZU, GÖVDE RENGİ KAPI KOLLARI VE DİKİZ AYNALARI, İÇERİDEN ALİMİNYUM ÇERÇEVELİ ÖN FARLAR, CHARM PASPASLAR, İKİ YANDA CHARM LOGOSU.

ACTIVE
SÜRÜCÜ HAVA YASTIĞI, IMMOBILISER, ELEKTRO HİDROLİK DİREKSİYON, YÜKSEKLİK AYARLI SÜRÜCÜ KOLTUĞU, KATLANABİLİR ARKA KOLTUK, ARKA CAM SİLECEĞİ, İKİ PARÇA KATLANABİLEN ARKA KOLTUKLAR, ÖNDE OKUMA LAMBASI, İÇERİDEN AÇILABİLEN YAKIT DEPOSU KAPAĞI, MAXIDOT EKRAN, YOL BİLGİSAYARI, SOĞUTMALI TORPİDO GÖZÜ, ELEKTRİKLİ ÖN CAMLAR, UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİT, KLİMA, RADYO-TEYP, GÖVDE RENGİ ÖN&ARKA TAMPON, RENKLİ CAMLAR, SPOR VİTES TOPUZU, 14" ALİMİNYUM ALAŞIM JANTLAR, DERİ KAPLI DİREKSİYON VE VİTES TOPUZU, GÖVDE RENGİ KAPI KOLLARI VE DİKİZ AYNALARI, KOYU RENK ARKA CAMLAR, ACTIVE PASPASLAR.

redgangway
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qw12 » 31 Arl 2006, 00:01

arkadaşlar, skodanın web sayfası ile ilgili en uyuz olduğum nokta modelere göre donanım tablosunu adam gibi vermiyorlar. ancak düzyazı halinde karman çorman edebiyat yapıyorlar. buradan yetkililere sesleniyorum. donanım tablolarını diğer markalar gibi anlaşılır şekilde karşılaştırmalı ve adım adım veriniz.

qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti MAHO » 04 Oca 2007, 00:55

REDGANGWAY DONANIM LİSTENE OK.

ELEGANCE
AMBIENTE + (YOLCU HAVA YASTIĞI DEVREDIŞI BIRAKABİLME, ELEKTRİKLİ ARKA CAMLAR, CRUISE CONTROL (HIZ SABİTLEYİCİ), ÖN SİS FARLARI, KATLANABİLİR KONTAK ANAHTARI, PARK SENSÖRÜ, VİTES KOLU+EL FRENİ DÜĞMESİ+KAPI KİLİT DÜĞMELERİ KROM KAPLAMA)

*SUNROOF, CD CHANGER: OPSİYON

TAMAM BU DONANIMLAR İÇİN BİRŞEY DEMİYORUM. DOĞRUDUR. ANCAK, 2006 KASIMINDA DİZEL 80 HP NİN SADECE CLASSIC VE AMBIANTE DONANIMLISI VARDI, ELEGANCE İSE SADECE BENZİNLİDE VARMIŞ. BELKİ DAHA SONRA ÇIKMIŞTIR. AMA BENCE YANLIŞ. ÇOK UÇ DONANIMLAR HARİÇ (ÖR: AÇILIR TAVAN) ARACI 2 VERSİYONLA SATACAKSIN. BAZ VE LÜKS. BU NE YA. İNSANIN BEYNİ BULANIYOR. HAKSIZMIYIM ARKADAŞLAR. KILLA, TÜYLE ARABANIN VERSİYONUNU DEĞİŞTİRİYORLAR. 

MAHO
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MAHO » 07 Oca 2007, 03:26

KONUYLA İLGİLİ DİĞER YAZIŞMALAR <DİZEL GERÇEKTEN EKONOMİK Mİ> FORUMUNDA. BİLGİNİZE.Approve

MAHO
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kabasakal » 07 Oca 2007, 11:43

işin özü şu arkadaşlar

fazla km yapanlar için dizel tabiki daha ekonomik..

ama ben evde işe işten eve gidiyorum diyorsanız benzinli daha ekonomik (dizelle arasındaki fiyat farkı , vergisi , bakım masrafları , parça fiyatları bunda bence önemli rol oynuyor )

Tabi herkeze kendi arabası güzelBig%20smile... Allah kaza bela vermesin...Wink
kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 08 Oca 2007, 13:44

[quote="kabasakal"]işin özü şu arkadaşlar

fazla km yapanlar için dizel tabiki daha ekonomik..

ama ben evde işe işten eve gidiyorum diyorsanız benzinli daha ekonomik (dizelle arasındaki fiyat farkı , vergisi , bakım masrafları , parça fiyatları bunda bence önemli rol oynuyor )

Tabi herkeze kendi arabası güzelBig%20smile... Allah kaza bela vermesin...Wink
[/QUOTE]

Embarrassed + 10000000000000  HELALLLLL...
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir