Depo fulleme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Depo fulleme

İleti 61ogretmen61 » 13 Tem 2008, 02:00

1- benzin alırken yeni nesil pompalarla hile yapılabiliyor mu?

2- hile yapılabiliyorsa çözüm yolu nedir?

3- Bidonla (20 lt) benzin almanın veya bu benzini arabaya dökmenin mahzuru var mıdır? bazen tutuşacak diye korkuyorum.

61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 13 Tem 2008, 02:03

mahsuru yokda, dikkatli dökmek lazım yere dökmeden, bide depo kapağının etrafındaki tozu toprağı bulaştırmamak önemli. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yexplorer » 13 Tem 2008, 02:11

[quote="agros"]aynı şey lpg de söz konusu olamaz cünkü lpg de tabanca atmıyor duruyor. aracı sallarsanız biraz daha gaz basıyor okadar diye biliyorum. bi zamanlar 2001 de felan ıspartada bi istasyonda ara sıra beklemişliğimiz oldu. [/QUOTE]
depo dolunca şamandıradan ses geliyor ve basmaya devam ediyor lpg de
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti yexplorer » 13 Tem 2008, 02:16

[quote="ufuk05"]

Arkadaşlar benzin alırken dikkat etmeniz gereken hususlar

1- pompacı eliyle  tabancaya dokunuyorsa bilinki hava basıyor.

2- depoyu fullicekseniz attığı yerde bırak diyin. üzerine ilave edimmi abi diyince gene tabancadan oynama yapar hava basar

Bu bilgi tanıdık pompacıdan aldım.Bilginiz olsun
[/QUOTE]

havayı adam istediği zaman basabiliyormu? bana bu tuhaf geldi. adam ne kadar hava bastığını nereden bilecek. sonuçta bunlar pompacı bana 50 ytl yerine 40 liralık benzin verince eline ne geçecek. pompacılar mesai bitiminde depo ölçümlerine göre teslim ediyorlar parayı bildiğim kadarıyla. eğer adam sürekli fazla veriyorsa istasyon sahibinin dikatini çeker diye düşünüyorum
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti FWD » 13 Tem 2008, 02:49

Aracınıza yakıt alırken bilinen firmaların ana bayilerini veya oradaki halk tarafından tercih edilen yerlerden alın. Olmadık yerlerden almayın( demek istediğimi anladınız :) pek anlatamadım ama olsun). Hava basma olayı olmaz diye düşünüyorum. Birden bilinen bir yanlış var. Yedek depo diye bilinen yeri doldurmak sakıncalıdır. Sıcak havalarda benzin fazlaca buharlaşır ve genleşme deposunda depolanır. Sonra bu benzin yoğunlaşır ve kullanılır. Siz siz olun 100km fazla yol yapacağım diye genleşme deposunu doldurmayın. Ayrıca sabah, öğlen veya akşam saatlerinde benzin almanın gözle görülür bir farkı olacağını düşünmüyorum.
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir