Skoda Fabia Birinci-2008 Test

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Fabia Birinci-2008 Test

İleti ihsan » 14 Tem 2008, 16:35

Skoda Fabia 1.4 16V
PS/kW: 86/63, 0-100 km/h in 11.7s., Vorderrad, 174 km/h Spitze, Preis 12.690 €

dikkatinizi cektimi arkadaslar 12690*1922=24390ytl

Yeni Fabia HB   Ambiente   1.4 85 HP   29.900

trde fazla fark yokmus ya ben cok beklıyordum

Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti irfant » 14 Tem 2008, 16:43

Çek Cumhuriyeti'nde de fiyatlar burası ile çok yakın...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti crash » 14 Tem 2008, 21:49

haydaaa 207 sonuncu Confused fabia' yıda tebrik ediyorum tabi bence beklenen bi sonuç ClapClap

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 14 Tem 2008, 22:14

[quote="98Pickup"]207 nin 7.olması bile mucize diyorum,ölüm makinası.. Dizelleri kıyaslansa vw grup tepetaklak olur..[/QUOTE]

206 için doğru diyosun ama 207 için aynı şeyi söyleyemicem.Euro Ncup' tan 5 yıldız almış bir araç nasıl olurda ölüm makinesi olur onu anlayabilmiş değilim.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 21 Tem 2008, 01:06

Güncell....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 21 Tem 2008, 02:00

tebrikler fabia ...

paylaşım için teşekkürler...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti sainz » 21 Tem 2008, 13:18

15-21 Temmuz 2008 tarih ve 2008/29 sayılı Auto Show' da da Dacia Sandero ile Škoda Fabia, VW Polo, Chevrolet Aveo, Hyundai Getz' i karşılaştırmışlar. Yurtdışında yapılmış bir test ve grup dergisi olduğu için Auto Show' da da yer almış. Škoda 1 puan farkla Polo' nun önünde yer almış. Benim pek bir anlam veremediğim Škoda' da (1.4 16V 86 HP) 205/45/16 ebatlı lastik kullanılırken, aynı motorun 80 HP' liği varmış Polo' da fakat Polo' da 165/70/14 ebatlı lastik kullanılmış.Confused Arada epey bir fark var. Tabii ki Polo bu durumda yol tutuş konusunda epey puan kaybetmiş. Geyik testi denilen testte Getz arkasını çabucak bıraktığı için "ESP şart" deniliyor. Chevrolet ve Škoda hariç diğerlerinin frenleri ısındıkça fren mesafeleri artmış. Polo ufak lastiklerin avantajını takıt tüketiminde görmüş. Test ortalaması 6,4 lt/100 km. Aveo bile 6,8 lt/100 km. yakmış.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti irfant » 21 Tem 2008, 13:35

Fabia'da orijinal olarak o ebtta bir lastik hiç görmedim, fabrikada bile...

Ya yanlış veri konmuş ya da sonradan değiştirilmiş. 195'ten daha geniş lastik yok Fabia serisinde...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 21 Tem 2008, 13:59

[quote="irfant"]Fabia'da orijinal olarak o ebtta bir lastik hiç görmedim, fabrikada bile...

Ya yanlış veri konmuş ya da sonradan değiştirilmiş. 195'ten daha geniş lastik yok Fabia serisinde...
[/QUOTE]

...Teste konuk olan Fabia' da 1.4 lt' lik motor, hızlanma konusunda Polo' dan geride kaldı. Ancak opsiyonel 16"' lik jantlarıyla oldukça sportif bir görünüme sahip. Gelelim diğer farklara: Fabia biraz daha erken duruyor, diresiyonu daha canlı tepkilere sahip ama yol konforu Polo' nun gerisinde kalıyor. Polo' yu daha konforlu yapansa, 14"' lik standart jantlar...

Testin içerisinden aldığım bir bölüm.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SEAHAWK » 21 Tem 2008, 14:36

Söz konusu karşılaştırma büyük lastik boyultarının bütün dezavantajlarını birden görmemizi sağladı Fabia'da. B sınıfı bir araca görmemiş gibi 16'lık jantı takıp, fiyatı da en az 2 tane 185 60 14 edecek lastik kullanılınca Fabia ne adam gibi hızlanabilmiş, ne adam gibi tasarruflu yakabilmiş ne de adam gibi konfor sunabilmiş.

Benim "tork zengini" dediğim motoru ara hızlanmalarda kepaze etmişler resmen. Allah'tan Polo'da standart boyutlarda lastik varmış da, o gösterebilmiş aracın motorunun güzelliklerini.

İrfan Hocam Bu 16 inçlik jant orjinal bu arada. Yurtdışında sunulan bir seçenek. Aynısı sizin Roomster'da da geçerli. Tabii bence gereksiz mi gereksiz, o ayrı.

14 inç bile gayet güzel bir seçenek ya; hadi büyük istiyorsan 15'lik tak. 16 senin ne haddine 3 karış arabayla. Zenci repçi jipleri gibi...Angry
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 21 Tem 2008, 15:19

[quote="SEAHAWK"]

İrfan Hocam Bu 16 inçlik jant orjinal bu arada. Yurtdışında sunulan bir seçenek. Aynısı sizin Roomster'da da geçerli. Tabii bence gereksiz mi gereksiz, o ayrı.

Angry
[/QUOTE]

Jant orijinal yani Skoda için ama ebat uçuk. 

Roomster'da 16" Scout versiyonunda var, normallerde yok. Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SEAHAWK » 21 Tem 2008, 16:50

[quote="irfant"][quote="SEAHAWK"]

Angry
[/QUOTE]

Jant orijinal yani Skoda için ama ebat uçuk. 

Roomster'da 16" Scout versiyonunda var, normallerde yok. Wink
[/QUOTE]

Sormayın hocam, bu Avrupalı'larda ne meraksa, bizim Cordoba'nın bile 205 45 16 ölçüsü var dışarda. Adamlarda çukur vb. yok tabii; jant eğilmesi vb. bilmiyorlar. Yağmur yağınca yollarda su birikintisi de oluşmuyor herhalde, aquaplannigden de korkuyorlar.

Geniş lastik, büyük jant kombinasyonundan hoşlanmıyorum. Estetik olabilir, ama kullanışlı değil.
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 21 Tem 2008, 16:59

[quote="SEAHAWK"]...Yağmur yağınca yollarda su birikintisi de oluşmuyor herhalde, aquaplannigden de korkmuyorlar...[/QUOTE]

Hatta zamanında Emre Yerlici Avrupa' da bir ralliye katılmıştı ve ilk etapta yağmur nedeniyle bir-iki kere spin atmıştı. Röpotajda "asfaltı kambur gibi yapmışlar, su yolun üzerinde kalmıyor kenarlara akıyor. Bu nedenle alışmak zaman aldı ve hata yaptık" diye konuşmuştu Emre Yerlici.Wink

Not : aquaplanningden korkmuyorlar olacak sanırım. Alıntıda düzelttim.Wink
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SEAHAWK » 21 Tem 2008, 18:23

[quote="sainz"][quote="SEAHAWK"]...Yağmur yağınca yollarda su birikintisi de oluşmuyor herhalde, aquaplannigden de korkmuyorlar...[/QUOTE]

Hatta zamanında Emre Yerlici Avrupa' da bir ralliye katılmıştı ve ilk etapta yağmur nedeniyle bir-iki kere spin atmıştı. Röpotajda "asfaltı kambur gibi yapmışlar, su yolun üzerinde kalmıyor kenarlara akıyor. Bu nedenle alışmak zaman aldı ve hata yaptık" diye konuşmuştu Emre Yerlici.Wink

Not : aquaplanningden korkmuyorlar olacak sanırım. Alıntıda düzelttim.Wink
[/QUOTE]

Haklısınız, o "M" çok önemli.Big%20smile
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 21 Tem 2008, 20:18

http://babelfish.yahoo.com/translate_ur ... =Translate

Bu da 2005 yılında yapılan, Octavia'nın açık ara birinciliği ile sonuçlanan bir test. Yine aynı sitenin testi.

Bu arada almanca sitelerden alıntı yaparken http://babelfish.yahoo.com/ sitesindeki çeviriyi kullanarak yazalım. Okuması daha kolay oluyor. Wink
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti r32 » 21 Tem 2008, 20:21

Alman testlerinde hiçbir zaman bi fransız arabasının birinci seçildiğini duydunuzmu?
Geçen bir test daha vardı.
Passat-Audi-SuperB gibi araclar vardı. SuperByi birinci seçtiler. Yalnız teste baktıgımzda  passatın en boş versiyonu yanı trendline, audinin en boş versiyonunu kullandıklarını, ama skodanın  en full versiyonunu kullandıklarını görmeniz olası. Ben bu testelere pek inanmıyorum açıkçası.
Şuda bir gerçek dünyada alman arabalarından daha iyi bir araba yok bence.

r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SEAHAWK » 21 Tem 2008, 20:23

[quote="espirtlotus"]Alman testlerinde hiçbir zaman bi fransız arabasının birinci seçildiğini duydunuzmu?
Geçen bir test daha vardı.
Passat-Audi-SuperB gibi araclar vardı. SuperByi birinci seçtiler. Yalnız teste baktıgımzda  passatın en boş versiyonu yanı trendline, audinin en boş versiyonunu kullandıklarını, ama skodanın  en full versiyonunu kullandıklarını görmeniz olası. Ben bu testelere pek inanmıyorum açıkçası.
Şuda bir gerçek dünyada alman arabalarından daha iyi bir araba yok bence.

[/QUOTE]

İlk cümlenizdeki soruya "niye seçilsin ki ?" diye soruyla cevap vermek isterim. Gerçi zaten son cümleniz durumu çok güzel açıklıyor.Smile
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti r32 » 21 Tem 2008, 20:33

Haklısınız ama bazen teste katılan alman araclarından daha kaliteli japon veya fransızlar gelebiliyor. Veya mesela bana göre opel corsa sınıfları arasında kötü bir aractır. Toyota yarıs corsadan daha iyidir. Ama toyota yaris rakipleri arasında en arkaya atılıyor. 
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir