Eko66--Yakıt tasarruf cihazı--

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Eko66--Yakıt tasarruf cihazı--

İleti Gencler1980 » 14 Tem 2008, 02:32

Merhaba Arkadaşlar,

foruma yeni katıldım ama 3 aydır FABİAm var.2001, 1.4 , 101 bg, comfort modeli. Foruma göz attım benden de bir katkı olsun dedim. Zaten forumda birkaç arkadaş yazmış vede merak etmiş ama inanamışlar--ekoyak ile karıştırmayın--- Bunu sakın reklam olarak algılamayın ama cebiniz için faydalı olabilir. Fabiama EKO66 yakıt tasarruf cihazı taktırdım. Aslında ilk bakışta hepimizin inanmak istemediği bir olay yada kandırıldığımızı zannettiğimiz şey. Ama gerçekten faydalı şu anda yakıt sarfiyatım %18 düştü bu daha da artacak %22-25'e kadar.Normalde bir depo ile 510 km gidiyordum şimdi 600 km. Ve de en önemlisi gücüm düşmedi hatta daha da arttı. Başka bir özellik ise yağ değişimini 4 katına çıkartıyor(40000 kmde )Eksoza elimi koyup kokluyorum sadece su buharı çıkıyor. Eğer taktırmak isteyen arkadaşlar varsa tavsiye ederim özellikle 1,2 motorlar için birebir ilaç bence(LPG ve dizele de takılıyor). Yakında resimlerini koyarım.  Herkese selamlar.

Gencler1980
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 14 Tem 2008, 02:37

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler... Aramıza hoşgeldiniz bu aradaSmile
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 14 Tem 2008, 02:55

bu konuda deneyim paylaşan ilk kişisiniz (galiba başka hatırlamıyorum).
çok teşekkürler...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti 61ogretmen61 » 14 Tem 2008, 04:07

[quote="Gencler1980"]

Merhaba Arkadaşlar,

foruma yeni katıldım ama 3 aydır FABİAm var.2001, 1.4 , 101 bg, comfort modeli. Foruma göz attım benden de bir katkı olsun dedim. Zaten forumda birkaç arkadaş yazmış vede merak etmiş ama inanamışlar--ekoyak ile karıştırmayın--- Bunu sakın reklam olarak algılamayın ama cebiniz için faydalı olabilir. Fabiama EKO66 yakıt tasarruf cihazı taktırdım. Aslında ilk bakışta hepimizin inanmak istemediği bir olay yada kandırıldığımızı zannettiğimiz şey. Ama gerçekten faydalı şu anda yakıt sarfiyatım %18 düştü bu daha da artacak %22-25'e kadar.Normalde bir depo ile 510 km gidiyordum şimdi 600 km. Ve de en önemlisi gücüm düşmedi hatta daha da arttı. Başka bir özellik ise yağ değişimini 4 katına çıkartıyor(40000 kmde )Eksoza elimi koyup kokluyorum sadece su buharı çıkıyor. Eğer taktırmak isteyen arkadaşlar varsa tavsiye ederim özellikle 1,2 motorlar için birebir ilaç bence(LPG ve dizele de takılıyor). Yakında resimlerini koyarım.  Herkese selamlar. [/QUOTE]
kardeş iyi güzel söylüyorsun da bu arabayı üretenler neden buna benzer bir teknoloji kullanmıyorlar. o motoru veya şanzumanı üreten vw böyle bir cihazı niye üretemesin ki? ya da aracın daha az yakması mümkünse buna göre bir motor niye yapmasın ki? bu cihaz bana çok mantıklı gelmiyor. en azından bilimsel olarak birileri bir açıklama yapmadan.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 14 Tem 2008, 04:24

[quote="61ogretmen61"]kardeş iyi güzel söylüyorsun da bu arabayı üretenler neden buna benzer bir teknoloji kullanmıyorlar. o motoru veya şanzumanı üreten vw böyle bir cihazı niye üretemesin ki? ya da aracın daha az yakması mümkünse buna göre bir motor niye yapmasın ki? bu cihaz bana çok mantıklı gelmiyor. en azından bilimsel olarak birileri bir açıklama yapmadan. [/QUOTE]

Ben de merak ediyorum... Yakıt tasarrufu için Milyondolarlık AR-GE çalışmaları yürüten firmalar bu cihazı neden bu zamana kadar bulamadı veya buldular da niçin kullanmıyorlar? Bi zararını görmüş olabilirler mi?  Gerçekten yararı olmadığı için mi kullanmıyorlar?Disapprove
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 14 Tem 2008, 12:58

Benzeri bir ürün olan ekoyak kullandım,faydalı olduğunu düşünmüyorum..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 14 Tem 2008, 13:53

[quote="98Pickup"]Benzeri bir ürün olan ekoyak kullandım,faydalı olduğunu düşünmüyorum..[/QUOTE]

ama arkadaş ekoyak ürünü ile karıştırmayın diye yazmış..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti mehmetunal48 » 14 Tem 2008, 14:14

eğer gerçekten o adam bu aparatı icad ettiyse neden böyle bir şey icad ettin denmez ki,olsa olsa teşekkür edilir.Mucid böyle bir şeyi icad ettiyse onun ne suçu var,neden böyle bir şeyi o adam icad edemez ki,icad bazı zümrelerin,kişilerin,kurumların,şirketlerin tekelinde mi?Doğrusu çok absürt bir durumShockedDisapprove
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 14 Tem 2008, 14:26

Herhalde radyo ve TV reklâmlarında sık sık adını duyuyorsunuzdur. “Bunu aracına taktırıyorsun acaib tasarruf ediyorsun!”, “Hem ekenomik hem ekolojik”  gibi bilimsellik adına ne ifade ettiği anlaşılmayan bir sürü laf kalabalığı.

Bende merak edip girdim siteye, nedir bu EKO–66 cihazı? Ne gibi iyileştirmeler sağlıyor? diye. Değişik zamanlarda reklâm bombardımanı eşliğinde ucuz ticari kaygılarla piyasaya benzer cihazların piyasaya sürüldüğünü biliyoruz. Bu nedenle bu tür cihazlara her zaman şüpheyle yaklaşmışımdır.

Sitede, cihazın tescil ve garanti belgesi ile patent belgesini görüyorsunuz.Ayrıca bazı kurumlar adına cihazın sağladığı yararlara dair imza altına alınmış raporlar da verilmiş.

TPOA adına yazılmış bir rapor varki güler misiniz ağlar mısınız? dedirtecek türden. Raporu imza altına alanlara bakıldığında ne görüyorsunuz? Bir adet motor ustası, bir elektrik ustası ve jeofizik mühendisi. Jeofizik mühendislerinin ne zamandan beri motor testi yaptığını ben hatırlamıyorum. Siz hatırlıyor musunuz?

Peki, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı adına tutulan raporda uzman olarak kimler var? 2 adet milletvekili, mucit ve koruma polisi. Merak ettiğim bu raporun Bakanlıkla ne ilgisi var? Herhalde yetkililer bu konuyu izah ederler!

Gelelim Ege Üniversitesi ve İTU tarafından verilen belgelere.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü’nde hazırlanan raporda ölçüm yapılan cihazlara yönelik belirsizlikler verilmemiştir.

Ne demek istiyoruz belirsizlikle?

Örneğin tartım yaptığınız bir kuyumcu terazisi maksimum skala üzerinden %5 hata ile ölçüm yapıyorsa, maksimum100 g. ölçen bu terazi 5 g. hatalı ölçecek demektir. Bu durumda göstergede 3 g. görseniz dahi bu rakam hiçbir şey ifade etmeyecektir. Bu değer gerçekte 1 g. da olabilir 4,9 g’ da olabilir.  Diğer bir ifade ile 5 g. altındaki ölçümler hatalı demektir. Yakıt sarfiyatını ölçen sistemin hata payları ve toplam belirsizliği verilmeden yakıt sarfiyarında %8,5–11 iyileştirme sağlandığını söylemek bilimsel değildir. Raporda verilen yakıt ölçüm metodu ile %10’ a varan hata yapmak her zaman mümkündür.

Yine motora ait duman emisyonu verilmiş ama azot oksit emisyonları verilmemiştir. Oysa bu bileşen, çevre kirliliği açısından fevkalede zararlıdır.

Verilen raporlar içerisinde en bilimsel sonuç İTU t

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti desert » 14 Tem 2008, 17:15

bu gerçekten doğrumu kullanan varmı?ne kadar ve nasıl takılıyo?lpg ve benzindeki özelikleri nelerdir?
  bu gibi konularad değinsek iyi olur.işe yarıyorsa gerçekten , kullanalım.
desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 14 Tem 2008, 17:29

[quote="desert"]bu gerçekten doğrumu kullanan varmı?ne kadar ve nasıl takılıyo?lpg ve benzindeki özelikleri nelerdir?
  bu gibi konularad değinsek iyi olur.işe yarıyorsa gerçekten , kullanalım.
[/QUOTE] ben pek iş oldugunu sanmıyorum yoksa 50-60 liralık bişeyi skoda koyardı arabaya zarar veriyodur vs saglam iş degil yani
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti BlueVRS » 14 Tem 2008, 18:24

Arkadaşlar iki tane mıknatıs parçasından ibaret bir alet..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 14 Tem 2008, 18:44

sıradan mıknatıs değil bunlar daha güçlü bir çekim alanı var. ama bende faydası olduğunu düşünmüyorum. daha önce okumuş olduğum bir haberde sistemin benzinin yapısını değiştirerek düzgün çalışmasını sağladınığı yazyıryordu. başka bir mühendiste bu yapnın o kadar kolay değiştirilemeyeceğini değişim sağlansa bile bunun sistem içinden geçer geçmez eski haline geleceğini söylemişti.
banada mantıklı gelmiyor açıkçası
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti Gencler1980 » 14 Tem 2008, 23:28

Arkadaşlar,tekrardan merhaba.Çoğunlukla arkadaşlar inanmak istememişler.Aslında haklılar çünkü yıllardır bize zorla dayatılmış olan "bizden birşey çıkmaz,mucid çıkmaz;yapsaydı yabancı yapardı" gibi düşüncelerden dolayı inanamıyoruz.Eğer bu icadı bir Türk değilde yabancı yapsaydı şimdi hayranlıkla ayakta alkışlardık.Ama bu cihazı icad etmesi bir Türk'e nasip oldu.Neden büyük firmalar yapamıyor? meselesine gelice bu cihazı yapan Türk mucidi ile konuşuyorum, birçok firma patentini satın almak istiyorlar ama "bu cihaz Türk'e nasip olmuştur yabancıya vermem" büyük düşüncesi içinde olan Mucidimiz vermiyor.Biz yıllardır demiyormuyuz bizim bilim adamları,mucidler neden yaptıkları icadları yabancıya satıyorlar, Türkiye'ye neden mâletmiyorlar diye? İşte şimdi böyle birisi var ama biz ona da inanmıyoruz.Mucid amcamızda gayet dürüst bir insan eğer İstanbuldaki arkadaşlar tanışma fırsatı nasip olursa görecekler. www.eko66.com
Ayrıca Skodacı arkadaşın yorumuna baktım , böyle icadın varlığını duyan birisi motor ustasına sorma ihtiyacı hissetmemişmidir? Onlarda icadı motor ustasına onaylatmışlar. Bu icadı internet sayfasında girdiğinizde müşteri görüşlerine baktığınızda olumsuz yazı yok,diyeceksiniz olsa bile yazmaz diye, o zaman İstanbulun göbeğinde ŞİŞHANE'de dükkanı var, yaklaşık 10000 araca takılmış yüzde 10'u memnun olmasa o binanın önünde insanlar parasını almak için dolmazlarmıydı?Tüketici haklarına şikayet etmezlermiydi? --(1600 motora kadar 500ytl +kdv) bu kadar para vermiş insanlar uğraşmazlarmıydı? Bu alet motora bırakın zarar vermeyi tam tersine faydalı, motorun içindeki kurumları atıyor,yağı kirletmiyor. Ben tanıdıklarıma takdırdım,aracın servisine sordu hiçbir şekilde garantiyi bozmadığı söylediler. Aşağıda benim aracın fotoğraflarını veriyorum. Herkese iyi günler..Kolay gelsin..Yorumları cevaplamaya da devam:
Gencler1980
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Gencler1980 » 14 Tem 2008, 23:41

Gencler1980
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Gencler1980 » 14 Tem 2008, 23:43

Gencler1980
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 15 Tem 2008, 00:02

benim anlamadığım yağ 40000 km de değişirmi özelliği kalmaz bence sen yağ değişimini 15000 de yap motora yazık yakıt  için bir şey demiyorum düşürebilir ama yağ için asla güvenmem

2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti mbarman » 15 Tem 2008, 00:02

bir otomotiv uzmanı olarak şunu söylüyorum, bu yazı bal gibi reklam kokuyor. hiç kimse çaba ve emek sarfetderek faydalı olan teknolojiye karşı değil. karşı olduğumuz tekşey petrol fiyatlarının bukadar yüksek olduğu bir ülkede insanları yanıltarak ceplerinden biraz daha para çalmaktan ibaret. iddia ediyorum atölyemde sabit hava sıcaklığı sabit yük, sabit nem ve sabit sürtünme ve ağırlık altında dinamometremde bunu ispat eden kişiye atölyemi bağışlarım
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir