harici klima motoru

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

harici klima motoru

İleti prm.sametustun » 15 Tem 2008, 13:18

slm arkadaşlar.benim merak ettiğim bir konuyu sizlere danışmak istedim.bildiğiniz gibi fabia 1 kasasında klima gücü motordan alıyor.hem performans düşük oluyor,hemde yakıt tasarrufu olmuyor.şimdiki aracların cogunda klima motoru harici.acaba bizde klima için harici motor taktırabilirmiyiz?bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bilglerini rica edecegim.tesşekkürler

prm.sametustun
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 15 Tem 2008, 13:20

Masrafını tahmin etmek bile istemiyorum..Ama tabiki başka araçların kompresörü uydurulabilir,ama o da aküden güç çekecek az da olsa aracı etkiler 0 etki değil yani..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 15 Tem 2008, 13:22

orjinalinde yoksa hiç ugraşma derimm.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti mbarman » 20 Tem 2008, 01:04

her klimamotordan ortalama 8-10 beygir siler arkadaşlar. harici motor diye birşey sözkonusu değil. sözü edilen elektrik tahrikli klima sistemidir. tek avantajı sabit devirde dönerek motorun düşük devirlerde dönmesinden dolayı oluşan verim düşüklüğünü önlemesidir. araçta elektrik bedava değildir. sonuçta o elektriği üretmek için bir güç harcamak zorundasınız ve bu güç her halukarda enerji dönüşümlerinden dolayı oluşan kayıplardan normal mekanik kompresörlerdekinden daha fazladır.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti ilk aşk » 20 Tem 2008, 01:08

klimayı düz yolda çalıştır  çekiş düşmez
ilk aşk
Yeni Üye