FABİA..ASR HAKKINDA YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İleti erbilgs » 17 Tem 2008, 20:36

ARKADAŞLAR ARABAM 2008 FABİA 1.6 MOTOR ....

tanıyan arkadaşlar var..

önceki açtığım konularda lpg de 240 kuruş yakması ile ilgili konu açmıştım..

neyse konuya gireyim ..

bugun ASR yi devre dışı bıraktım arabada..yaklaşık 3..4 saat boyunca yol gittim..

ve anladığım kadarıyla...

ASR devre dışı kalınca araba inanılmaz hızlı kalkıyor(patinaj çektirmeden)

ve diğer viteslerde de 2.3.4.5 te inanılmaz derecede atak oluyor araba...koltuğa yapıştırıyor resmen adamı..

örnek olarak 4.vitesteyken motor 2 bin devirdeyken acayip atak...

ve

benim size sorum ASR açık olduğunda arabayı niye bu kadar zorluyor ve benim yakıtta ASR açık olduğundan mı bu kadar fazla yakıyor olabilir?*

düşüncelerinizi bekliyorum..

saygılarımla erbilgs

erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Tem 2008, 20:44

ASR açık olduğunda aracınızı patinaj çektirmemeye uğraşır ve tekerlekler sürekli denetim altındadır. bu yüzdendir ki adamlar lüks spor araçlarında hız denemesi yada yarış yaparken ASR-ESP gibi sistemleri devre dışı bırakırlar.

ama yakıtı çok etkileyeceğini sanmam. lakin kontrol, denetim sistemleri kapalı araç daha hızlı gider.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 17 Tem 2008, 20:49

ASR sistemi aracı sürekli olarak kontrol altında tutar ve gereğinden fazla gücü patinaj yapmadan önce engellemeye başlar... 
Yüksek gücü nedeniyle aracınız patinaja eğilimli olduğundan, virajlarda gaz verdiğinizde viraj dışına doğru kayabilir ancak güç engellenmediği için çok daha atak olur...

Bence yağmurlu ve karlı günler dışında ASR yi devre dışı bırakın... Böylece gerçek performansı alırsınız...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Koray » 17 Tem 2008, 20:52

asr, aracı patinaja düşeceği noktada dizginler bunun dışında araç seyir halinde iken performansa, devirlenmeye hızlanmaya olumsuz bir etkisi olmaz. ayrıca yakıta da etki edeceğini de sanmıyorum.
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SEAHAWK » 17 Tem 2008, 21:44

Skoda kullanıcıları şanslı gene. Opel'in bazı modelerinde çekiş kontrol sistemi devreden çıkarılamadığından, adam gibi kalkış yapılamıyor. Hadi 1.7 CDTI, 1.6 ECOTEC falan neyse de; 2.0 Turbo'luk motora devreden çıkarılamayan TC koymak son derece saçma.

ASR'si olan arkadaşlar gene bir kol uzanımı mesafedeki "ASR" tuşunun kıymetini bilsinler.Big%20smile
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 17 Tem 2008, 21:47

[quote="SEAHAWK"]Skoda kullanıcıları şanslı gene. Opel'in bazı modelerinde çekiş kontrol sistemi devreden çıkarılamadığından, adam gibi kalkış yapılamıyor. Hadi 1.7 CDTI, 1.6 ECOTEC falan neyse de; 2.0 Turbo'luk motora devreden çıkarılamayan TC koymak son derece saçma.

ASR'si olan arkadaşlar gene bir kol uzanımı mesafedeki "ASR" tuşunun kıymetini bilsinler.Big%20smile
[/QUOTE]

EWET YAAConfused

DÜNYA PARA VERİP ASTRA OPC (240HP) ALIYORSUN, KIZLARIN ÖNÜNDE PATİ YAPAMIYORSUNAngryDeadDeadDead 
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SEAHAWK » 17 Tem 2008, 21:50

[quote="loveskoda"][quote="SEAHAWK"]Skoda kullanıcıları şanslı gene. Opel'in bazı modelerinde çekiş kontrol sistemi devreden çıkarılamadığından, adam gibi kalkış yapılamıyor. Hadi 1.7 CDTI, 1.6 ECOTEC falan neyse de; 2.0 Turbo'luk motora devreden çıkarılamayan TC koymak son derece saçma.

[/QUOTE]

EWET YAAConfused

DÜNYA PARA VERİP ASTRA OPC (240HP) ALIYORSUN, KIZLARIN ÖNÜNDE PATİ YAPAMIYORSUNAngryDeadDeadDead 
[/QUOTE]

Astra OPC'yi kastetmemiştim; onda da aynı durum olduğuna emin misin ? OPC'de devreden çıkarılıyor olabilir.Smile

Bu arada; o araçla patinaj çekilmez, ön lastikler imha edilir. Ayrıca kızlar da korkup çığlık çığlığa kaçacaklardır ondan.LOL En iyisi 1.6 araç. En kararında patinajı sunuyor istediğinde.Big%20smile
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir