Fabia -Benzin ve Dizel- Mesafe

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia -Benzin ve Dizel- Mesafe

İleti hakanerdogan » 05 Ağu 2008, 15:54

bide hacı osmandan o orduevinin olduğu yere kadar sağlam tırmanış vardı yanlış hatırlamıyosam, orda trafik kitlensin, ortalama 99.9  Smile

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 05 Ağu 2008, 15:59

[quote="hakanerdogan"]bide hacı osmandan o orduevinin olduğu yere kadar sağlam tırmanış vardı yanlış hatırlamıyosam, orda trafik kitlensin, ortalama 99.9  Smile [/QUOTE]

Orada radar oluyor rampa aşağı ortaya tel vs yaptılar taranya yoluna alttan geçit verdiler vs düzenleme yaptılar ama fayda yok yollara sığmıyor arabalar istanbulda genelde orası değilde derbent yolunun oralar tıkanıyor köprü girişine kadar bi akşam köprüde çalışma vardı işten 11 de çıktım eve 2 de vardım gece çok çileli buralar

Neyse konu dağılmasın fazla kapatalım biz bu konuyu SmileSmile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 05 Ağu 2008, 16:14

[quote="fabialife"]

[quote="lazianke"]yakıt ekonomisi için tdi artık çok avantajlı değil. bence 2 dezavantajı var: gürültü ve 7500 km de bakıma girmesi. teknik olarak hakan konuyu izah etmiş zaten. ben yerinizde olsam sağlam bir lpg taktırırım...[/QUOTE]

bunu çaresi kolay hocam, sende al benim gibi dizel corsa bak nelerden kurtulursun;

1-onay kodlu pahalı yağ arayacağım diye uğraşmazsın 10-40 yağı koyar geçersin, yağ masrafın yarıya iner.

2-15.000 km de bakıma girersin

3-bandrol vergin yarı yarıya düşer

4-benzinli araç gibi sessizce binersin.

5-satacak olursan hiç düşünmezsin hemen  satılır.

yada sedan araç düşünüyorsan sana astra alırız, onun artıları daha fazla hocam, selamlar.

[/QUOTE]
dediklerin kesinlikle doğru ama opele karşı içimde hep bir güvensizlik olmuştur...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti SEAHAWK » 05 Ağu 2008, 18:21

Güvensizliğe gerek yok hocam, iyi markadır.Smile

Ama gene de en azından 7500 illetinden kurtulmak için Skoda'nın marka kardeşi olan Seat'ı tercih edebilirsiniz. Seat'ta bakım aralığı 10.000 km. Hem bir tane de Cordoba TDI buldunuz mu bagaj bakımından da rahat edersiniz.Thumbs%20Up
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Slicer » 05 Ağu 2008, 20:55

Ekonomik kullanmanın sırrı (benim kendi adıma çözebildiğim kadarıyla) şöyledir;

1. Gaz pedalına gavur malı muamelesi yapmayın. Yumuşak hareketlerle, parmaklarınızın ucuyla dokunun.
2. Gaz pedalı üstünde ayağınızı ne kadar çok oynatırsanız o kadar çok yakarsınız, mümkün olduğunca sabit tutmaya çalışın.
3. Fren pedalına basmamak için kendinizi zorlayın. Aracınızı hiç freni
yokmuşçasına kullanın. Yani kendinizi fren yapmak zorunda bırakmayın,
hızınızı yol ve trafiğin müsade ettiği şekilde ayarlayın ve mümkün
olduğunca sabit hızda kalın.
4. Aracınızın maksimum tork verdiği devir aralığında kullanın, çok altında veya üstünde kullanmak otobanda değilseniz hiç bir işe yaramayacaktır. Veya şöylede ayarlayabilirsiniz, aracın en sessiz ve en sarsıntısız çalıştığı devir aralığı en idealidir.

Bunları uygulayarak 180 km/h de bile ortalamanın ne kadar düştüğüne şaşıracaksınız.
Naçizane benim tatbikatım bu şekildedir.

Slicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti CINGIL » 13 Ağu 2008, 10:11

bende 2006 fabia TDİ sahibiyim ama istanbul şehiriçinde 700km'i daha hiç geçemedim...Tabi ben sadece haftasonları klimalı ve trafik içinde kullanıyorum...

Şehirdışında ise yine klima hep açıkken 1000km yapıyor,  ayyrıca tork işi hakkaten aldığımdan beri çok hoşuma gidiyor. Benzinli arabalar artık tat vermiyor (turbolu yada supercharger'lı benzinli motorlar ve çok silindirliler bir yana).

Şikayetçi olduğum tek konu ise 1. viteste yokuşta kalkarken eğer ki klima açıkca hakkaten zorlanıyor Ouch
CINGIL
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 13 Ağu 2008, 16:28

benim eski aracımda 101 olandı şehir dışı 800 , şehir içi 600 yapıyodu bence yakıtı iyidi.Dizelmi tüplümü dersen dizel derim.Herşeyin orjinalini tercih ederim yani.B segmentindeki bir araçda dizel olduğu zaman içeri tabiki biraz ses alır normaldir.BMW 5.20D mesela içeriyi bırak dışarıda bile motor sesi duyamıyosunuz Smile
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir