fabia çalışmıyor yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia çalışmıyor yardım

İleti senyor » 23 Tem 2008, 02:52

2 hafta önce tatile gidecekken aracım çalışmadı, yaşadığım yerde servis yok, özel bir servise gittim egr valfi ve oksijen sensörü değişmesi gerek dediler. aracım 2004 101 hp skoda fabia. egr valfini ankaradan aldırdım 189 ytl ye. ancak ankaradaki servis oksijen sensörü yok bu araçta lamda sensörü var dedi. oda tam 350 ytl. cikmiş. şimdi buradaki usta egr valfi değişince sorun çözülür diyor. ankaradaki servis ise aracın çalışmaması egr den olmaz diyor. kafayı yiycem. marşa basıyor araç çalışmıyor, benzin kokusu geliyordu aracımdan. bugün tatilden döndüm bir deneyeyim dedim çalıştırmayı, basar basmaz çalıştı. sorun ne olabilir. bekleyince çalışıyor galiba. yardım ederseniz sevinirim. Confusedbu arada yeni üye oldum. herkese merhabalar.

senyor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 23 Tem 2008, 02:53

biraz bekle hemen yardım alırsın, olmadı yarın sabaha kafanda bi şey şekillenir. ben dizelciyim, ne desem yanlış olur.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti senyor » 23 Tem 2008, 02:53

araç marş basıyor, ancak çalışmıyor. sanki boğuluyor benzinden gibi geldi bana.
senyor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti senyor » 23 Tem 2008, 02:54

sağol arkadaşım. iyi geceler.
senyor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti senyor » 23 Tem 2008, 02:56

tatilede emanet arabayla gittim. klimalı diye bu arabayı 2 ay önce almıştım. klimazız arabayla tatile gittim, çektiğim eziyeti siz düşünün. fabişimide çok seviyorum. ama o beni sevmedi galiba.
senyor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 23 Tem 2008, 03:06

İkinci elde hep bu sorun çıkıyor ne yazıkkiSmile

Önce aldığınız EGR valfini taktırın ve Carbon Clean işlemi yaptırın... Sorun çözülür bence...

Bu arada, aramıza hoşgeldiniz!Smile
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 23 Tem 2008, 03:10

MAF sensöründe bende yaşadım benzer sorun benimki çalışıyordu rolantide veya giderken arç stop ediyordu
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 23 Tem 2008, 10:21

Arıza tespitini yapan adam gerçekten usta mı acaba? Skoda teknolojisi yüksek bir araçtır, öyle herkes anlamaz, atarlar kafadan birşey...Parçaları da pahalı olduğu için doğru tespit yapılması gerek. Bana da yetkili servis ''350 ytl lik benzin pompan arızalı dedi, hiç ilgisi olmadığı ortaya çıktı, 25 ytl ye benzin filtresi ile işi çözdüler.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sungurlulu73 » 23 Tem 2008, 11:52

hoş geldin aramıza kardeşş.Aracında lpg takılımı.onu merak ettim.takılıysa başka arıza vardır.belirtmemişsin.
sungurlulu73
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 23 Tem 2008, 11:56

[quote="senyor"]ancak ankaradaki servis oksijen sensörü yok bu araçta lamda sensörü var dedi. [/QUOTE]

Hoşgeldin!

Oksijen sensörü (sanayi tabiridir) ile lambda sensörü aynı şeydir zaten...

Bu ikisinin yanı şey olduğunu bilmeyen hangi servistir bu? Bilmekte fayda var...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti rehber » 23 Tem 2008, 13:50

MERHABA HOŞGELDİNN Smile

Geçen hafta banada egr valfı arızası dedi servis.. bujileri değiştirdim sorun ortadan kalktı düşünün yani vede egr valfine 380 ytl istediler (180 ytl ankarada nerden aldınız ilerde işimize yarayabilir tlf veriseniz sevinirimm )

bence iii bi ustasını bulanada kadar araştırın... ama egr valfi olma ihtimali düşük bence..
rehber
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti senyor » 23 Tem 2008, 15:01

aracımda lpg yok. ankarada and skoda yetkili servisine sordum oksijen sensörünü. 189 ytl ye egr valfi için fiyat verdiler telefonla and dan.. ankarada olan bir arkadaşım balgat uzak olduğu için 199 ytl. ye almış egr yi. bugün değiştiriyorum. sonuçtan sizleride haberdar ederim. araba sorunsuz çalıştı parça değiştirmeye götürürken, sinir olmaya başladım. acil işim olsa çalışmazdı.
senyor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti senyor » 23 Tem 2008, 15:02

and skoda diye googleden aratırsanız internet sitesi çıkıyor. yardımcı olan herkese teşekkürler.
senyor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti senyor » 23 Tem 2008, 15:04

[quote="hetepe"]Arıza tespitini yapan adam gerçekten usta mı acaba? Skoda teknolojisi yüksek bir araçtır, öyle herkes anlamaz, atarlar kafadan birşey...Parçaları da pahalı olduğu için doğru tespit yapılması gerek. Bana da yetkili servis ''350 ytl lik benzin pompan arızalı dedi, hiç ilgisi olmadığı ortaya çıktı, 25 ytl ye benzin filtresi ile işi çözdüler.[/QUOTE]

bilgisayarda egzoz gazı geri dönüşümü egr arızası gibi birşey yazıyordu. tam hatırlamıyorum.
senyor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 23 Tem 2008, 15:59

Ankara'da  yaşayan  skodacı arkadaşlarım ; Yedek  parça  temininde tecrübe ettim ve ''Güven iş'' skoda parçacısının hem orijinalde, hem de yan sanayi parçalarda hesaplı ,müşteriye çok saygılı ,güleryüzlü ve sorun giderici bir politika izlediğini gördüm.Tavsiye ediyorum.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti senyor » 24 Tem 2008, 02:43

bugün egr valfini taktırdım. şimdilik sorun yok. işlerim nedeni ile belki 15 kere çalıştırdım arabayı kısa mesafelerde. umarım sorun çözülmüştür. bilgisayardada arıza vermiyor.

skodanız varsa her zaman süprizler olabiliyor. arabayı ladığımda anahtar arızalı idi ve kapıları otomatik açıp kapatmıyordu. aldığım kişi alırken söz vermişti yenisini yaptıracam diye çünkü ankarada yetkili bir servise göndermiş eski anahtarı ve yapılmaz yenisinin yaptırılması lazım demişler. yeni anahtar geldi bugün. bulunduğum yerde yetkili servis olmadığı için anahtarı tanıtmak için sanayide gezmedik yer bırakmadım. kimse beceremedi. en son gittiğim yer yenisini tanıtamadı ama eski anahtarı tamir etmeye uğraştı. lehim falan yaptı. yapamadım abi anahtarı diye verdi eski anahtarı. eve geldim, bizim eski bozukanahtar kapıları açıyor. adam yetkili servisin tamir edemediği anahtarı tamir etmiş. yarın ilk iş yanına gidip helal olsun ne ustaymışsın deyip ücretini verecem. ankaraya yolum düşerse yetkili bir servistede anahtarı tanıtacam. ne anahtarmış tanıtamıyoruz.
senyor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Tem 2008, 02:45

[quote="hetepe"]Ankara'da  yaşayan  skodacı arkadaşlarım ; Yedek  parça  temininde tecrübe ettim ve ''Güven iş'' skoda parçacısının hem orijinalde, hem de yan sanayi parçalarda hesaplı ,müşteriye çok saygılı ,güleryüzlü ve sorun giderici bir politika izlediğini gördüm.Tavsiye ediyorum.[/QUOTE]

bizzat filtrelerimi aldığım yer.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti gurdal07 » 24 Tem 2008, 02:46

[quote="senyor"]araç marş basıyor, ancak çalışmıyor. sanki boğuluyor benzinden gibi geldi bana.[/QUOTE] belki aküde problem vardır bendede aynısı olmuştu geçen aylarda akü arızalıymış değiştirdik geçti
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir