direksiyon arızası acil

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

direksiyon arızası acil

İleti lazianke » 30 Ekm 2008, 16:26

forumda benzer çok konu açıldı arama kısmından arama yaparsanız konuyla ilgili çok fazla bilgiye ulaşabilirsiniz...

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti derude » 30 Ekm 2008, 16:35

Bence hemen yaptırın.   Farklı sorunlara  yol açabilir.

200 ytl civarı deniyor.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti elekci » 30 Ekm 2008, 18:19

tüm anlatılan arızalar sanırım herkeste oluyor.. direksiyon arıza lambası yanıyor direksiyon sertleşiyor. kırpmalar bende de hergün oluyor. direksiyon arıza lambası stop edip tekrar çalıştıırnca geçiyor. bazen günde 3-5 defa olurken bazen 3-5 günde bir oluyor. ama benim dikkat ettiğim bir husus oldu sizde bir deneyin bakalım aynı sonucumu alacaksınız. sonunda burada paylaşırsanız cok sevinirim.  arabayı bazen bayıra parketmek zorunda kalıyorum haliyle herkesin yaptığı gibi direksiyon ya tam sağ yada tam sol bırakıyorum ve anahtarı çekip direksiyonu kitliyorum.  bu halde bıraktıkdan sonraki ilk kullanımda mutlaka direksiyon arıza lambası yanıyor....

forumda bir arkadaşda aynı sorunu yaşamış sanırım izmirdendi, direksiyon açı sensörünün içine yağ kaçıyormuş onu temzilettikden sonra geçtiğini söyledi...

ben bu konuda bilgili bir yer bulabilirsem istanbul anadolu yakasında götüreceğim. ilk önce temizleteceğim eğer düzelmezse değiştireceğim.  bunlarda olmazsa sanırım direksiyon pompasında sorun var demek olacak onada hiç dokunmam heralde....
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eydor » 30 Ekm 2008, 19:22

arkadaşlar benim (2001 model ) fabişdede direksiyon ititreme vardı aldığımdan beri (rolantide çalışırken) üstüne üstük birde ön panelde direksiyon lambası yanmaya başladı diraksiyonde ağırlaştı  pangaltıda bi skoda servisine götürdüm arabayı makinaya bağladılar titremeninde direksiyon lambasınında yanmasının nedeni oksijen sensörü diye bir parçanın işlevini yerine getirememesinden kaynaklandığını sölediler ve parça + işçilik toplam 700 ytl ye hallolabileceğini sölediler. Offf Of. fabiş yaktın beni valla arabamı seviyom ama şu arızalarıda olmasa :) Bu konu hakkında görüşü olan arkadaş varmı acaba 
eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 30 Ekm 2008, 21:58

eeee 4-5 sene sonrada benim aracta bu arızayı vercekse yandık walla gerci işin bi ilginc tarafı daha var bu direksiyon arızası hep benzinlilerde cıkıyor yada ben öle hatırlıyorum walla cok korkmaya basladım ben bu arızadan

demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 31 Ekm 2008, 00:28

[quote="eydor"]arkadaşlar benim (2001 model ) fabişdede direksiyon ititreme vardı aldığımdan beri (rolantide çalışırken) üstüne üstük birde ön panelde direksiyon lambası yanmaya başladı diraksiyonde ağırlaştı  pangaltıda bi skoda servisine götürdüm arabayı makinaya bağladılar titremeninde direksiyon lambasınında yanmasının nedeni oksijen sensörü diye bir parçanın işlevini yerine getirememesinden kaynaklandığını sölediler ve parça + işçilik toplam 700 ytl ye hallolabileceğini sölediler. Offf Of. fabiş yaktın beni valla arabamı seviyom ama şu arızalarıda olmasa :) Bu konu hakkında görüşü olan arkadaş varmı acaba [/QUOTE]

Oksijen sensörüyle bu arızanın alakasını kuran usta yada servisi alkışlıyorumClap

Böyle bir hayalgücüyle senaryo yazsalar köşe olurlar.LOL

Oksijen sensörü, egsozdaki oksijen miktarını ölçüp aracın beynine (ECU) bunu iletir. Buna göre de ECU,  hava-yakıt oranını ayarlar.

Direksiyonla bu sensörün birazcık alakasını kurabilecek birine teşekkür etmekten mutluluk duyarım. Wink

Oksijen sensörü arızasına da bu kadar maliyet çıkarmasına el-insaf diyorum.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti celiker » 31 Ekm 2008, 10:02

katılıyorum ve yuh diyorum o ustaya...
celiker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aozcan » 31 Ekm 2008, 14:57

yahu arkadaşlar forumdanda anlaşılacağı üzere bu hidrolik direksiyon lambası yani göstergesi 2001 fabialarda kronik bi sorun, bu belli..acaba skoda servisine şöyle okkalı bi yazı mı yazsak, belki araçların bu arızasını ücretsiz yaparlar ne dersiniz?yoksa mahkemeye falan veririz yani??
aozcan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gogo969 » 31 Ekm 2008, 19:46

bir zamanlar volvo 850T5 varken.boluda başımıza geldi hidrolik tankında sorun vardı bizimkininde
gogo969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ak
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia GLX-i GT / BRC fast

İleti fabiasm » 03 Kas 2008, 00:48

valla burada bazı arkadaşlar bir ara skodanın ana merkezine Türkiye'de skodanın yeterince iyi pazarlanamadığı konusunda yazı yazmayı düşünüyorlardı, distribütörden şikayetlerini bildireceklerdi, yani o kadar skoda fanatiğiydi bu arkadaşlar
ama bu tarz kronik ve artık nerdeyse tüm fabialarda rutin olarak görülen bu problem hakkında bir şey düşünmediler galiba

hiç bir araba problemsiz olamaz bunu kabul etmek gerekir

ama benim tek kızdığım nokta bu problemin maliyetinin bazen 1500-2000 ytl ye ulaştığının söylenmesi

bir direksiyon arızasına arabanın değerinin beş veya altıda birini vermek bana çok dokunur

yoksa arıza yapmayan araba yoktur
fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti celik oto » 23 Arl 2008, 01:31

öncelıkle ben sizi bir konuda aydınlatayım arkadaslar bu direksiyon pompasının tamiri mumkundur bunu tamir eden bır ustam var skodada cok eskı deneyımı olan bır ustamız var skoda özel servisi benım sahsen favoritim var ama aracımı ne zaman tamıre götürsem ustamızın dukkanında pompası bozuk fabia araclar gördüm sordum vede cok sık arıza actıgı vede değişiminin 1,500 ıle2000 arasında oldugunu vede bu durumda arac sahiplerının sıkıntı yasadıgını o yuzdende uzun sure care arayıp buldugunu iddia etti ve gercekten netice alıp bu işten cok memmnun kalan fabia sahipleri gördüm 250,ile300ytl arası tamir ücreti ile pompa tamiri yapıyor bu ustam egerkı usta ıle irtibata gecmek istersenız arkadaslar adresini veya telefon nosunu verebılırım aslında dırek olarak verecem ama sıtenıze daha yenı uye oldum reklam maksatı ıle atmasınlar sonra benı sıteden o yuzden msn adresımden ban ulasın bende sıze yardımcı olayım arkdaslar..ustamın dukkanı ....ist.şişlide oktay usta ....benım msn adresım skoda_22@homail.com ustamın no;535 794 46 58dir

celik oto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 23 Arl 2008, 01:42

Üyelerimize faydası dokunacak işlerle uğraşanların irtibat bilgilerinin verilmesine karşı çıkmıyoruz. Yenilerle ilgili bilgim yok fakat ilk gelen fabialarda direksiyonla ilgili yaygın bir sıkıntı olduğu gerçek. Mesela benim direksiyon açı sensörüm bozulduğu için değişti. Şuanda konsol ışıklarında anlık olarak sönüp geri gelme durumu var yeni bir icat çıkarırmı bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti celik oto » 23 Arl 2008, 01:47

evet arkdaslar şimdi okuyorumda sızın yorum larınızı sız cok ugrasmıssınız bu pompa işiile  oktay usta olmaz demeyın bır telefon acın memmnun kalmazsanınz ben buradayım ustama o kadar cok güvenıyorum benı cok felaketten kurtardı sizinde ilacınız yukarıdaki numaraddadır
celik oto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aylacan » 09 Oca 2009, 04:46

selam arkadaşlar aynı arızayı benim 2001 fabiamda yaptı.çıkma bir direksiyon pompasıyla değiştirdik bi süre düzeldi ama yine arızayı tekrarladı.orjinal fiyatını bilen varsa lütfen yazsın her yerde ayrı bir fiyat veriyolar nasıl bi şey anlamadım gitti.
aylacan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti agros » 09 Oca 2009, 09:41

6Q0 423 884 B
ORJ.
DİREKSİYON KUTU BAĞLANTI LASTİĞİ

AD
4,33

6Q1 423 061 M
ORJ.
DİREKSİYON KUTUSU
TRW Typ.
AD
1190,36

6Q1 423 061 K
ORJ.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti fıratt » 09 Oca 2009, 10:29

iyi yazmışın fiyatınıda ne anlatmak istiyosun?
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti agros » 09 Oca 2009, 15:10

arkadaşın biri pompanın fiyatını sormuş onun için verdim arkadaşım konuyu okusan anlardın niye yazdığımı!!!!
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti hpullu » 12 Şub 2009, 22:58

Direksiyon sertleşmesi problemi benim fabia 1.4 68bg de de oldu bir ara.
problem şarj sisteminden kaynaklanıyordu. Şarj dinamosunun konjonktür denilen bir parçası arızalanmış ve aküyü şarj etmiyormuş akünün şarjı azalınca da direksiyon elektrik motoru ile çalıştığı için servo motor devre dışı kalıyo ve direksiyon serleşiyordu.

Not: şarj sisteminden sinyal alarak gösterge paneline sarj durumunu ileten soket kırıldığı için arızayı gösterge panelinde görmemişim
hpullu
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir