direksiyon arızası acil

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

direksiyon arızası acil

İleti crazyboy3506 » 04 Tem 2011, 12:06

merhaba bende de aynı sorun vardı.aydınlatmanın sönükleşmesi ön taraftan direksiyonu çevirirken civvvvvcivvvv diye ses çıkarması vs. vs. ben aküyü değiştirdim olmadı.sonra ustalar pompa dediler (servis dahil) bende ilk önce açı sensörünü değiştirdim.açi sensörü deyip geçmeyim hiçbir yerde yok.ha birde açı sensörü zamanla pompanın arızalanmasına sebep olduğunu falan yabancı forum sitelerinden okudum.neyse uzun aramalar sonunda ankaradaki yetkili servislerde bulamadım ve türkiyedeki tüm yetkili servisler ile konuştum ve konya konmar skoda olduğunu öğrendim (tüm türkiyede yok sadece konmar da ellerinde kalmış)neyse ankaradan çıktım konyada değiştirdim.sorunum halloldu.bu arada sorun yaşayan arkadaşlar vw polo ve fabia açı sensörleri aynıymış bulamama gibi durumla karşılaşırsanız polonunkinide alıp özel serviste taktırabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim
Nereden: Ankara

İleti Bluedays » 04 Tem 2011, 14:55

Vay be demek bu kadar zor bulunan bir parça. Teşekkürler bilgi için.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti erdemguner35 » 04 Tem 2011, 19:42

Arkadaşımız hangi marka koydular demiş. Ben bu konuyu araştırdım. Çoğu tamirci, yada servis, atf kullanıyor. Şanzıman yağı olan atf direksiyon hidroliği yağı olarak da kullanılıyormuş. Tabiki onlar da kullanıyor. Bunun zararlı olduğunu öğrendim. Orjinal olanı FEBİ marka yeşil renk olan.
Aynen belirttiğiniz gibi akünün altında kapağı bulunuyor. Açtığınızda eksik mi değilmi anlarsınız.İçinde bir metal bulunuyor. SAnıyorum, bu metalin sıvının içinde kalması gerekiyor. Eğer o metali görüyorsanız, yağınız eksilmiş olabilir.[/quote]

Verdiğin bilgi gayet açık ve net oldu.Teşekkür ederim arkadaşım.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir