Direksiyonla ilgili

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Direksiyonla ilgili

İleti burutekin » 26 Tem 2008, 15:28

Tesadüfen nette gezerken gördüm yardımcı olabilrmi diye buraya koydum

cerato hidrolik direksiyon problemi

Değerli arkadaşlar,

2006 Kia cerato crdi advance sahibiyim aracım 28000 km'de ve garantisi devam ediyor.
Aracımla düşük hızda park manevraları yaparken direksiyonu önce sağa sonra tam sola
çevirdiğimde hidrolik desteği kısa sürelerle kesiliyor ve direksiyon ağırlaşıyor bir süre sonra
normale dönüyor. Servise götürdüğümde normal olduğundan bir şey bulamıyorlar. Garantiden
direksiyon pompasını şikayetim üzerine değiştirdiler fakat sorun geçmedi, keşke sürekli kilitlense de sorunu çözebilseler. Yardım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tarık DURU / Kocaeli

Sorunun kaynağını buldum

Biraz uğraştıktan ve ipuçlarını birleştirdikten sonra, sorunun kaynağını
kendim buldum ! Yağışlı havalarda kayışa sıçrayan su nedeni ile kayış yüklenince
sıyırma yapıyor. Yetkili servise götürerek bir şişe suyu önlerinde kayışa serperek
arızayı tekrarladım. Servis hayrete düştü, böyle birşeyi ilk defa gördüğünü söyledi, bir aydan fazla olmasına rağmen Çelik Motordan destek alıp beni arayacaklar. Bence kayış ve otomatik gerginin değişmesi gerekiyor.

Değerli arkdaşlar fabia araçlardada direksiyon sorunu çok olmakta ve sadece pompa,akü ve açı sensörü üzerinde yoğunlaşılmakta acaba yukarda bahsedilen kayış ve otamatik gergi araştırıldımı görüşlerinize sunuyorum 

burutekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti berat555 » 28 Tem 2008, 17:13

sana katılıyorum
berat555
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: fabia II 2008 1.6 Elagance

İleti hetepe » 28 Tem 2008, 17:30

Çok önemli arızaları gözümüzde çok büyütüp, çözümü daha kolay yollarda aramak adına paylaşımınız için teşekkürler...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti burutekin » 28 Tem 2008, 17:41

Bence bu sorunları yaşayanlar direksiyonla ilgili bu işlemi yaptırdıktan sonra pompa açı sensörü ve akü seçeneklerine bakmalı.şimdiye kadar kimse gergi ve kayışı değiştirip denemedi diye biliyorum hemen pompa ve sensör değiştirip milyarlar harcanacağına bunları değiştirip denemekta fayda var diye düşünüyorum

burutekin
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir