en iyi benzin hangisi???benzinci olarak!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

en iyi benzin hangisi???benzinci olarak!!

İleti elekci » 01 Ağu 2008, 16:18

Bencede markadan çok aldığınız benzin istasyonunada bağlı. yer belli edip zan altında bırakmamak için bitanesinin ismini vermeden örnek vereyim. ben araca bakım yaptırmadan önceki 2 hafta boyunca farklı istasyonlardan aldığım benzin ve yaptığım km leri bi yere not aldım. bir tane opetten aldığım benzinle diğer opetten aldığım benzin arasında bile dağlar kadar fark olduğunu gördüm. bence markadan ziyade kendinize iyi bir istasyon seçin ve bunun içinde sürekli aynı miktarda benzinle farklı benzin istasyonlarını deneyin ona göre belirlersiniz. şimdide aynı denemeyi bakımdan sonra yapıyorum.  bakımdan sonraki ilk benizinimi yine opetten aldım. memnun kalmadıklarımı yazmayım da şuana kadar en memnun kaldığım benzin istasyonu zümrütevler köprü ayağındaki (ayedaş genel müdürlük yanı) opetdir. bu civarda oturanlara tavsiye ederim.. 

elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 01 Ağu 2008, 16:20

Bende octiyi aldığımda  4 ay falan bp den alıyordum 1 ay aralıklı 3 defa motor elektroniği arıza lambası yandı.söndürttüm.Binaenaleyh artık opet'ten alıyorum şeytan kulağına kurşun sorunum yok gayet de memnunum.Kapakta 91-95 yazıyor onun için sadece 95 oktan alıyorum.Arabamı ist.dan aldığımda fethiyeye gelirken orda 97 oktanla fullemiştim ondan sonra hep 95 alıyorum artık.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 01 Ağu 2008, 17:09

[quote="Aykan DURAN"]Ben, Alacağım benzin kadar Pompacıların bana olan saygılarınada önem veririm. Eskiden Totalden alıyordum ve hiç memnun değildim. Adamlar Kocasına surat yapar gibi surat asıyordu bana. Ne Hoş Geldiniz ne güle güle, Suratı mahkeme duvarı gibi, Bir gram nur kalmamış insanlar var suratında. Şimdi Shell'den alıyorum ve çok memnunum.[/QUOTE] altı üstü benzin alacaksın arkadaş...pompacıdan ne bekliyosunki...ben şahsen yanaşırım fulle derim okadar adamın suratından banane nasıl olursa olsun ....ben yakıtıma bakarım
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti angora » 01 Ağu 2008, 17:12

sehell den şaşılmamalı. diğierlerinide kullandım  onlardan memnun kalmadım hem sehell akaryakıt istasyonlarınıda denetleyen bir şirket
angora
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 01 Ağu 2008, 17:26

[quote="sılver_exelance"][quote="Aykan DURAN"]Ben, Alacağım benzin kadar Pompacıların bana olan saygılarınada önem veririm. Eskiden Totalden alıyordum ve hiç memnun değildim. Adamlar Kocasına surat yapar gibi surat asıyordu bana. Ne Hoş Geldiniz ne güle güle, Suratı mahkeme duvarı gibi, Bir gram nur kalmamış insanlar var suratında. Şimdi Shell'den alıyorum ve çok memnunum.[/QUOTE] altı üstü benzin alacaksın arkadaş...pompacıdan ne bekliyosunki...ben şahsen yanaşırım fulle derim okadar adamın suratından banane nasıl olursa olsun ....ben yakıtıma bakarım[/QUOTE] Bence O Sizin Hayattan Ne derece kopuk olduğunuzun kanıtı. Hayatı yaşıyo olmak için yaşamamalısınız. Muhattap olduğunuz kişilerle olan diyaloglarınız sağlam olmalı. Muhattap olduğunuz kişiler her zaman size karşı saygılı olmalı. Karşımdaki İnsan Benzin Pompacısı bile olsa ve onunla olan diyaloğum 1-2 cümleyi geçmeyecek olsa bile Bana karşı tavırlarında bir anormallik  seversem birdaha benzin almak için gitmem oraya. tabiki her insanın yapısı farklıdır.
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 01 Ağu 2008, 17:29

[quote="Aykan DURAN"][quote="sılver_exelance"][quote="Aykan DURAN"]Ben, Alacağım benzin kadar Pompacıların bana olan saygılarınada önem veririm. Eskiden Totalden alıyordum ve hiç memnun değildim. Adamlar Kocasına surat yapar gibi surat asıyordu bana. Ne Hoş Geldiniz ne güle güle, Suratı mahkeme duvarı gibi, Bir gram nur kalmamış insanlar var suratında. Şimdi Shell'den alıyorum ve çok memnunum.[/QUOTE] altı üstü benzin alacaksın arkadaş...pompacıdan ne bekliyosunki...ben şahsen yanaşırım fulle derim okadar adamın suratından banane nasıl olursa olsun ....ben yakıtıma bakarım[/QUOTE] Bence O Sizin Hayattan Ne derece kopuk olduğunuzun kanıtı. Hayatı yaşıyo olmak için yaşamamalısınız. Muhattap olduğunuz kişilerle olan diyaloglarınız sağlam olmalı. Muhattap olduğunuz kişiler her zaman size karşı saygılı olmalı. Karşımdaki İnsan Benzin Pompacısı bile olsa ve onunla olan diyaloğum 1-2 cümleyi geçmeyecek olsa bile Bana karşı tavırlarında bir anormallik  seversem birdaha benzin almak için gitmem oraya. tabiki her insanın yapısı farklıdır.[/QUOTE] ben hayattan kopuğum tamam uzatma istersen.....vede sen o benzinlikten pompacı yüzünden benzin alsan ne almasan ne bilader...pompacıda kendine dert eder belki değilmi.LOLdoğru sizin yapınız bu benimkide bu  farklı yapıı yaniii
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 01 Ağu 2008, 17:58

İkili ilşkilerde diyaloğa gerçekten önem verenlerdenim,arkadaşın sözlerine bir nebzede olsa hak veriyorum.Bir mağazaya girmiştim epey oldu,mağaza da görevli kiş bana amca diye hitap etmişti bende almadan gitmiştim.Amca diyen kişi de benim akranlarımda bir şahsiyet.Yani hitap,ikili ilişkilerde diyologlar gerçekten önemlidir.Geçen yıl kurban bayramında bir akaryakıt istasyonuna uğradım aracımı yıkayan kişiye de 10 ytl verecektim hadi dedim bu insanlar asgari ücretten maaş alıyorlardır benim gibi bugün birkaç kişi verseler bile bayram harçlığını çıkarırlar dedim.Aracımı çektim yıkamaya,yıkayacak olan şahıs da bir kasıntı bir surat,bir hava ki sormayın.Bende yıkamıyacaksan söyle bana dedim ve caka satma dedim.Gittim şikayet ettim o şahsı.patrondan epey bir azar işitti.sonra yanıma geldi arabamı yıkacaktı ben yıkama dedim.Başka bir eleman geldi o yıkadı ona verdim 10 ytl yi.Ve bu olayıda yıkayan para verdiğim şahsa söyledim.o şahısda;abi kime niyet kime kısmet dedi.Görüyorsunuz olaylar hangi boyutlara ulaşıyor.Bana mağazadaki görevli amca diyeceği yerde beyefendi buyrun hoş geldiniz ne arzu edersiniz deseydi eminim ihtiyacım olan şeyi alacaktım.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 01 Ağu 2008, 18:42

Benimde bugün başıma geldi. PO dan alırım gazı 200km giderdim ortalama, en son shell den aldım, 150km oldu tahminim en fazla 15 km gider. Acaba gaz ayarımı bozuldu dedim. Ama sonradan içeme kurt düştü. Şimdi PO dan bi daha fullicem. İnşallah ayar bozulmuştur.

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 04 Ağu 2008, 12:54

[quote="kemaI"]

Benimde bugün başıma geldi. PO dan alırım gazı 200km giderdim ortalama, en son shell den aldım, 150km oldu tahminim en fazla 15 km gider. Acaba gaz ayarımı bozuldu dedim. Ama sonradan içeme kurt düştü. Şimdi PO dan bi daha fullicem. İnşallah ayar bozulmuştur.

[/QUOTE]

200 km gittim derken ne kadarlık bir benzinle 200 km gittin?
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 04 Ağu 2008, 13:01

Arkaadaşlar bende size katılanlardanım? Pompacıdan müdürüne pos makiansından parayı kesenlerden yıkamacısına memnun kalmadıgım bir yer olursa ben de  uzaklaşırım.

GEçenler opetten benzin aldım ve yıkama fişi verdikler. yıkamada sembolik bişey oldugunu biliyorum bi kaç hafta önce halamın oğlunun arabası yıkanmıştı aynı yerde. anlayacağınız fazla bir beklentim yoktu sadece tozu kiri gitsin gibilerinden girdim sıraya. tam yıkama sırası bana geldi camı actım fişi uzattım, yıkamacı: "bizde o zaman fiş kadarlık yıkarız" dedi. önce anlayamadım sonra jeton düştü bahşiş beklediği. neyse kıytırıktan yıkadı arabayı cıkarttım yıkamadan park ettim indim görevlinin yanına gittim tam o arada müdürde ordaymış. pardon beyfendi dedim bir şikayetim olacaktı dedim. anlattım olayı. müdür "hemen tespit et" dedi. beraberce gittik adamı yanımıza çağırdı tam yıkamacı kıvıracakken "konuşma dedi bi kere daha buna benzer şikayet gelirse elbiselerini çıkar git" dedi. sonra görevli "buyrun beyfendi tekrar yıkasın aracınızı güzelce " dedi yıkamacanın yanında.  o ara bir araç girmişti onu yıkıyordu, yıkamacı " 5 dak. beklermisiniz" dedi. aracıma girdim hadi kolay gelsin dedim çektim gittim yıkatmadan.
zannediyorki ben yıkatmanın peşindeyim....
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 04 Ağu 2008, 13:01

[quote="elekci"] [quote="kemaI"]

[/QUOTE]

200 km gittim derken ne kadarlık bir benzinle 200 km gittin?
[/QUOTE]

benzin değil gaz, 22 litre lpg
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 04 Ağu 2008, 13:48

ben çogu zaman hep shell'den alıyorum benzini lpg'yi de opet'den mazotu po 'dan (mazot transporter'a alıyorum) yani tüm petrollerden akaryakıt alıyorum...  Big%20smile hepsi analizim altında bir yamuk olursa yakarım çıralarını LOL
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti formenci » 04 Ağu 2008, 15:59

Ben opetten şaşmıyorum gaz olarak opet aygaz benzin olarak opet fullforce97.
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akfırtına » 07 Ağu 2008, 01:25

Akaryakıt markası önemli ama istasyonlar bence daha önemli. İstanbul'da özellikle Avrupa yakasında oturan arkadaşlara tavsiyem hatta belki uyarım şu ki; Tophane Kılıç Ali Paşa Cami yakınındaki istasyondan almayın da nerden alırsanız alın. Neden derseniz; 50 lt depo kapasiteli Clio araca 53 lt mazot koyabilme imkansızlığını başarabilmişlerdir(!) kendileri. Kimbilir daha önce farkında olmadan ne kadar kazık yedik. Ama elbet hesabı sorulacak..Evil%20SmileAngry
akfırtına
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 07 Ağu 2008, 09:07

10 yıldır aksi bi durum olmadıkça hep shell aldım şu ana kadar bi problem yaşamadım

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti ufuk05 » 07 Ağu 2008, 10:31

ben bp ile opet den 95 oktan alıyorum.Shell benzini pejolarda sabah vuruntu yapıyor diye  hiç kullanmadım.Bi sefer po aldım bp be opete göre biraz daha fazla yol yapar gibi ama performans kaybı hissettim bu yüzden po vazgeçtim.Şimdilik bp ve opetThumbs%20Up
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Öner » 09 Ağu 2008, 12:48

bu konuda po tektir. adamların denetim mekanizmaları harika. adam bazen 2 günde bir denetim yapıyor. po bulamazsam opet. o da olmadı bp.
Öner
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir