Cam Otomatiği Arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cam Otomatiği Arızası

İleti Fabia_Yalçın » 01 Ağu 2008, 16:20

Arkadaşlar merhaba, bikaçgündür aracımın sağ ön cam otomatiğinde bir sorun var, Kumanda düğmeleri (hem sağ hemde sol) bazen basınca çalışmıyor, bazende yukarı kaldırma komutu verince tersine işlem yapıp aşağı iniyor, kimi zamanda otomatik kaldırma işlemini yapmıyor ve sadece normal kaldırma işlemi çalışıyor.
Ama burda iki ayrıntı var sizinle paylaşayım, Bu arıza sadece sağ cam ile ilgili, sol camda bir arıza yok. İkinci ayrıntı ise bu arıza herzaman olmuyor, arasıra oluyor ve gittikçe sıklaşıyor.

Sizden ricam bu nerden kaynaklanıyor acaba, benim için fazla paraya sebep olurmu, yaptırması kaça mal olur acaba.

2 yıl boyunca arabanın garanti süresince tek bir parçasını değişmedim, hiçbirşey arıza vermedi, Geçtiğimiz ayda garantisi bitti.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 01 Ağu 2008, 16:27

[quote="Fabia_Yalçın"]Arkadaşlar merhaba, bikaçgündür aracımın sağ ön cam otomatiğinde bir sorun var, Kumanda düğmeleri (hem sağ hemde sol) bazen basınca çalışmıyor, bazende yukarı kaldırma komutu verince tersine işlem yapıp aşağı iniyor, kimi zamanda otomatik kaldırma işlemini yapmıyor ve sadece normal kaldırma işlemi çalışıyor.
Ama burda iki ayrıntı var sizinle paylaşayım, Bu arıza sadece sağ cam ile ilgili, sol camda bir arıza yok. İkinci ayrıntı ise bu arıza herzaman olmuyor, arasıra oluyor ve gittikçe sıklaşıyor.

Sizden ricam bu nerden kaynaklanıyor acaba, benim için fazla paraya sebep olurmu, yaptırması kaça mal olur acaba.

2 yıl boyunca arabanın garanti süresince tek bir parçasını değişmedim, hiçbirşey arıza vermedi, Geçtiğimiz ayda garantisi bitti.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

[/QUOTE]Disapprove ya epeyden beridir benim octide de ön sol camda aşağı indirmek için düğmeye basıyom önce iniyor sonra kalkıyor.sonra ikinci defa yine basıyom bu defa sorunsuz iniyor.birde şöyle bir sorum var,araç belli bir km gidince kontağı kapatınca kısa mesafe yani  camı unutmuş oluyorum cam kapama düğmeye basıyorum kapanmıyor.ama uzun mesafe km gidersem kontak kapalıyken bile camlar yukarı kalkıyor bunu anlamadım ne iştir.bilenler bu konuyu açan arkadaşınkı ile cevaplarlarsa memnun olurum.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 01 Ağu 2008, 16:32

Kontak takılı iken cam kapalı iken cam kaldırma düğmesine basılı tutup klik diye bir ses duyuncaya kadar beklemenizi ve diğer camlar için de yapmanızı öneririm. bu bir anlamda resetleme olarak da çalışıyor. Ama tam sorununuzu çözmeyebilir.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fabia_Yalçın » 01 Ağu 2008, 18:38

GÜncel
Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Fabia_Yalçın » 02 Ağu 2008, 01:46

Arkadaşlar neden bilgi veren olmamış hiç anlamadım, Bu sitede artık yokmu bu şekilde yardımlaşma yoksa...

Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 02 Ağu 2008, 01:52

valla abicim online olunca sen böle yazınca rahatsızlık hissettim ama hiç yaşamadım böle sorun, bilsem inan yardım ederdim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Fabia_Yalçın » 02 Ağu 2008, 02:02

Walla kardeş teşekkür ederim ama hakikaten şaşırdım ilgi olmayınca...
Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 02 Ağu 2008, 02:05

yok ya ilgilenilir de bu işten bilenler görmemiştir, denk gelmemiş girmemiştir. yada camın sapıtması konusunda bir fikri olmayan olabilir. çalışmaz anlarız tırnaktır, elektriktir, kablodur, plastiktir ama kendiliğnden sapıtması ve şu ''bazenler'' görmeden kesin bir şey söylemeyi engelliyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 02 Ağu 2008, 02:10

VALLA BEN GÖRDÜM AMA FİKRİM OLMADIĞI İÇİN YAZMADIM
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 02 Ağu 2008, 12:42

Daha önce böyle bir durumla karşılaşmadım ama anlattığınızdan camın yukarı kalkma esnasında sıkıştığını düşünüyorum.

Biliyosunuz cam da sıkışma önleyici sistem var. Cam kapanırken  zorlanma hissettiğinde tekrar geriye doğru açılır. Bundan sonra da otomatik mod çalışmaz.

Havalarda ısınınca, tozla birlikte cam fitillerinin temizlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Çözüm olarak, fitilleri basınçlı suyla mümkün olduğunca temizleyin sonra vazelini fitiller faydalanacak şekilde camlara sürün.

Umarım sorununuz çözülür...
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 02 Ağu 2008, 13:21

bu dediini şoför tarafındaki düğmeden mi yapıyor yoksa sağ taraftan mı onuda yazsaydın  iyi olurdu belki kablolarda sorun vardır şöför tarafındaki cam kontrol ünitesi çabuk  arızalanıyor ondanda olabilir
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti haktan32 » 02 Ağu 2008, 21:20

Benim fabia da da, sol cam otomatiği aşağıya indiriyor, ancak yukarı kaldırmıyordu.. Ancak sürücü mahallinden indirip kaldırırken bir sorun yoktu. Sol taraftakı o malum siyah düğmeyi 25 ytl ye alıp değiştirince sorun kalmadı...( arızalı parcayıda elektirikcide bırakıncada pişman oldum. Hiç olmazsa aşağıya indiriyordu..)
haktan32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 02 Ağu 2008, 23:18

Benim de sol cam sadece otomatik olarak açılıyordu, kademeli açamıyordum. Elektrikçi switch'i söküp temizledi düzeldi. Oksitlemeden iletkenlikleri zayıflıyor. Şimdi hala var olan sorunum ise bazen camı kapatırken durup kendi kendine tamamen açılması. Ben camın tozdan vs zorlanıp, dirençten ötürü tekrar açıldığını düşünüyorum.
Octavia sahiçbi arkadaşın yazdığını henüz bende çözemedim. Kontak kapalı olsa da (ki 10 dk süresi vardır, süre içindeyken) bazen çalışması bazen çalışmaması.

Resetlemeyi deneyeceğim

fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 04 Ağu 2008, 00:12

kardes aynı sorun benim aractada oldu bi arada sag ön acam bir ara calısmadı bir arada otomatik kaldırma calısmadı sabah calıstırdım düzelmisti bende anlamadım bi daha yapmadı hic o yüzden foruma sorma geregi duymadım ve artık bu arabanın kalsik sorunları canımı sıkmaya basladı midem bulanıyor artık(1,arka kapı gıcırdaması 2.direksiyon arızası.3 ön konsoldan gelen ses   4.cam arızsı......)Angry
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ersinkozak » 07 Ağu 2008, 12:43

merhaba.benim 2 ay önce yolcu cam otomatiği bozuldu.cam krikosuymuş yeni öğrendim.makara atmıştı .2 gün sonra inanılmaz şekilde şoför tarafı cam da aynı biçimde kopunca beynim döndü.izmire donatım otomotive sordm tlf.ile.dediler tamirine garanti vermiyoruz.parça değiştiririz.250 ytl yi bulur dedi tek cam için.resmen soygun arkadaşlar.neyse gttm salihlide bir elektrikçi yapıyomuş bu tamiratı.memnunum 160 ytl aldı.
ersinkozak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti thechn » 24 Nis 2011, 00:05

iyi akşamlar arkadaşlar ben de yeni bir fabia aldım 1.4 comfort ama hemen bir sorunla karşşılaştım yardımınıza ihtiyacım var
aracı aldıktan sonra iç dış yıkatmmaya göötürdüm orada yıkarken su gitmiş cam otomatiğinde sorun çıktı sol taraftaki çalışıyor soldan sağı açıp kapatabiliyorum ilk başta o da olmuyordu sağ hiç bir şekilde ççalışmıyordu ama usta baktıktan sonra su gitmişl yaptım ama tam olmadı sadece şöför tarafından açılıp kapanıyor sağ tarafa hükm etmiyor ve sağ düğmeden de aççılıpp kapanmıyor beyi,nde sorun olabilir dedi söküp ellektronikçi bakmalı falan dedi bu sorun nasıl hallolur bu değişse ne kadara mall olur teşekkürler
thechn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sabri ceylan
Nereden: Uşak
Arabanız: fabia 1.4 comfoort

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir