Fabia 1.4 75 BG otomatik Ambiente

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1.4 75 BG otomatik Ambiente

İleti ilkaysahin » 07 Ağu 2008, 21:27

Öcelikle herkese merhaba ;

Otomatik vites bi araç almak istiyorum. Bi arkadaşımın tavsiyesi ile Fabia 1.4 Ambiente 75 HP otomatik vites 35.000 km bi araç buldum.

Kullananlar veya hakkında bilgi sahbi olan arkadaşlar yakıt ve aracın performansı konusunda yardımcı olursa sevinirim...

şimdiden teşekkürler

ilkaysahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maniak » 07 Ağu 2008, 22:02

ambiante donanımlı olması bir avantaj ayrıca piyasada dikkat edin daha düşük donanıma sahip special modellere daha fazla para isteyebilirler..genel olarak fabia zaten oldukça iyi bir model sitedende bilmek istedikleriniz aratabilirsiniz...otomatik vitese gelince çok fazla tercih edilmedi bildiğim kadarıyla fabiada....otomatik vitesliler şuanki son teknolojiye sahip olmadığı için biraz daha fazla yakıt tüketiyor.bazı kullanıcılardan duyduğum kadarıyla 100 km de 1-1,5 lt daha fazla yakıt tükettiği ama kullanıcılarında dediği gibi otomatik konforunun yanında o artış hiöte önemli değil :) fabianın otomatik viteslisi bildiğim kadarıyla kronik bir sorunu yok benzeri yıllarda üretilmiş polo ve ibizanın otomatik kullanıcılarından tanıdığınız varsa otomatik vitesin teknik bir problem yaratıp yaratmadığını öğrenebilirsiniz....genel olarak memnun olacağınıza eminim fabinın konfor ve kalitesi ayrıca otomatiğin rahatlığı oldukça iyi olacaktır ama eğer aklınızda performanslı kullanım varsa sizi hayal kırıklığınada uğratabilir :)
maniak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilkaysahin » 07 Ağu 2008, 23:19

Bildiğim ve araştırdığım kadarıyla fabia 1.4 75hp: 8.6-8.7 şehiriçi tüketimi var.Bu değerler normal vites için otomatik olursa % 10-15 lik bi artış olur sanırım.Aslında otomatik vites kullanmanın rahatlığı yanında bunun pek lafı olmaz dediğiniz gibi
Aslında aracı eşim için alıyorum şehiriçi günlük 30 km lik mesafe için kullanacak hafta sonlarıda belki şehirdışı falan kullanırız.

Performans konusuna gelince aynı model polo yla karşılaştırılınca çok fark edermi diye merak ediyorum. VW Polo kullanıcıları bildiğim kadarıyla pek şikayetçi değiller ama fabia hakkında pek bilgim yok oyüzden sizlerden yardım istiyorum.

Çokta performans tutkunu birisi değilim ama aracında rampalarda düşmesini araç sollarken sıkıntı çekmeyi de istemiyorum.

Aslında araç kafama yattı ama hergün birisi yeni bişey söylüyor araçla ilgili yuok yakıt yok performans ( araç sollamayı kast etmişlerdi ) vs..

Bide 2005 model 35000 km için aracın değeri nedir ???

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
ilkaysahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 07 Ağu 2008, 23:41

benim kız arkımda opel corsa otomatik war. bende kullanıyorum çok rahat we kullanışlı bende fabia alcam önümüzdeki sene we senin gibi otomatik tercihim olacak ill etapta benzin olarak o rahatlığa o fark insanı rahatsız etmez
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti ilkaysahin » 08 Ağu 2008, 02:36

Site içinde ve internette 1 haftadan beri arama yapıyorum ama bir türlü
Fabia 1.4 Ambiente 75 HP otomatik vites hakkında detaylı bi bilgi bulamadım.Ne iyi ne kötü bi yorum buldum bu modelle ilgili olarak.

Yokmudur aynı araçtan kullanınanız ????

Gerçekten Fabia lar çok düzgün sağlam ve güzel araçlar ama bukadar çok motor ve konfor seçeneği olduğunu bilmiyordum.

Yorumlarınızı bekliyorum...

ilkaysahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 08 Ağu 2008, 11:53

Ben sadece 20 km kadar bindim otomatik (tiptronik değildi) fabia'ya benim gayet hoşuma gitti araçta 3 kişi idik klima açıktı ve ben aracın performansını çok beğendim aracın sahibi de diğer aracı olan bmw sini değil kullanımını ve sorunsuzluğunu çok beğendiği için fabia'sını kullanıyormuş özellikle şehiriçi çok ideal sağlam konforlu ve yeterli performansa sahip bir araç,alacağın aracın geçmişini durumunu inceleyerek alabilirsin memnun kalacağından eminim.Ama alıp binip forumu unutmak yok.Sen yaz izlenim yorumlarını ki senin bugün aradığın gibi ilerde arayana faydan olsun.. 
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilkaysahin » 08 Ağu 2008, 12:18

Verdiğni bilgiler için teşekkürler. Sanırım bindiğin araç 75 Bg olan modeldendi. Birde buunların 101 BG olanları var.
Neyse verdiğin bu bilgi bile beni biraz daha morallendirdi.Artık tek sorun adamla anlaşmamıza kaldı :)
umarım aracın sahibi benim kafamdaki rakama yaklaşır.
hayırlısı artık

eğer aracı alırsam forumun iyi takipçilerinde olacağım kesin

ilkaysahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 08 Ağu 2008, 12:44

Şimdiden hayırlı olsun,otomatik vitesle istanbulda çok rahat edersiniz hiçbir problem çıkmaz.kafanız rahat olsun..!

10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 08 Ağu 2008, 12:47

[quote="ilkaysahin"]Verdiğni bilgiler için teşekkürler. Sanırım bindiğin araç 75 Bg olan modeldendi. Birde buunların 101 BG olanları var.
Neyse verdiğin bu bilgi bile beni biraz daha morallendirdi.Artık tek sorun adamla anlaşmamıza kaldı :)
umarım aracın sahibi benim kafamdaki rakama yaklaşır.
hayırlısı artık

eğer aracı alırsam forumun iyi takipçilerinde olacağım kesin

[/QUOTE]

Evet ben şunu sordum arkadaşa,araç 101 hp mi?oda hayır 75 hp dedi,ne güzel kaçıyordu araba 101 lik gibi adeta..

Asıl 101 hp olan performasntan deliriyordur heralde..Wink
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maniak » 08 Ağu 2008, 13:25

101 hp liklerin otomatiği yok....otomatik olarak tek seçenek var o da 1.4 75 hp lik model....
maniak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 08 Ağu 2008, 13:51

Bir aralar bir arkadaş daha sormuştu otomatik vitesle ilgili bazı şeyler. Forumda arattırdım ama başlığı bulamadım. Word dosyası olarak soru-cevap şeklinde kaydetmiş ve düzenlemiştim. Aynen kopyalayıp yapıştırıyorum. İnşaallah kafanızdaki bazı soruların yanıtları vardır içerisinde.

OTOMATİK VİTESLE İLGİLİ SORULAR

Bende 2004 1,4 16V otomatik vites Skoda Fabia var.

Benim en çok merak ettiğim rampa çıkarken ve arabayı hızlandıracağım zaman motoru boğuyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Roketlemezsen bayırda hızlanamazsın, topuklaman lazım gazı.

Roketleme dediğiniz işi yaptığınızda; motor devri ve süratiniz uygunsa şanzıman bir alt vitese geçip motorun devrini yükseltir ve hızlanmanın daha çabuk olmasına yardımcı olur. Yani şanzıman diyelim ki 4. kademede (viteste) ve otomobil 120 km/s hızla yol alıyor. Bu durumda roketleme yapmayabilir otomobil zira bu devir ve süratte bir alt vitese geçtiğinde pistonlar bağımsızlıklarını ilân edebilirler.

Otomatik vitesli otomobillerde, rampa çıkarken vites konumunu (4 ileri vitesli bir otomatik şanzıman için söylüyorum), rampanın durumuna göre 3 veya 2 konumuna almalısınız. Eğer D konumunda kullanırsanız, rampa çıkışlarında, gaza bastığınızda motor devri artacak, şanzıman da bu devir artışına paralel bir üst kademe dişliye geçecektir; ancak bu arada tekerlek devri (yani otomobilin sürati) düşeceğinden, üst kademedeki dişliyle otomobili götürmekte zorlanacak ve tekrar alt kademeye geçirecektir. Alt kademede motor devri yükselince tekrar üst kademeye geçecek ve gene başa dönülecektir. Eğer ki örneğin 3 konumuna alırsanız, motor devri yükselmesine rağmen şanzıman 4 konumuna geçmeyecek, motor ve şanzıman zorlanmadan rampa çıkılabilecektir.

Halk arasında otomatik vitesli otomobillerin, manuel vitesli otomobillere oranla fren balatalarını daha çabuk bitirdiği gibi genel bir kanı vardır. Bu yanlıştır. Vites konumu D' de yokuş aşağı durdunuz. Ayağınızı fren pedalından çektiğinizde otomobil harekete geçecektir. Yokuş aşağı olduğu için, tekerlek devri motor devrinden daha hızlı olacaktır ve otomatik şanzıman vites kademelerini hızla yükseltecektir. Otomobilin sürati belki de 40 km/s oluğunda, otomatik şanzıman en üst kademeye gelmiş olacaktır. Bundan sonra yavaşlamak istediğinizde frene manuel vitesli bir otomobilden daha fazla yüklenirsiniz, zira otomobil adeta boş viteste hızlanmış d

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ilkaysahin » 11 Ağu 2008, 13:35

Maalesef aranıza bir fabia sahibi olarak dahil olamadım.Adamla anlaşamadık 20.000 YTL den aşağıya inmedi o da benim bütçeyi biraz aştığı için aracı alamadık Unhappy

Eğer bildiğniz otomatik fabia varsa mesajlarınızı bekliyorum.

iyi günler

ilkaysahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by_scout » 11 Ağu 2008, 13:46

kışın karlı yollarda zorlanıyor diyordu bizim komşu ama kullananlar daha ii bilir . . .Thumbs%20Up
by_scout
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maniak » 11 Ağu 2008, 18:13

maniak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trifaze » 04 Eyl 2008, 11:43

benim arac otomatik 1.4 ambiant 2005

kesinlikle tavsiye ederim

performans dusuklugu 3.0 lt. Bmw de bile var.

ancak cok fark eden bir durum degil

alisinca cok rahat geliyor.

benzin sarfiyati biraz artiyor uzun yolda 5 - 5,5 lt. lt'ye kadar dustugu oluyor. sehir ici 9-12 arasi trafige bagli olarak.

arac sollarken sehir ici bir dusuk vitese gecerek devir ve guc artiyor. bunu normal vitesli bir aractan cok daha rahat yapiyor.

trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 04 Eyl 2008, 12:17

Otomatik vitesle ilgili aşağıdaki siteden bilgi edinebilirsiniz:

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti elegance » 04 Eyl 2008, 12:24

esin kullanacak olmasaydı octaivanın otomatigi daha ucuzdu ondan alırdın ama sende vw polo ve seatlara bak
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir