kalkışlarda aksın ordan

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kalkışlarda aksın ordan

İleti acer1610 » 08 Ağu 2008, 20:41

kalkışlarda bir ses oluyo takırtı şeklinde aks bağlantılarından  şüphelendim .düz yolda ses yok vites değiştirdikten sonra debrajı bırakınca yani aksa güç bindiğinde ses geliyo çok rahatsız etmiyo şu an  sizce ne olabilir .

acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 08 Ağu 2008, 22:40

Aks başı somunlarının kontrol ettirin.
Jantın tam göbeğine tekabul eder.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti Öner » 09 Ağu 2008, 12:45

1-kasislere girdiğinizde oluryorsa tabla burcu denilen sanayide değişimi mümkün olan ama serviste şimdi ismini hatırlayamayacağım bir parçanın komple değişimiyle sonuçlanan bir arıza olabilir. bu tabla burcunu ankara'dan 5 ytl getirtmiştim ve ustam değiştirmişti. size tavsiyem böyle bir sorunsa kesinlikle golf'un ya da polo'nun ki olursa polo'nunkini taktırın.
2-rot mili denilen bir mil var. tekerle direksiyon arasındaki bağlantıyı sağlıyor. o arızalanmış olabilir. kasise her girdiğinizde çook fazla ses yapar.
3-araba kalkarken sadece bir defalığına gelen bir ses ise benim fabiş'te de var ve ustam ona asr'den kaynaklanıyor demişti. gerçektende asr'yi kapatıp kalkış yaptığımda ses ortadan kayboluyor.
Bu arızaları bende yaşadığım için biliyorum. Hatta rot milini 2, defa değiştirdim. Tabla burcu için servisine gitmeni önermem. İyi bir usta halleder bence.
Öner
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 09 Ağu 2008, 13:21

Aksa kafaları olabilir,dönüşlerde de yapıyormu?
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti acer1610 » 09 Ağu 2008, 13:38

sorun çözüldü travese bağlı motor kulağı var.bu kulağı tutan saplama yalama olmuş (fotoğraf makinamolamdığı için resmini koyamadım) motora güç bindiğinde oynama yapıoyrmuş yerinden civata sıkma yapamadığı için gevşek olan kulak oymnama yapıyormuş .

acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir