Roomster Xenon H4

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Roomster Xenon H4

İleti engin_pasha » 25 Ağu 2008, 23:32

Arkdaşlar roomsterlerdeki H4 tipi fardan dolayı kısalar yetersiz geliyor özellikle cok karanlık yollarda,rahatsız oldugum icin H4 Xenon taktıracagım ama hangi marka iyidir yahut dahada kalitelidir bilgisi olan , kullanan arkdaşların önerilerin bekliyorum...

engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 25 Ağu 2008, 23:40

aslında halojen reflektörlülere takmak karşınızdakini rahatsız ediyor bu yüzden polis ceza kesiyor.
xenon 'da mtec marka önerrim
birde orjinal olmak şartı ile bosh ve hella dikkat edin sahteleri cirit atoyor piyasada.

ama size bu konuda önerim osram'dan yana osram marka xenon tip %90 daha parlak %10 beyaz ışık veren ampüllerdir.

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti engin_pasha » 25 Ağu 2008, 23:49

Geçenlerde meganeII ye taktırdım ama o h7 Cyclone marka ve gayet güzel aydınlatıyor.Ama taktıranlar varsa bilgi edinmek istiyorum mtech hakkında iyiki bahsettin duymustum bir araştırayım onuda...Ayrıca ceza olacagını zannetmiyorum halojenden dolayı yeni audi serilerinde 4300k ler kullanılıyor H4 olarakta ve cok güsel sellektörü var flash patlatır gibi..

engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 26 Ağu 2008, 01:42

[quote="engin_pasha"]Geçenlerde meganeII ye taktırdım ama o h7 Cyclone marka ve gayet güzel aydınlatıyor.Ama taktıranlar varsa bilgi edinmek istiyorum mtech hakkında iyiki bahsettin duymustum bir araştırayım onuda...Ayrıca ceza olacagını zannetmiyorum halojenden dolayı yeni audi serilerinde 4300k ler kullanılıyor H4 olarakta ve cok güsel sellektörü var flash patlatır gibi..

[/QUOTE]

kelvin 4300 en uygun renk normlarında.

marka olarak mtec kalıtesını duydum kullanmadıgım ıcın yorum yapamayacagım.

ama xenon bir başka oluyor gece yolculuklarında.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti irfant » 26 Ağu 2008, 01:47

Benim Roomster'da Osram Night Breaker kullanıyorum uzunlardan gayet memnunum. H4'ler kötü değil, çoğu araba marka ve modellerinde kullanılıyor, kelek bir durumu olsa koymazlardı. Mesela Grande Punto, Nissan Note, Bora, Ford Fiesta aklıma gelen H4 ampullü fardan bir kaçı...

Ama illa Xenon istiyorsan H4'ün de 2 tipi var, motorlu olanlar (uzun kısa tek flaman), bir de kısa Xenon'a ek olarak uzun far için halojen ekstra bir flamanı olanlar...

4150 K H4 kit bulmak çok zor, 6000 K iyidir derim. Daha ilerisi mora kaçıyor, aydınlatma zayıflıyor...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti engin_pasha » 27 Ağu 2008, 01:30

Yorumlarınız ve yardımlarınız için Teşekkür ediyorum. Cyclone marka için ''Arıza lambası yakmayan tek xenon diyorlar'' belki ondan alabilirim şuanda işlerim biraz yoğun ama en kısa zamanda yapmak şart oldu...
engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 27 Ağu 2008, 01:38

[quote="engin_pasha"]Yorumlarınız ve yardımlarınız için Teşekkür ediyorum. Cyclone marka için ''Arıza lambası yakmayan tek xenon diyorlar'' belki ondan alabilirim şuanda işlerim biraz yoğun ama en kısa zamanda yapmak şart oldu...[/QUOTE]

Roomster'da arıza lambası sorunu olmuyor Xenon'da, Octavia A5'te olabiliyor o sıkntı, deneme amaçlı 3 farklı marka bağladık benim takaya, sorun olmadı...

Ama A5'ler ledli sofit lambada bile sorun çıkartıyor, zira led daha az akım çektiği için beyin sanki ampul bozulmuş gibi algılıyor, benzer dert Xenonda da oluyor zira 35 W Xenon ampuller, halojenler 55W olunca yine ampul arızası sanıyor...

Ama onun da çaresi var, shunt resistor denen parça ile beyin kandırılıyor...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 27 Ağu 2008, 12:21

Ben önceden Sürekli Osram kullanırdım 7 sene boyunca  son zamanlarda rahatsız etmeye başladı genelde senede bir 1,5 senede bir komple set değiştiririm.En sonunda 12.000 xenon set taktırdım markasını bilmiyorum sadece kısalar uzunlar halogen tip H4 uzun kısa xenon olursa bile verim alman çok düşük olur ve o kadar paraya yazık çünkü xenon belli bir saniyeden sonra açılıyor yaklaşık 30 sn gibi bi zamanda sellektörde vs öndeki fark edemeyebilir
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 27 Ağu 2008, 12:54

H4'ün Xenon'unda gerçekten fayda yok, motorlu ya da çift flamanlı da olsa...

Ben şimdi ilk indirim kampanyasında mercekli far alıp H7'ye geçmiş olacağım, sonra da Xenon kit 6000K....
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir