roomster motoru güçlendirme hakkında bilgi alma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

roomster motoru güçlendirme hakkında bilgi alma

İleti sarper » 25 Ağu 2010, 07:07

arkadaşlar 2008 model roomster sahibiyim.motoru güçlendirmem için açık hava filtresi,turbo,blowwoff... gbi ekipmanlardan kullanmam gerekio sanırım.bunlardan hangilerini kullanabilirim,uyumlu olan varmıdır varsa nelerdir?fiyatları nedir.şimdiden teşekkürler

sarper
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sarper akın
Nereden: Balıkesir
Arabanız: roomster

İleti hetepe » 25 Ağu 2010, 07:50

Rommster ama hangi tip motorlu?
Dizelse yazılım veya chip + hava filtresi+egzoz yeterli olur, benzinli ise hava filtresi+ egzoz ile bir miktar arttırım yapılabilir.Fazla oynamak ise motorda kalıcı sorunlara, + güç yerine başağrısı oluşturabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mygokhan » 25 Ağu 2010, 08:06

Aracınız dizelse chiple bir kaç bişey yapılablir.Benzinli ise hiç uğraşmaya değmez..Yani roomster gibi bir araç için değmez..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti sarper » 27 Ağu 2010, 01:04

aracım benzinli.hava filtresi olarak hangi marka veya markalar uyumludur.fiyatları nelerdir.roomster a diğer araçlar gbi değmez tabikide ama sonuçta elimdeki araç bu:(
sarper
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 27 Ağu 2010, 07:37

Filtre alırken aksesuarcılardaki markasız ya da kendisini markaymış gibi zorlayan ürünleri seçmeyin,bu ürünlerin hava geçişi ölçüsüz ve motora toz ve diğer zararlı partikülleri de sokarak zarar verebilir. K&N, eafy gibi markalar iyidir.Bu tür markaların her araç için üretilmiş tipte orj. kutu içi filtreleri vardır.Açık tip filtre seçerseniz sıcak hava alıp +performans yerine -performans görebilirsiniz ve motor filtre kabında kalıcı değişiklikler yapılması gerekebileceğinden orjinal filtreye de dönemeyebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti sarper » 28 Ağu 2010, 02:04

yani hiç oynamayayımmı bu motorla?
sarper
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 28 Ağu 2010, 08:37

Çok fazla bişey beklemeyin.Motorundan ziyade dış ve iç görünüşü ile uğraşırsanız daha dikkat çeker bence..Yoksa bu hacimdeki bir benzinli motora çok fazla bişey yapılmaz..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 28 Ağu 2010, 08:40

mygokhan yazdı:Aracınız dizelse chiple bir kaç bişey yapılablir.Benzinli ise hiç uğraşmaya değmez..Yani roomster gibi bir araç için değmez..

hayırdır gokhan bu raalar roomsterı aşşaglıya aşşaglıya bihal oldun ya hep negatif yonlerini dile getirir oldun önceden boyle yorumlar yapmazdın sogudun aractan herhalde lpgyi takınca..
dikkatg ediyorum yorumlarda hep motor gucsuz çok yakıyor şimdide roomstera değmez pek bişey bekleme,ilginç yorumlar ya..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti sarper » 29 Ağu 2010, 06:00

mygokhan yazdı:Çok fazla bişey beklemeyin.Motorundan ziyade dış ve iç görünüşü ile uğraşırsanız daha dikkat çeker bence..Yoksa bu hacimdeki bir benzinli motora çok fazla bişey yapılmaz..
dış ve iç görünüşü ile nasıl oynayabilirim...
sarper
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 29 Ağu 2010, 16:53

çelik jant takımı-on tampon altı karlık takımı-voglant sport yay montajı yapılması dışında bişey yapamazsın adam akıllı dış gorunum anlamında
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti turq » 31 Ağu 2010, 22:33

samet yazdı:
mygokhan yazdı:Aracınız dizelse chiple bir kaç bişey yapılablir.Benzinli ise hiç uğraşmaya değmez..Yani roomster gibi bir araç için değmez..

hayırdır gokhan bu raalar roomsterı aşşaglıya aşşaglıya bihal oldun ya hep negatif yonlerini dile getirir oldun önceden boyle yorumlar yapmazdın sogudun aractan herhalde lpgyi takınca..
dikkatg ediyorum yorumlarda hep motor gucsuz çok yakıyor şimdide roomstera değmez pek bişey bekleme,ilginç yorumlar ya..

Aynen katılıyorum. Aynı ilde olduğumuzdan sizin aracı takip ediyordum, ne güzel titiz titiz kullanıyordunuz, potansiyel alıcıyız vesselam :-), hayırdır lpg mi sorun oldu?
turq
CLASSIC
CLASSIC

İleti Onatates » 23 Eyl 2010, 14:05

05.07.2010 Tarhinde 2008 Model Roomster 1.4 TDI aldım. Ve şu değmez laflarına çok alındım. Bence müthiş bi araba. Bir çok ihtiyacı karşılıyor. Şimdi 4 tane 15" Golf gti jantı taktırdım. İçine full deri yaptırdım. Şu an serviste araç. Çıkınca fotolarını da koyarım. Rommster için herşeye değer bence. Yaptırdığım masraflara gram acımıyorum. Aracımı çok seviyorum. Motora gelince de; bu araç 1.4 tdi ya. Honda Cvic performansı mı bekleniyor? Tamam 3-5 beygir oynatılır ama o da chiple olur. Yorumlara katılmıyorum üzülerek.
Onatates
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Onat Ateş
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Roomster 1,4 TDI

İleti hetepe » 23 Eyl 2010, 14:32

''değmez'' sözü sadece harcanan para , zaman ve emek karşılığında alınabilecek güç değerinin az olması nedeniyledir.
Benzin motorlarında hava filtresi ve egzoz ile alınabilecek + güç bayağı bir azdır.
Gökhan bunu belirtmeye çalıştı, ama anlaşılmadı demek...
1.4 TDI için zaten gerekli açıklama yapılmış, neler yapılması gerektiği hakkında...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti sampionibo » 23 Eyl 2010, 14:59

hetepe yazdı:''değmez'' sözü sadece harcanan para , zaman ve emek karşılığında alınabilecek güç değerinin az olması nedeniyledir.
Benzin motorlarında hava filtresi ve egzoz ile alınabilecek + güç bayağı bir azdır.
Gökhan bunu belirtmeye çalıştı, ama anlaşılmadı demek...
1.4 TDI için zaten gerekli açıklama yapılmış, neler yapılması gerektiği hakkında...

+1000 kesinlikle katılıyorum...
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti onurson » 23 Eyl 2010, 15:21

http://www.ibsmotorsport.com/

burayı ara. bu filtreyi kullansan bile yeter.. bende alıcam bu filtreden. ve aynı filtreyi 10 yıldır kullanan varmış. satsan bile adamlar hemen yarı fiyaatına geri alıyorlar. filtre tıkanınca burada solüsyonunda temizliyorlar.. ve çok metediyorlar. sahibi odtülü bir abi. fiyatları da 180 200 tl gibiydi sanırım
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti mygokhan » 23 Eyl 2010, 22:02

Arkadaslar beni yanlış anlamışlar sanırım :)

Ben bazı yönleri ile benzinli bir roomster'a chip tunnig yapılması gereksiz olduğunu belirttim.Zira cogu benzinli araç için aynı durum sozkonusu.Roomster cok yönlü ve keyifli bur araç.Bende bu yüzden roomster tercih ettim.Genelde tüm özelliklerinde hep orta derecede basarı gösteriyor.Kötü yani yok denecek kadar az bence.Sadece benim
Belirttiğim 1.2 motorun beklentilerin üzerinde yaktığı idi.Neyseki LPG ile o sorunu hallettik.Hatta performansida daha iyi oldu. Dıştan bakıldığında gayet iyi görünen bir araç.Bende biraz eklenti ile çekici hale getirdim, doğrudur.Ama icinin kasvetli yapısına çözüm bulamadım :) Acikcasi yenilerin çift renk dasboardlarina bayılıyorum.:) Donanim olarak yeterli olsada (insanoğlu doyumsuz :D önceki fabiamda camlar bile manueldi :):):) ) ama ESP'ye ihtiyac oluyor bence.Birde su naler olası yolbilgisayari yok! Uyuz oluyorum :(

Sonuc olarak roomsterdan memnunum :) dikkat çekici ve güzel :)
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir