Yağ soğutucu hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yağ soğutucu hakkında

İleti turkadnan » 26 Eyl 2011, 12:31

Merhabalar,

Aracım 2008 1.4 TDI Roomster. Yağ soğutucu ile ilgili problemler yaşıyorum. Suya yağ karıştırıyor. Yan sanayi aldım aynı sorun devam ediyor. orijinalide 350 tl civarında. Acaba yağ soğutucusuna giden hortumlar direk bağlansa problem olur mu? Bir işe yaramasa koymazlar bu parçayı biliyorum. Yardımcı olabilen varsa sevinirim.

turkadnan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Adnan TURK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Roomster

İleti Sarıibo » 27 Eyl 2011, 16:11

Hangi parcadan bahsediyorsun anlamadım. Biraz açarsan bizimde bilgimiz olur. Kolay gelsin.
Sarıibo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İbrahim Yücel
Nereden: Ankara

İleti turkadnan » 27 Eyl 2011, 17:29

Selam,
yağ soğutucusu motorun alt kısmına yakın bir alanda bulunan minik bir su değirmenini andıran bir parçadır. motora giden yağ bu aletin içerisinden geçerek soğutma suyu yardımı ile ısısı düşürülüyor. Benim sorunum ise; bu alet içerinde bir çatlak sonucu soğutma suyuna yağ karışması. yan sanayi aldım 3 ay sonra tekrar problem yaşadım. Orjinali biraz pahalı. Ekonomik olarak rahatlayana kadar bu parçayı bir süreliğine iptal ettirmek istiyorum. bazı araçlarda özellikle ticari araçlarda iptal işlemini yapan ustalar olmuş. Bu sebepten benim aracımda iptal ettirirsem bir süreliğine bir sorun ile karşılaşırmıyım diye sormak istemiştim.

iyi günler.

Örnek link: http://www.ebay.co.uk/itm/SKODA-PRAKTIK ... 065wt_1101
turkadnan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Adnan TURK
Nereden: İstanbul (Avr.)

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir