Bilgilendirmelerinize İhtiyacım Var.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bilgilendirmelerinize İhtiyacım Var.

İleti GreatDawn » 30 Kas 2011, 11:47

Herkese kolay gelsin, iyi günler.

Arkadaşlar ben bu room u inanılmaz beğendim lakin standart sorular yerine bir kaç farklı sorular soracağım.

1-Malum Türkiye şartları gereği her yerde köstebek yuvası dolu birinden kaçsanız diğeri içine çekiyor sizi. bu room'un bu konudaki hassasiyeti nedir? araç bozuk paranın üstünden geçseniz dahi hissettiren bir amortisör sisteminemi sahip yoksa yumuşakmı?

2- Korozyon
12 YIL garanti veriyor bu ciddi bir rakam aracın parçaları titanyum mu acaba diyerek güldüm bu konuda ciddilermi acaba 12 YIL!!!?

3- yedek parça sorunu yaşıyormusunuz? yedek parça fiyatları tatminkarmıdır yoksa bütceyi zorlarmı?

4- yokuş çıkarken araç zorlanıyormu yoksa problem değil bu yollar benim giderim diyormu? "motoru zorlamadan"

5- bu pek roomla alakalı değil ama skoda yol yardımı düzgün çalışıyormu? biz oraya gelsek de bişi yapamayız falan gibilerinden yarım ağız cevap veriyorlarmı?

6- araçlarda kör noktalar var illaki peki bu kör noktalar room da ne durumda? allah korusun kimsenin malına canına bir zarar gelmesin. hepimiz insanız.

7- şöför olarak bizim yerimiz belli peki yolcular için room arka koltuk sallantılı kasvetli ve yorucumu? daha doğrusu yeni doğmuş bir bebek için uygunmu?

8- Vardı oldu ben araçtan sıkıldım tatmin etmedi veya allah nasip etti daha iyisini almak istedim. 2. elde durum nedir? rahat elden çıkartabilirmiyim? gerçi her topalın bir kör alıcısı vardır ama ben o topal olmak istemiyorum.

9- 0 araca binildiğinde bir koku olur fabrika çıkışı iğrenç bir koku. "yapışkanlar deriler vs.. vs.. bu araçta öyle şeyler mevcutmudur? sonuçta kaliteli bir araçta bu kokular minimumda diye biliyorum."

Hafta sonu bizzat araca gidip bir bakacağım.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim şimdiden.

GreatDawn
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ferhat UZUN
Nereden: Ankara

İleti onurson » 30 Kas 2011, 12:57

bven showroma gittiğimde resmen arabaların içi koyun gibi kokuyordu anlamadım. sıfır araç kokusu skodalarda iğrenç. galiba
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti hetepe » 30 Kas 2011, 14:14

GreatDawn yazdı:Herkese kolay gelsin, iyi günler.

Arkadaşlar ben bu room u inanılmaz beğendim lakin standart sorular yerine bir kaç farklı sorular soracağım.

1-Malum Türkiye şartları gereği her yerde köstebek yuvası dolu birinden kaçsanız diğeri içine çekiyor sizi. bu room'un bu konudaki hassasiyeti nedir? araç bozuk paranın üstünden geçseniz dahi hissettiren bir amortisör sisteminemi sahip yoksa yumuşakmı?

2- Korozyon
12 YIL garanti veriyor bu ciddi bir rakam aracın parçaları titanyum mu acaba diyerek güldüm bu konuda ciddilermi acaba 12 YIL!!!?

3- yedek parça sorunu yaşıyormusunuz? yedek parça fiyatları tatminkarmıdır yoksa bütceyi zorlarmı?

4- yokuş çıkarken araç zorlanıyormu yoksa problem değil bu yollar benim giderim diyormu? "motoru zorlamadan"

5- bu pek roomla alakalı değil ama skoda yol yardımı düzgün çalışıyormu? biz oraya gelsek de bişi yapamayız falan gibilerinden yarım ağız cevap veriyorlarmı?

6- araçlarda kör noktalar var illaki peki bu kör noktalar room da ne durumda? allah korusun kimsenin malına canına bir zarar gelmesin. hepimiz insanız.

7- şöför olarak bizim yerimiz belli peki yolcular için room arka koltuk sallantılı kasvetli ve yorucumu? daha doğrusu yeni doğmuş bir bebek için uygunmu?

8- Vardı oldu ben araçtan sıkıldım tatmin etmedi veya allah nasip etti daha iyisini almak istedim. 2. elde durum nedir? rahat elden çıkartabilirmiyim? gerçi her topalın bir kör alıcısı vardır ama ben o topal olmak istemiyorum.

9- 0 araca binildiğinde bir koku olur fabrika çıkışı iğrenç bir koku. "yapışkanlar deriler vs.. vs.. bu araçta öyle şeyler mevcutmudur? sonuçta kaliteli bir araçta bu kokular minimumda diye biliyorum."

1- Bu araç ticari platformunda bir binek oto olduğundan, sınıfındaki en yumuşak süspansiyona sahiptir..sınıfındaki birçok araçta yaprak yaylar kullanılıyorken Roomster'de helezon mevcuttur.Rahat ettirir.
2- Titanyum değil ama sanırım kaliteli bir galveniz kaplı sac malzemesi var, vw, audi ve seat ile aynı karakterde...12 yıl paslanmazlık garantisi kof söylem değil yani...
3- Yedek parça sorunu yaşanmıyor, orjinal dışında yan sanayi ve çıkma alternatifleri de var.Ama fiyatları konusunda o kadar olumlu birşey söyleyemem...zor bozulur ama, zor da alınır...
4- Aldığınız aracın motor tipine, çıkmayı hedeflediğiniz yokuş türüne ve ne kadar yükleme yaptığınızla ilintili bu konu...1,2 lt likten alır, 5 kişi doldurur, klima açar ve %45 eğimli rampayı 50-60 la çıkmayı denerseniz çıkmaz tabii...tamamen değişken bir konu...
5- Yol yardım kullanmadım, sanırım çalışıyordur...Tabii en yakın servisi yönlendireceklerinden nerde kaldığınıza da bağlı...
6- Öyle çok büyük bir araba değil zaten, olduğunu sanmıyorum, en azından buradaki kullanıcılardan böyle bir paylaşım olmadı...
7- Yüksek ve opsiyonel cam tavanlı roomi den daha ferah bir araba var mı bilmiyorum...herhalde yoktur...
8- Tofaş gibi bekleme tabii, kendine göre alıcı grubu var, elde kalacak araba yoktur, yeter ki satmayı bil..
9- Evet mevcuttur, 0 km olsun da istediği kadar koksun...:) Bunun kaliteyle ilgisi yok, aksine bu grubun (VAG) arabalarından daha kalite görünümlü kokpiti olan -bence- yok...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sainz » 30 Kas 2011, 14:35

onurson yazdı:bven showroma gittiğimde resmen arabaların içi koyun gibi kokuyordu anlamadım. sıfır araç kokusu skodalarda iğrenç. galiba

2011 Ford Fieat Trend' de de o tarz iğrenç bir plastik kokusu mevcut. Üç aydır da gitmedi bir türlü.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti GreatDawn » 30 Kas 2011, 14:49

hetepe yazdı:
GreatDawn yazdı:Herkese kolay gelsin, iyi günler.

2- Korozyon

1- Bu araç ticari platformunda bir binek oto olduğundan, sınıfındaki en yumuşak süspansiyona sahiptir..sınıfındaki birçok araçta yaprak yaylar kullanılıyorken Roomster'de helezon mevcuttur.Rahat ettirir.
2- Titanyum değil ama sanırım kaliteli bir galveniz kaplı sac malzemesi var, vw, audi ve seat ile aynı karakterde...12 yıl paslanmazlık garantisi kof söylem değil yani...
3- Yedek parça sorunu yaşanmıyor, orjinal dışında yan sanayi ve çıkma alternatifleri de var.Ama fiyatları konusunda o kadar olumlu birşey söyleyemem...zor bozulur ama, zor da alınır...
4- Aldığınız aracın motor tipine, çıkmayı hedeflediğiniz yokuş türüne ve ne kadar yükleme yaptığınızla ilintili bu konu...1,2 lt likten alır, 5 kişi doldurur, klima açar ve %45 eğimli rampayı 50-60 la çıkmayı denerseniz çıkmaz tabii...tamamen değişken bir konu...
5- Yol yardım kullanmadım, sanırım çalışıyordur...Tabii en yakın servisi yönlendireceklerinden nerde kaldığınıza da bağlı...
6- Öyle çok büyük bir araba değil zaten, olduğunu sanmıyorum, en azından buradaki kullanıcılardan böyle bir paylaşım olmadı...
7- Yüksek ve opsiyonel cam tavanlı roomi den daha ferah bir araba var mı bilmiyorum...herhalde yoktur...
8- Tofaş gibi bekleme tabii, kendine göre alıcı grubu var, elde kalacak araba yoktur, yeter ki satmayı bil..
9- Evet mevcuttur, 0 km olsun da istediği kadar koksun...:) Bunun kaliteyle ilgisi yok, aksine bu grubun (VAG) arabalarından daha kalite görünümlü kokpiti olan -bence- yok...

Çok teşekkür ederim yorumların için inanılmaz ufkumu açtınız. Lakin bir soru daha sormak istedim hazır bu kadar güzel yanıtlar veren birini bulmuşken.

2012 Modellerinde 1.4 dizel mevcut değil anladığım kadarıyla peki alternatifi 1.2 TSI HP benzin, dizelden daha mı fazla yakar ve motor çok zorlanır mı? yoksa bir farkı olmaz yeni nesil motor bunlar diyebilirmisiniz?

Motor 1.2 olunca insan korkuyor açıkcası.

Saygılarımla.
GreatDawn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 1903karakartal » 30 Kas 2011, 15:28

Skoda elinde kalmaz asla :) Hele ki Ankara'da yaşıyorsan asla kalmaz.Parça sıkıntısını da yaşamazsın içini ferah tut :)
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

İleti hetepe » 30 Kas 2011, 15:29

1.2 TSİ, 1.4 TDI ve 1.6 TDI'dan fazla yakar tabii...Kriteriniz tüketimse dizelden şaşmayın, yılda 10000 den fazla km yapmıyorsanız 1.2 TSİ de memnun eder...
ben 1.2 64 hp den memnunken, 105 beygir performansı çok daha iyidir kesinlikle...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti GreatDawn » 30 Kas 2011, 16:20

Elleriniz dert görmesin,

inanın söyledikleriniz beni daha da yaklaştırdı room a :)
ama sorular araştırdık ca daha da çoğalıyor.

sizden ricam bu sorumada yanıt vermeniz.

Hafif ticari olarak kabul ediliyor anladığım kadarıyla bu roomster, yani demek oluyor ki istanbula gidince boğazdan geçemeyeceğim veya hız sınırları benim için daha farklı olacak.

Sanırım tek ve en büyük soru/sorun bu olacak eğer dediklerim doğru ise.

Cidden teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için tek tek sizlere. umarım her sorunuzun cevabını hayatta bu kadar kolay alırsınız.
GreatDawn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodahastası » 30 Kas 2011, 18:39

skoda roomster mpv bir araç tır yani normal araba dır.ticari yada hafif ticari degil
Örnek fiat fiorino bir hafif ticari dir ama skoda roomster mpv dir yada vw cadıy hafif ticari iken roomster mpv dir
mpv normal bir arabanın her şeyiyle aynıdır köprüden de geçer hız sınılamasıda aynıdır.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti mygokhan » 30 Kas 2011, 22:02

Roomster farklı tasarimli, genis iç mekana sahip, aslında yanlardan çok genis değil ama tavan yüksek ve camlar büyük oldugundan dolayı araç oldukça ferah.Motor gamı su anda kısıtlı.1.2 HTP'li satılıyor.Korozyona karsı çok dayanıklı.Bazi detayların kalitesi aynen Vw gibi.İc plastiklerin kalite hissi güzel.Tum dinamiklerde orta derecede basarı elde etmiş bir model.3 sene kullandım,memnundum :)

Bazı detaylarda ucuza kaçmış Skoda, ancak bu da gerekli fiyat acısından :) Kapi menteselerinde Toyota tipinde mentese kullanılmış.Vw'lerde daha farklı kullanılıyor mesela :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Bluedays » 01 Arl 2011, 09:31

mygokhan yazdı:Roomster farklı tasarimli, genis iç mekana sahip, aslında yanlardan çok genis değil ama tavan yüksek ve camlar büyük oldugundan dolayı araç oldukça ferah.Motor gamı su anda kısıtlı.1.2 HTP'li satılıyor.Korozyona karsı çok dayanıklı.Bazi detayların kalitesi aynen Vw gibi.İc plastiklerin kalite hissi güzel.Tum dinamiklerde orta derecede basarı elde etmiş bir model.3 sene kullandım,memnundum :)

Bazı detaylarda ucuza kaçmış Skoda, ancak bu da gerekli fiyat acısından :) Kapi menteselerinde Toyota tipinde mentese kullanılmış.Vw'lerde daha farklı kullanılıyor mesela :)

Fiyatları da gayet uygun bunların fakat 1,4 yok galiba sadece 1,2 motor seçeneği yazıyor?

http://www.skoda.com.tr/new/fiyatlistesi.asp?islem=fiyatlar&KatID=12
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hetepe » 01 Arl 2011, 10:56

GreatDawn yazdı:Elleriniz dert görmesin,

inanın söyledikleriniz beni daha da yaklaştırdı room a :)
ama sorular araştırdık ca daha da çoğalıyor.

sizden ricam bu sorumada yanıt vermeniz.

Hafif ticari olarak kabul ediliyor anladığım kadarıyla bu roomster, yani demek oluyor ki istanbula gidince boğazdan geçemeyeceğim veya hız sınırları benim için daha farklı olacak.

Sanırım tek ve en büyük soru/sorun bu olacak eğer dediklerim doğru ise.

Cidden teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için tek tek sizlere. umarım her sorunuzun cevabını hayatta bu kadar kolay alırsınız.

Arkadaşların da belirttiği gibi bu araç MPV (Multi Purpose Vehicle; yani çok amaçlı kullanım aracı..) segmentindedir ve -resmen- otomobildir.
Trafikte bir kısıtlaması yok ve vergisi de motor hacmi ve yıl ile hesaplanır.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, umarım içinize sinen, sorounsuz bir arabaya binersiniz kazasız-cezasız...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir