Romster almalı mıyım?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Romster almalı mıyım?

İleti eğitim01 » 24 Arl 2011, 23:13

Foruma yeni üye oldum,Böyle kaliteli üyelerin ve markanın üyesi olduğum için mutluyum,Herkese merhabalar. 4 kişilik bir aileyiz. Skoda roomsteri showrom da gördüm önce tam aradığım araba dedim.İlerleyen yakın bir zamanda tekrar arkadaşlarla görme fırsatı buldum.arkadaşlarımın yorumu "Sanki fabia ile başka bir aracı birbirine bağlammışlar,arka camlar ön camlarla uyumsuz olmuş"şeklinde oldu. Ben de tekrar araca baktığımda arkadaşlara haklılık payı verdim. Fiatın Fiorino'suna baktık ortak yorumumuz aracın tasarımının iyi olduğu,arka koltukların yolcu için özellikle uzun yolda yorucu olabileceği yönündeydi.Daha sonra Roomster yerine Fiorino almamın daha mantıklı olduğunu söyledi arkadaşlar,gerekçeleri;
1.Yakıt tüketimi az.
2.Yedek Parçası ucuz
3.İlerleyen dönemde satışta zorluk çekmesin.
Yine haklılık payları vardı ama,Fiorinoların viraj güvenliği,yol tutuş,süspansiyon gibi sıkıntılarının olduğunu duydum.Muayenesi her yıl ve vergisi pahalı olsa da yakıt tüketiminin aradaki masraf farkını kapatacağını düüşündüm.son olarak Yeni Chevrolet aveolar da hoşuma gidiyor,ilerleyen dönemde satış ve olası yedek parça fiyatlarının nasıl olacağı da beni düşündürüyor.
Kısaca değerli Skoda dostlarım benim için mantıklı seçenek hangisi,Skoda kullanıcılarının yorumlarına güveniyorum.Tarafsız olarak yol gösterici bilgilerinize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler.

eğitim01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ersin
Nereden: Şanlıurfa

İleti Akif » 25 Arl 2011, 00:12

eğitim01 yazdı:Foruma yeni üye oldum,Böyle kaliteli üyelerin ve markanın üyesi olduğum için mutluyum,Herkese merhabalar. 4 kişilik bir aileyiz. Skoda roomsteri showrom da gördüm önce tam aradığım araba dedim.İlerleyen yakın bir zamanda tekrar arkadaşlarla görme fırsatı buldum.arkadaşlarımın yorumu "Sanki fabia ile başka bir aracı birbirine bağlammışlar,arka camlar ön camlarla uyumsuz olmuş"şeklinde oldu. Ben de tekrar araca baktığımda arkadaşlara haklılık payı verdim. Fiatın Fiorino'suna baktık ortak yorumumuz aracın tasarımının iyi olduğu,arka koltukların yolcu için özellikle uzun yolda yorucu olabileceği yönündeydi.Daha sonra Roomster yerine Fiorino almamın daha mantıklı olduğunu söyledi arkadaşlar,gerekçeleri;
1.Yakıt tüketimi az.
2.Yedek Parçası ucuz
Yine haklılık payları vardı ama,Fiorinoların viraj güvenliği,yol tutuş,süspansiyon gibi sıkıntılarının olduğunu duydum.Muayenesi her yıl ve vergisi pahalı olsa da yakıt tüketiminin aradaki masraf farkını kapatacağını düüşündüm.son olarak Yeni Chevrolet aveolar da hoşuma gidiyor,ilerleyen dönemde satış ve olası yedek parça fiyatlarının nasıl olacağı da beni düşündürüyor.
Kısaca değerli Skoda dostlarım benim için mantıklı seçenek hangisi,Skoda kullanıcılarının yorumlarına güveniyorum.Tarafsız olarak yol gösterici bilgilerinize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler.
Kimin ne dediği çook önemli değil.
Bence aslolan; başkasının değil sizin düşünceleriniz.
hangisini beğendiyseniz tercihinizi yapın ve keyifle binmeye bakın..
beğenmediğiniz bir araç alıp keşke demeyin..
Akif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Akif
Nereden: Antalya
Arabanız: Octavia 1.4 TSİ DSG

İleti eğitim01 » 25 Arl 2011, 00:19

cevabi yazınız için teşekkürler.Üç araç arasında hangisinin mantıklı olacağını değerli yorumlarla düşüneceğim.
eğitim01
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 25 Arl 2011, 11:54

fiorino ticari bir araç, senede bir muayanesi var. ruhsatta ticari yazar. uzun yolda 90 ı geçemezsin. 1.3 motor gitmez ama az yakar. arka kapılar kaydırmalı pratik değil.

roomster otomobil sınıfında. benzinlisi var sıfır sanırım ama 2. el dizelini bulursan da kaçırma.

ben olsam roomster alırdım.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti eğitim01 » 25 Arl 2011, 11:58

yorumun için teşekkürler.Ben 2.el alma konusunda tereddütlüyüm,zaten alırsam sıfır alacam.chevrolet yeni aveo nasıl?
eğitim01
CLASSIC
CLASSIC

İleti muhammed emin » 25 Arl 2011, 12:20

arkadaşım senin sıkıntılarını bende yaşadım ve gittim octavia aldım sana ben şunu söyleyım bi alman arabısandan şaşma ve sürünce konforu gör fiorino arabami kamyonet her yer ondan dolu satarken daha çok değer kaybeder benim düşüncem bu yönde ben olsam skoda alırım neden audi alamayız çok çok çok para volkswagen alamayız çok çok para gücümüz yetmez onun için en az onların kalitesinde bi skoda alırsan konforun olur mesala benim octaviam passat ve jetta arasında mükemmel bi araç binen herkez hayran kalıyor roomster de harika bi arac
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhammed emin
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda octavia 1,6 classic

İleti muhammed emin » 25 Arl 2011, 12:21

sakın ha sakın chevrolet alma
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhammed emin
Arabanız: skoda octavia 1,6 classic

İleti Kindred Brujah » 25 Arl 2011, 12:58

sebebini de açıklar mısınız neden chevrolet almasın ?
muhammed emin yazdı:sakın ha sakın chevrolet alma
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti eğitim01 » 25 Arl 2011, 14:58

Roomster almam mantıklı gibi görünüyor.Bu konu ile ilgili Başlık oluşturdum,aracını(Roomster Panoromik cam tavan,ful özellikli)satma isteyen arkadaşlara duyurulur.
eğitim01
CLASSIC
CLASSIC

İleti esercelik24 » 25 Arl 2011, 20:49

citroen nemo ile arka koltukta kısa bir yolculuk yaptım. sonuçta fiorino ile aynı bir araç ve şunu söyleyebilirim kesinlikle arka koltukları çok rahatsız edici. üstelik araştırırsanız internette testleri falan var yol tutuşu denen bişe yok bu arabalarda. inanın kısa bir manevralarda öyle bir takla atıyorlarki aynalar bile yere değmeden ters dönüyolar inanın. ticari olması her yıl muanesi vs. hesaba katılırsa seçeneklerden direk olarak elenmeli.

chavroletin aveosu ile ilgilide şunları söylim genel olarak chavrolet kullanıcıları kendi araçlarından çok şikayetçi olduklarını ve en çok şikayet konusu ise yakıtları olduğunu duydum.

skoda roomsteri tavsiye ederim size özellikle cam tavan ve dizel :)

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti Akif » 25 Arl 2011, 21:04

eğitim01 yazdı:Foruma yeni üye oldum,Böyle kaliteli üyelerin ve markanın üyesi olduğum için mutluyum,Herkese merhabalar. 4 kişilik bir aileyiz. Skoda roomsteri showrom da gördüm önce tam aradığım araba dedim.İlerleyen yakın bir zamanda tekrar arkadaşlarla görme fırsatı buldum.arkadaşlarımın yorumu "Sanki fabia ile başka bir aracı birbirine bağlammışlar,arka camlar ön camlarla uyumsuz olmuş"şeklinde oldu. Ben de tekrar araca baktığımda arkadaşlara haklılık payı verdim. Fiatın Fiorino'suna baktık ortak yorumumuz aracın tasarımının iyi olduğu,arka koltukların yolcu için özellikle uzun yolda yorucu olabileceği yönündeydi.Daha sonra Roomster yerine Fiorino almamın daha mantıklı olduğunu söyledi arkadaşlar,gerekçeleri;
1.Yakıt tüketimi az.
2.Yedek Parçası ucuz

Kalite açısından skoda bahsettiğiniz diğer marklardan daha iyi malzemeler kullanıyor.
Örneğin, Octavia nın iç mekan malzeme kalitesi muadili araçlar diyebileceğimiz corolla, civic, focus cruze v.s.
ile karşılaştırılmayacak kadar kaliteli..
Fiat hakkında pek bilgim yok ancak, chevrolet lere lpg takıldığı zaman 30.000km den sonra siboplarının eridiği
hakkında yorumlar forumda kol geziyor.
Bütceniz ve kullanım amacınızı tam olmamakla birlikte; Octavia almanızı tavsiye ederim. Tam olarak paranızın karşılığını veren bir araç..
Akif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Akif
Nereden: Antalya
Arabanız: Octavia 1.4 TSİ DSG

İleti eğitim01 » 25 Arl 2011, 21:46

yorum yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
eğitim01
CLASSIC
CLASSIC

İleti attractive11 » 25 Arl 2011, 22:33

skoda roomster; malzeme kalitesi çok iyi(vw), sürüşü harika ve vergisi düşük tavsiye ederim.
attractive11
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: arsan
Nereden: Adana
Arabanız: skoda roomster1.2 panorama

İleti detone » 26 Arl 2011, 23:00

1.Yakıt tüketimi az.
2.Yedek Parçası ucuz

Merhaba..

Henüz 1 aylik bir Roomster sahibi olarak, sanirim sizi en iyi ben anlarim.. :D

Tamamen benzer çeliskileri ben de yasadim. Biz de artik emektar Lada Samara'miza sigmadigimiz için, söyle daha konforlu ve genis, orta düzeyde bir aile araci düsünmekteydik. Düz mantikla ilk is olarak Doblo, Fiorino türü araçlari düsündük önce..

Ticari araç olusu, vergisi, her yil muayenesi vs hepsi, bu araçlari elemek için mantikli gerekçeler. Ama bunlarin hepsinden öte, benim için birincil öncelik güvenlik ve saglamlik oldugu için, o araçlari bir çirpida kafamdan sildim.
Fiorino yolda savrulmanin ötesinde uçarak giden bir araçmis mesela.. Bizzat gördüm.. ;)

Roomster'a gelince.. Sagolsun çevremdeki arkadaslar, aklimi çelmek için çok ugrastilar. Temel fikirleri sunlardi:

1. Ya 1.2 motor nedir abicim? Yolda gitmez bile o. (Bunu en çok söyleyen arkadas, hafif yokus bir yolda Roomster'i bir denemek istedi. Gaza dokundugu an araç firlayinca soka girdi. Simdi herkese Roomster'i anlatiyor..) :lol:

2. Konforsuzdur onlar yav, skoda iste! (Baska bir arkadas, kirmizi isikta bekliyorken yanimda oturuyordu. Bir anlik sessizlik sirasinda, "ya motoru stop mu ettirdin?!" diye sordu. Gaz pedalina dokununca arabanin çalistigina ikna oldu. )

3. Parçasi çok pahalidir. ( Bu konuda henüz yorum yapamayacagim. Ama simdilik ögrendigim kadariyla, muadili araçlardan çok da farkli degilmis.)

4. Yakiti fazladir. 1.2 motor, sandigindan daha fazla yakar. (iste bu konuda çok övemeyecegim Roomster'i. ilk izlenimlerime göre benim tahminimden daha fazla yakiyor. Gerçi henüz arabayi tam devrinde kullanmaya ben alisamamis olabilirim. Üstelik suanki soguk hava sartlarinin da yakita etkisi büyük. Karar vermek için biraz daha beklemek gerek sanirim. LPG hiç istemiyorum ama, aklimdan geçirir gibi oldum ve burada forumdaki arkadaslardan bilgi almak için baslik açip sormustum. Ama sagolsunlar, kimseden ses çikmadi.. :( )

iste tüm bunlari düsününce, ben suan için aracimdan çok memnunum. Son derece konforlu, kullanisli ve rahat bir aile araci. Çok benimsedik.. Tavsiye ederim.. :)
detone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Lada Samara

İleti eğitim01 » 26 Arl 2011, 23:26

değerli yorumunuz için teşekkür ederim.çok güzel tespitlerde bulunmuşsunuz.
eğitim01
CLASSIC
CLASSIC

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir