manuel ayna yerine elektrikli ayna takılması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

manuel ayna yerine elektrikli ayna takılması

İleti orhunbe » 11 Oca 2012, 23:03

Herkese selam.

Geçen ay DOD dan roomster aldım. 2011 mod. 1.6 tiptronik. Aracın aynaları ısıtmasız ve manuel. Benim için ayna ısıtması önemli. Merak ediyorum ısıtmalı bir ayna takımını aracın orjinalliğini bozmadan taktırabilir miyim, elektrikli kontrol şart değil, sadece soket sök tak tarzı bu iş hallolur mu, servisler bu işi yapar mı, veya kim yapabilir.

İlginiz için teşekkürler.

orhunbe
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Roomster 1.6 Tipt.

İleti AhmetH » 11 Oca 2012, 23:28

olmasına olurda kablolama için çok sök tak yaparsınız.

kablolama işi hiçte kolay değil.

vw grubunda elektrik donanımları nerdeyse hepsi merkezi bir kontrol modülünden besleniyor.

buna kablo yürütmek, hatta hatta modülün uyumsuz çıkma ihtimali vs karın ağrısı işleri
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti orhunbe » 11 Oca 2012, 23:36

Bilgi için teşekkürler, buz çözücü sprey alayim bari :cry:
orhunbe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 12 Oca 2012, 02:08

2 elektrikli ayna , kapıda bunları kontrol eden düğme bunların kabloları gerek.

istanbulda ender elektronik var vw konusunda çok şeytan işi uygulamalar yapıyolar. oraya bir telefon açarak kesinliği öğrenebilirsiniz. ancak yaklaşık 1000 TL civarına mal olacağa benziyor 2 ayna bile hiç ucuz değil düğmesi işçiliği falan ...
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hetepe » 12 Oca 2012, 09:22

Benim başka ve daha ekonomik bir önerim var, parçacıdan ya da çıkmacıdan sadece ''ısıtmalı'' ayna camlarını alın, kapı döşemelerini ve aynaları zaten sökeceksiniz.Bu yeni ayna camları için birer çift kabloyu aynadan kapı içine, oradan da ön göğüse toplayın.Arka cam rezistans düğmesine bağlantı yapın, düğmeye bastığınızda aynalar ve arka cam buğusu çözülür, soğuk havalarda zaten hem cam, hem de aynalar buğulanıyor genelde....zaten otomatik atma özelliği de var, devamlı çalışmama garantisi de olur.
Orjinal değil ama daha kolay olmaz mı?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti orhunbe » 29 Oca 2012, 23:06

hetepe yazdı:Benim başka ve daha ekonomik bir önerim var, parçacıdan ya da çıkmacıdan sadece ''ısıtmalı'' ayna camlarını alın, kapı döşemelerini ve aynaları zaten sökeceksiniz.Bu yeni ayna camları için birer çift kabloyu aynadan kapı içine, oradan da ön göğüse toplayın.Arka cam rezistans düğmesine bağlantı yapın, düğmeye bastığınızda aynalar ve arka cam buğusu çözülür, soğuk havalarda zaten hem cam, hem de aynalar buğulanıyor genelde....zaten otomatik atma özelliği de var, devamlı çalışmama garantisi de olur.
Orjinal değil ama daha kolay olmaz mı?

Aslında güzel fikir, ama kendim uğraşmak istemiyorum, sök-tak sırasında işçilik iyi olmazsa da keyfim kaçıyor (kırılan plastik alsam, artan vidalar vs). Yenisi de pahalıymış (yukarıda AhmetH 1000TL demiş) zaten 2500-3000 TL fazla verseymişim daha aksesuarlı modelleri varmış, acele etmişim. Şimdilik böyle idare edicem. İlginize teşekkürler.
orhunbe
Yeni Üye
Yeni Üye

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir