Roomster- Fabia Scout Kendimce Karşılaştırması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Roomster- Fabia Scout Kendimce Karşılaştırması

İleti mustklc » 14 Tem 2012, 19:31

Bugun serviste ikisini de sergilemişler . bir bakayım dedim .

ikisi de 1.6 TDI CR 90 BG

Tabi ki sürme imkanım yoktu. içine oturdum kapıları kapattım atım falan . kendimce karşılaştırdım.

İki aracın da içerisi konsolundan döşemesine kadar malzeme ve araçlar olarak aynı gözüküyor. Ancak neden bilmem Fabia 'nın iç mekanındaki plastik daha kaliteli duruyor. Artı fabia da renk geçişleri kullanılmış.

Koltuğu ayarlamama rağmen fabiada ön cam üzerime üzerime geliyor gibi oluyor. Tepemdeki güneşliği açamadım kafama çarptı. Oysa roomster da şöför kısmı daha geniş duruyor. Tekrar ediyorum, ikisinde de koltuğu aynı ayarda ayarladım.

Fabiadaki direksiyonda fonksiyon tuşları eklenmiş, roomster da yok.

Şöför koltuğu fabia da daha rahat geldi, roomsterda daha rahatsız oldum.

Arka kısma gelirsek, fabia nın eni daha dar gibi, diz mesafesi de roomster da bariz daha fazla.

Bagaj kısmı beni şaşırttı. Roomster in bagaj yüzeyi, fabia scout a göre bariz küçük. Roomster belki tavandan kurtarır. Fabia da tavan daha alçak.

Dışardan bakarsak, roomster daha şık duruyor ancak fabianın da lastikleri daha sportif ve lüx duruyor.

Yükseklik olarak da fabia scout yerden daha yüksek duruyor. Yani biraz daha araziye uygun.

Fabia Scout 'un bel altındaki plastik korumalar şık durmasa da , benim gibi sıfırdan yanaşanlar için faydalı olduğu kesin.

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti uzman510 » 13 Oca 2013, 00:02