Yeni Skoda Roomster Sahibiyim Teknik Bilgiye İhtiyacım Var

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Skoda Roomster Sahibiyim Teknik Bilgiye İhtiyacım Var

İleti Oğuzcan Taşdemir » 06 Oca 2013, 01:17

Merhaba babamla uzun araştırmalar sonucunda ve büyük bir tesadüfle ailemize en uygun aracın skoda roomster olacağına karar verdik ve verdiğim linkteki arabayı aldık " http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-acil-degerinin-altinda-satilik-2007-skoda-roomster-1.4-tdi-110048174/detay "

Açıkcası arabanın 2. eli çok fazla yok ve bu yüzden kıyaslama yapamadık.20.000 Tl gibi bir ücrete aldık bunun dışında aracın testlerdeki durumu v.s çok iyi çıktı.birkaç bilgiye ihtiyacımız var ne kadar yakar,bakımları pahalımıdır,parça fiyatları nasıl v.s aracı kullanan arkadaşlar bilgilendirebilirseniz çok sevinirim =)
bu benim adıma alınan ilk araç 20 yaşımdayım ve genç arabası olmasada arabayı gerçekten çok sevdim sürç-i lisan ettiysem affola heyecandan açıkcası =) yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Oğuzcan Taşdemir
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Oğuzcan Taşdemir
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Roomster 1.4 Dizel

İleti forman37 » 06 Oca 2013, 01:25

hayırlı olsun kardesım kazasız belasız kullan .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti OPTIMUS_PRIME » 06 Oca 2013, 08:24

güzel arabadır roomsterler arkadaşım şehir içi sakin kullanımda 5.5 litre ancak yakar eğer 80 beygirlik olandansa felakette kaçar :) skoda önce sana biraz farklı gelecek ve bindikçe hastalık haline gelecek vesonra sende bizim gibi ne skodan dan nede bu forumlardan vaz geçemeyen skodamani hastası oalcaksın :) GEÇMİŞ OLSUN
OPTIMUS_PRIME
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Alper Azakoğlu
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2012 Fabia 1.2 Optimal

İleti forman37 » 06 Oca 2013, 11:32

bende bi skoda hastası olarak 1 forman 2 favorıt almıs bırıyım :) sımdıden gecmıs olsun dıyorum
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti paranoia » 06 Oca 2013, 21:40

Bi!im aileye ilk giren skoda modelidir. Amcam gidip bulmuştu nerden duyduysa. Ticari gibi ama aslında hususi. Gerçekten de kullanırken sanki bir ticari hafif kamyonet havası verir insana. Amca bu nolcak ya derken ben de gidip Octi aldım. Benzinli 1.3 versiyon motora rağmen yakıt açısından skoda ailesi içinde ki 1.2 fabialardan daha az yakıyordu. 1.4 TDI motorun tadına doyum olmaz roomsterda. Ayrıca koltuklar tam yatar ve hatta tam çııkar ki küçük çaplı bir evi taşıyacak kadar yer olur. Normal bagaj hacmi de oldukça tatminkardır. Bence isabetli bir karar vermişsiniz. Sadece kilometresi biraz fazla geldi bana sahibi aynen ticari mantıkla iyi yol yapmış valla 5 senede. Hayırlısı olsun kazasız belasız kullanın.
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti forman37 » 06 Oca 2013, 21:57

roomster can'dır :) aracta fazla kafanıza takıcak bısey yok yavas yavas gızlı ozellıklerını zaten kendınız kesfedıceksınız bakımlarını aksatmayın onu uzmeden kızdırmadan kullanın o sıze dogru yolu gosterıcek dıreksıyonu ona bırakın yeter :) hele bıde 1,4 dızel dıyosunuz VW grubunun en tasarruflu ve en sorunsuz motorlarından bırısıne sahıp zaten yakıt konusundada çok ıyı tekrardan hayırlı olsun.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti Oğuzcan Taşdemir » 07 Oca 2013, 12:42

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim açıkcası içime su serptiniz =) çünkü duymadığımız bir arabaydı anladımki seveni kullananı çok fazlaymış =)
Oğuzcan Taşdemir
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Oğuzcan Taşdemir
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Roomster 1.4 Dizel

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir